eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 382
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Ekstraliga: Unibax Toruń – Unia Tarnów 58:35 (wypowiedzi)
 2007-05-28 19:35:08  Marcin Szymczak    inf.własna
W rozegranym wczoraj w Toruniu meczu pomiędzy miejscowym Unibaksem, a drużyną Unii Tarnów lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali w stosunku 58:35. Serdecznie zapraszamy na wypowiedzi pomeczowe, których udzielili nam główni bohaterowie wczorajszego spotkania oraz kierownictwa obu zespołów.Unibax Toruń:


Jacek Gajewski (menedżer Unibaxu): „ Na To co wczoraj się stało, czyli kontuzja Wieśka i to, że musieliśmy jechać z Z/Z spowodowało pewne zamieszanie przed meczem. Musieliśmy trochę zmienić taktykę, trochę trzeba było pomyśleć jak to wszystko rozegrać. W momencie, gdy coś takiego się dzieje troszkę trudno jest drużynę prowadzić, ale chłopacy naprawdę stanęli na wysokości zadania. Zwłaszcza początek, tak jak sobie założyliśmy, żeby takim mocnym uderzeniem zacząć ten mecz, żeby wyjść na takie zdecydowanie duże prowadzenie i to nam się udało. Kontrolowaliśmy później to co się działo, co prawda w drugiej części zawodów zawodnicy Unii zaczęli lepiej jechać i trochę skrócili ten dystans, ale cieszy to, że mimo że jesteśmy bez Roberta Kościechy, bez Wiesława Jagusia to wygrywamy pewnie, wysoko i pozostajemy na pierwszym miejscu w tabeli. Drużyna naprawdę jedzie dobrze. Chłopacy się nawzajem uzupełniają. W momencie, gdy któregoś brakuje, gdy są kontuzję, to pozostali się bardzo mobilizują i dają z siebie wszystko, żeby te dziury w składzie załatać i ja czekam na moment, kiedy będziemy w pełnym składzie, kiedy wyleczy się Robert, kiedy wróci do drużyny Wiesiek. Myślę, że wtedy pokażemy całą naszą wartość. Myślę, że w kontekście play-offów jest to dla nas duży handicap, że mimo, iż drużyna jeździ osłabiona to wygrywa w dalszym ciągu, a są jeszcze rezerwy.”


Adrian Miedziński (12+1) „ Nie można powiedzieć tego, że kto przyjeżdża do Torunia to jest słaby. Po prostu my jedziemy dobrze, jesteśmy spasowani z tym torem, na początku sezonu mieliśmy problemy, teraz już każdy skorygował błędy i jest efekt. Dzisiaj byłem podwójnie zmobilizowany, bo po pierwsze pamiętałem jazdę Tomka Golloba ze mną w Tarnowie, po całym torze. Janusza Kołodzieja ze mną w Szwecji i to mnie bardziej zmobilizowało, jechałem z zębem, miało to pozytywny wpływ na mnie.”


<Karol Ząbik (16 pkt.): „ Spędziłem sporo czasu, aby dopasować motocykle, jeździłem do Danii i z powrotem, aby wybrać najlepsze silniki na te najbliższe spotkania. Udało się wybrać bardzo szybki silnik, na którym dzisiaj można powiedzieć że fruwałem. Słowa uznania dla Briana Kargera, że poświęcił sporo czasu dla mnie mimo tego, że jest zapracowanym tunerem.




Ales Dryml (3+1 pkt.) „ Bardzo dobrze nasz zespół pojechał, wygraliśmy i to bez Jagusia, co na pewno cieszy. Pierwsze dwa biegi poszły mi dobrze, ale potem miałem problemy, pękła mi opona. Muszę popracować nad sprzętem trochę, w zeszłym sezonie był też inny tor wszystko pasowało. Teraz jest nieco inny, poza tym popadało i warunki się zmieniły, w porówaniu z tym, co było rano. Podczas treningu porannego warunki były inne. Na pewno bardzo ważne jest to, aby do drużyny wrócił Jaguś i Kościecha, wtedy będziemy mogli myśleć o medalu. Jak wrócą to na pewno wtedy będzie można mieć nadzieje na medal.”


Alan Marcinkowski (2+1) „ Swój występ ocenić mogę średnio, bardzo się starałem chciałem wygrać ten pierwszy bieg. Robiłem wszystko żebyśmy wygrali ten bieg podwójnie i to się udało, bardzo się z tego cieszę. Później miałem już długą przerwę i przy drugim podejściu tor nieco uległ zmianie. Nie mogłem się spasować, nie byłem jeszcze do końca zadowolony ze swoich silników, muszę je poprawić żeby były szybsze na starcie. Natomiast, jeśli chodzi o wynik zespołu to jestem bardzo zadowolony z tego, że wygraliśmy i to dość wysoko. W pierwszym biegu miałem mały upadek, nie wiem jak to wytłumaczyć, noga dostała mi się nie tam gdzie trzeba. Miałem już małe problemy z kostką, ze ścięgnem Achillesa, dwa lata temu miałem w gipsie ją i czasami troszeczkę mnie boli. Dzisiejszy mecz jechaliśmy bez dwóch podstawowych zawodników: Roberta i Wieśka. Myślę, że pokazaliśmy, iż potrafimy wygrać z każdym i myślę, że jak ta dwójka wróci do nas do składu to uda nam się wygrać ligę i zdobyć Mistrzostwo Polski. Co do Tarnowa to z pewnością kluczowym elementem była zmiana warunków torowych. Po opadach widać, że warunki nieco się zmieniły, a tarnowianie u siebie jeżdżą na twardym torze. Widać było, że sobie nie radzili, nie wiem, dlaczego, może problem leży w silnikach, czy może po prostu nie pasują im takie tory.”


Matej Zagar (11+1) „ Podczas wczorajszego turnieju miałem małe problemy z silnikiem, nie miał w sobie takiej mocy jakbym chciał. Dzisiaj wygraliśmy byliśmy dobrze przygotowani i widać, że z meczu na mecz jest coraz lepiej.”




Ryan Sullivan (14+3) „ Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, bo jechaliśmy bez swoich czołowych zawodników. Wiedzieliśmy, że po takich zawodnikach jak Gollob czy Holta można się spodziewać dobrej jazdy. Mimo to, jednak udało nam się wygrać i to najważniejsze.”




Unia Tarnów:


Marian Wardzała (trener Unii): „Tor praktycznie był do jazdy i nie można mieć jakiś pretensji do toru, tylko trudno go było wyczuć z przełożeniami, te motocykle były za słabe i kilka błędów było popełnionych, także praktycznie do połowy meczu trudno było zdecydować się na zawodnika, który by się wyłonił do rezerwy taktycznej, ewentualnie jokera, bo każdy z zawodników mylił się. Natomiast w połowie meczu już zaczęli rozumieć o co chodzi tutaj i ten mecz zmienił oblicze, niemniej tor zmienił się także w ostatnich biegach i to też te pomyłki naszych zawodników powtórzyły się jeszcze raz. Tak to jest na tym torze, że jak nie zdąży się nad zmianami toru panować, to później te biegi wyglądają tak jak wyglądają. Drużyna naprawdę chciała tutaj podjąć walkę i walczyła jak mogła, tylko drużyna gospodarzy uciekała ze startu, a później bardzo trudno jest dogonić takich zawodników, a oni praktycznie nie mylili się na dystansie to też ten mecz tak wysoko przegraliśmy. Można pogratulować drużynie miejscowej, że czują się naprawdę fantastycznie na tym torze i naprawdę jest to bardzo groźny zespół, który naprawdę będzie bardzo wysoko. Nie wiedzie się nam tego sezonu. Akurat, gdy znakomicie punktował Peter Ljung, to złamał nogę. Bardzo brakuje go w tej drużynie i od tego momentu po prostu drużyna zaczęła przegrywać mecze niewielką ilością, ale ten zawodnik gwarantowałby nam te punkty, że te mecze trzy pod rząd, z pewnością byśmy wygrali. Sytuacja jest trochę skomplikowana. Złamał rękę nasz rosyjski młodzieżowiec, który też nam punktował. Nogę złamał Robert Wardzała, który myślę, że przydałby się do drużyny, bo był taki moment, że naprawdę była luka i nie miał kto jechać, ale to powoduje, że drużyna teraz kuleje. Teraz mamy przedostatnie miejsce w tabeli, a to nas nie zadowala i zrobimy wszystko, aby się zmieścić w tej szóstce, ale nie będzie to łatwe. Mam nadzieję, że gdy do składu wróci Peter Ljung, to drużyna wyjdzie z tych dołów w których jesteśmy.”


Janusz Kołodziej (9+2 pkt.): „ No cóż, brakuje nam teraz próby toru, jednak na początku, gdy o tym nie myśleliśmy, jednak widać, że brakuje nam strasznie tego. Ja się dopasowałem i dopiero po trzecim biegu było coś lepiej i to też nie pomogło. Robiłem co mogłem, widać, że dzisiaj z mojej strony była bardzo wielka huśtawka. Raz lepiej, raz gorzej, ze startu nieciekawie, ale robiłem co mogłem i naprawdę, drużyna toruńska jest u siebie bardzo mocna i nie tylko u siebie, ale także na wyjazdach. Dzisiaj zabrakło Wiesława Jagusia i praktycznie nie odczuli tego, że będzie im troszeczkę trudniej. Robiliśmy co w naszej mocy. Nie udało, ale jedziemy dalej. Teraz mamy ważny mecz u siebie i będziemy chcieli przypilnować bonusów bo to ważne i nie spaść do I ligi, a być chociaż na przedostatnim miejscu, ale patrzymy oczywiście na zdecydowanie wyższą lokatę.”

Tomasz Gollob (8 pkt.): " Nie mogliśmy się spasować z toruńskim torem i dlatego jest taki wynik a nie inny. Dosypane jest trochę świeżej nawierzchni i to też powoduje, że ten tor jest zagadką nie tylko dla mnie. Przed nami mecz z Zieloną Górą, który musimy wygrać."


Wypowiedzi zbierali: Marcin Szymczak i Michał Olkiewicz
Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu