
Bardzo ciekawie zapowiada się jutrzejszy niedzielny wieczór w Grodzie Bachusa. O godzinie 19.30. w meczu VI kolejki ekstraligi żużlowej
ZKŻ Kronopol Zielona Góra zmierzy się z
Unią Tarnów. Ostatnie wyniki wskazują na wyraźny wzrost formy gospodarzy jutrzejszego meczu.Zielonogórzanie do kolejnego meczu na własnym torze przystąpią oczywiście z ostatniego miejsca, ale już nie z zerowym dorobkiem punktowym. Tydzień temu w spotkaniu IV kolejki rozprawili się na własnym torze z Drużynowym Mistrzem Polski –
Atlasem Wrocław 49:41. W świąteczny czwartek skazywani na pożarcie w Lesznie napędzili niezłego stracha pretendentowi do medalu DMP tocząc wyrównany bój, ale ostatecznie ulegając podopiecznym
Czesława Czernickiego 50:40.
Jutrzejszy rywal zielonogórzan Unia Tarnów ostatnio nie błyszczy formą. W ostatnią niedzielę kwietnia podopieczni
Mariana Wardzały dali sobie wydrzeć w Rzeszowie w końcówce meczu zwycięstwo osłabionej
Marmie Polskie Folie ulegając 47:43. 3 maja zaś „jaskółki” nisko latały na własnym torze i ostatecznie przegrały ze
Złomrexem Częstochowa 44:46.
Tarnowianie do Zielonej Góry przyjadą bez kontuzjowanego
Petera Ljunga, który swoimi występami wprawiał w zachwyt swoich kibiców będąc jednym z liderów tarnowskiego zespołu. Jutro ciężar walki o ligowe punkty spadnie na barki tradycyjnie
Tomasza Golloba,
Rune Holty, a także
Janusza Kołodzieja, który jednak nie zachwyca formą. Ważna dla losów spotkania może okazać się dyspozycja tzw. „drugiej linii” zespołu a więc
Jacka Golloba, a także
Jacka Rempały, którego najprawdopodobniej zobaczymy w składzie za awizowanego wcześniej
Mateusza Trytko.
W składzie ekipy z Zielonej Góry ujrzymy powracającego po kontuzji
Zbigniewa Sucheckiego, który narzekał na kontuzję barku -
Z barkiem jest już znacznie lepiej i myślę, że nie będzie mi przeszkadzał w dobrej jeździe - powiedział na łamach sport.zgora.pl żużlowiec, który dopiero drugi raz w tym sezonie przywdzieje plastron ZKŻ-u.
Do składu po długiej przerwie powraca Zbigniew Suchecki
Ponadto kibice z Winnego Grodu liczą na skuteczną jazdę dwójki krajowych liderów
Piotra Protasiewicza oraz
Grzegorza Walaska, a także dwójki obcokrajowców
Nielsa Kristiana Iversena oraz
Fredrika Lindgrena. Równą i skuteczną dyspozycję prezentuje zwłaszcza ten drugi w dwóch ostatnich meczach przywożąc dla zielonogórskiego zespołu po dziewięć „oczek” w meczu. Z meczu na mecz rośnie także forma młodego
Grzegorza Zengoty, dla którego pierwsze spotkania w ekstralidze nie były zbyt udane. Najwyraźniej niespełna 19-letni żużlowiec zapłacił już „frycowe” i teraz czego pewnie życzyłby sobie trener
Jan Grabowski będzie już w stanie z powodzeniem walczyć o ligowe punkty z bardziej doświadczonymi od siebie zawodnikami.
Niezłe występy w lidze zanotował ostatnio Grzegorz Zengota
Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco oba zespoły prezentują podobną „siłę rażenia” i wierzmy, że ujrzymy ciekawe widowisko, z którego zwycięsko wyjdzie zespół… lepszy.
Unia Tarnów:
1. Tomasz Gollob
2. Mateusz Trytko
3. Janusz Kołodziej
4. Jacek Gollob
5. Rune Holta
6. Kamil Zieliński
ZKŻ Kronopol:
9. Niels Kristian Iversen
10. Fredrik Lindgren
11. Grzegorz Walasek
12. Zbigniew Suchecki
13. Piotr Protasiewicz
14. Grzegorz Zengota
Ceny biletów:
normalny -
30 zł
ulgowy -
20 zł (Bilety ulgowe będą przysługiwały: studentom dziennym, uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej lub uczniowskiej);
program -
10 zł (Program w dużym formacie A4. W nim m.in. trzeci już kupon w całosezonowym konkursie, w którym można wygrać Opla Corsę oraz fotorelacja z ostatniego meczu z Atlasem. Dzieci do lat 7 wstęp na program zawodów);
Początek meczu: 19.30.
Sędziuje: Leszek Demski (Ostrów Wlkp.)
Słówko organizacyjne:
Ponownie będą sprzedawane jednorazowe bilety na trybuny honorowe, które na meczu z Atlasem cieszyły się dużym zainteresowaniem:
-Trybuna C – 50 złotych (niebieskie krzesełka na prostej przeciwległej do startu)
-Trybuna B – 100 złotych (pod wieżą sędziowską przy starcie)
-Trybuna A – 500 złotych (loża przy budynku klubowym)
Bilety na Trybuny: A, B i C będzie można nabywać w kasie nr 10, znajdującej się w ciągu kas od ul. Struga, czynnej od godz. 12.00.
Przedsprzedaż biletów z samochodów Radio City Taxi od godz. 12.00. w dniu meczu:
-parking przy Muzeum, ul. Niepodległości
-parkingu przed marketem Billa, ul. Wyszyńskiego,
-przed myjnią samochodową CARS na osiedlu Pomorskim
-przed supermarketem Intermarche przy ul. Batorego.
-od 12.00. czynna będzie także kasa na stadionie.
Pozostałe kasy na stadionie – od. godz. 16.00.
Otwarcie bram stadionu – godz. 17.30.
UWAGA! Nowy punkt sprzedaży gadżetów: w ciągu kas od strony ul. Struga przed każdym meczem ligowym w sezonie 2007 będzie czynna osobna, oznakowana kasa nr 6 z napisem „GADŻETY KLUBOWE”, w którym będzie można zaopatrzyć się w nowe pamiątki ZKŻ Kronopol. Oprócz wspomnianych segregatorów do nabycia także: efektowne, trójwymiarowe podkładki po mysz, szaliki, koszulki polo, zestawy jubileuszowe, naklejki na samochód.
O godz. 18.00. będziemy świadkami występu dwóch znanych przedstawicieli hip – hop. Godzinny koncert zaprezentują bowiem
Liber i Doniu. W środowisku sportowym Liber zasłynął m.in. kompozycją "Czysta gra" będącą hymnem piłkarskiej drużyny Lecha Poznań. Utwór jest prezentowany przez wszystkie liczące się telewizyjne programy muzyczne w Polsce.
Ponadto gościem spotkania będzie czołowy polski piłkarz -
Piotr Reiss.
Przed meczem na koronie stadionu w okolicach sceny i toru speedrowerowego Piotr Reiss spotka się z kibicami. Będzie można zatem uzyskać autograf tego zawodnika. Przypomnijmy, że gościem meczu z Atlasem był
Piotr ¦wierczewski. Piotr Reiss jest zatem kolejnym, znanym przedstawicielem polskiego futbolu, który będzie mógł podziwiać fenomen meczów Ekstraligi żużlowej w Zielonej Górze.
Przypominamy, że od pierwszego meczu ruszyła akcja „Wygraj Opla”. Każdy z kibiców, który zbierze kupony ze wszystkich programów ligowych oraz wylegitymuje się kompletem biletów (lub karnetem), na ostatniej imprezie sezonu będzie brał udział w losowaniu nowego modela Opla Corsy o wartości blisko 50 tysięcy złotych!!!
Wejście na stadion oraz sprzedaż biletów dla kibiców będą odbywały się wyłącznie od strony miasta, czyli od ul. Struga.
Przypominamy, że od pierwszego meczu ruszyła akcja „Wygraj Opla”. Każdy z kibiców, który zbierze kupony ze wszystkich programów ligowych oraz wylegitymuje się kompletem biletów (lub karnetem), na ostatniej imprezie sezonu będzie brał udział w losowaniu nowego modela Opla Corsy o wartości blisko 50 tysięcy złotych!!!
Wejście na stadion oraz sprzedaż biletów dla kibiców będą odbywały się wyłącznie od strony miasta, czyli od ul. Struga.
Osoby zakłócające ład i porządek muszą liczyć się ze wszelkimi konsekwencjami prawnymi, w tym z orzekaniem przez sądy w trybie przyspieszonym.
Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.
UWAGA! Ze względu na prowadzone prace modernizacyjne na stadionie z użytkowania będzie wyłączony sektor na wyjściu z pierwszego łuku, za wyjazdem ciągników.
Wstęp dla posiadaczy karnetów:
Karnet zwykły – oznakowana brama „KARNETY” od strony ul. Struga
Srebrna Karta – bramka od strony ul. Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego oznaczona napisem „Trybuna C”
Złota Karta - oznakowana brama „ KARNETY” od strony ul. Struga
Platynowa Karta – bramka od strony ul. Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego oznaczona napisem „Trybuna A”
Uwaga! Nowa inicjatywa:
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, ZKŻ SSA postanowił wydzielić na stadionie sektor dla kibiców, którzy chcą śledzić zmagania żużlowców bez dymu tytoniowego.
Specjalny sektor dla niepalących będzie znajdował się na drugim łuku, po prawej stronie sceny, patrząc na stadion. (pierwszy sektor na niebieskich siedziskach po wejściu na obiekt).
Zachęcamy zatem niepalących kibiców do zajmowania miejsc tym sektorze.