eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 158
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Grzegorz Zengota: Wierzę, że moja forma będzie stabilna
 2013-01-19 12:31:43  Radosław Wierzchowski    gloswielkopolski.pl

Zimą Grzegorz Zengota zmienił swoją przynależność klubową w Polsce. Z częstochowskiego klubu przeszedł do Unii Leszno. "Zengi" przyznaje, iż powodów, dla których zasilił kadrę Byków jest wiele i liczy na to, że jego współpraca z klubem z Leszna nie potrwa tylko przez rok.

Wychowanek zielonogórskiego klubu w minionym sezonie był niejednokrotnie liderem Dospel CKM Włókniarza Częstochowa. Swoje dobre starty przeplatał jednak gorszymi, przez co zajął dopiero 44 miejsce w klasyfikacji indywidualnych średnich biegowych w Enea Ekstralidze. - W trakcie sezonu miałem nieco słabszy moment. W trzech meczach pojechałem słabiej, a w dwóch kolejnych nie dostałem nawet szansy wyjazdu na tor. I to właśnie wpłynęło na moją średnią. W tym sezonie zamierzam ustrzec się tego typu błędów i nie dopuścić do podobnych sytuacji. Wierzę, że moja forma będzie stabilna, a ja w każdym meczu będę regularnie punktował na wysokim poziomie - mówi Zengota na łamach "Głosu Wielkopolski".

Niespełna 25-letni żużlowiec dla klubu spod Jasnej Góry punktował zaledwie przez jeden sezon. W grudniu związał się bowiem kontraktem z piątą drużyną ubiegłorocznych rozgrywek - Unią Leszno. Zengi przyznaje, że powodów, dla których wybrał ofertę Byków było wiele. Począwszy od faktu, iż zdaniem zawodnika, leszczyński klub jest klubem poukładanym, a kończąc na tym, że jeździec rodem z Zielonej Góry bardzo dobrze zna się z braćmi Pawlickimi. - Powodów, dla których zdecydowałem się na Unię było sporo. Dlatego ze startami w tym klubie wiążę określone nadzieję. Liczę na to, że nasza współpraca potrwa nie rok czy dwa, ale znacznie dłużej - wyjaśnia.

Przygotowania do zbliżającego się sezonu wkraczają po mału w decydującą fazę. Zengota obecnie przebywa na obozie Unii w Szklarskiej Porębie. Jeszcze przed kilkoma dniami trenował on jednak w Zakopanem, wraz z akrobatami. - Współpracujemy ze sobą już trzeci rok. Dzięki tym treningom mogę poprawić koordynację ruchową oraz wypracować odpowiednią motorykę. Niektórzy zawodnicy stawiają na sporty walki, a ja zdecydowałem się na współpracę z akrobatami. I na pewno tego nie żałuję - twierdzi żużlowiec.

W Lesznie zbudowali bardzo ciekawy skład. Z klubu odszedł, co prawda dotychczasowy lider - Jarosław Hampel, oraz Australijczyk Troy Batchelor, ale w ich miejsce ściągnięto takich zawodników, jak Kenneth Bjerre, uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix - Fredrik Lindgren, i Grzegorz Zengota. Podstawowy skład Byków uzupełniać będą bracia Przemysław i Piotr Pawliccy oraz ikonka leszczyńskiego klubu, Damian Baliński. Jak zatem siłę swojej drużyny w tym sezonie ocenia popularny Zengi? - W Lesznie mamy fajną i wyrównaną drużynę, którą z pewnością stać na wiele. Wszyscy jesteśmy młodzi, cały czas się rozwijamy i dążymy do tego, by stać się lepszymi zawodnikami. A to bardzo ważne. Jeśli więc każdy z nas pojedzie na 120 procent, a na to liczę, to jestem przekonany, że w tym sezonie sprawimy kibicom niejedną niespodziankę - uważa Zengota.

W tym sezonie, Grzegorz Zengota (kask niebieski) będzie punktować dla Unii Leszno

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin  vsInnpro ROW Rybnik

piątek 18:00

 

 Pres Toruń vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa

piątek 20:30

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław 

niedziela 16:30

Gezet Stal Gorzów vs Stelmet Falubaz Zielona Góra

niedziela 19:15

Metlakas 2 Ekstraliga

 

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

 

FIM Speedway Grand Prix

sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu