eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 128
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Niedźwiadki zadowolone z obozu
 2014-01-27 18:17:41  Konrad Cinkowski    zycie-rawicza.pl

Siedmiu zawodników Kolejarza Rawag Rawicz pod okiem trenera Henryka Jaska ubiegły tydzień spędzili na pięciodniowym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Celem wyjazdu była przede wszystkim integracja zespołu, który dość mocno się zmienił w przerwie zimowej.

W obozie udział wzięli krajowi zawodnicy: Łukasz Bojarski, Marcel Kajzer, Wojciech Lisiecki, Sebastian Niedźwiedź, Marcin Riedel i Damian Albrecht oraz nowy czeski nabytek Eduard Krcmar, a także działacze „Niedźwiadków”. Zawodnicy dzień rozpoczynali od porannego biegania, następnie zasiadali do wspólnego śniadania. Kolejne godziny spędzali w czeskim Harrachovie, gdzie jeździli na nartach - Obóz udał się w stu procentach. Mamy bardzo fajny, zgrany zespół. Wszyscy znamy się od dłuższego czasu, a zgrupowanie pokazało, że świetnie się rozumiemy. Myślę, że to jest nasz wielki atut. Dzień rozpoczynał się od biegania, później jazda na nartach, siłownia i sauna. Nie brakowało również zabawy np. gry w ping ponga. Niektórzy lubią też solić herbatę. Niestety, zapłaciliśmy za ten numer karnym bieganiem na 6 km - przyznał Łukasz Bojarski na łamach portalu zycie-rawicza.pl.

Po obiadokolacji zawodnicy Kolejarza również czas spędzali na sportowo. Ćwiczyli na siłowni, jak już wspomniał Łukasz Bojarski, grali w ping poga czy też korzystali z sauny - Już pierwszego dnia wszyscy dobrze się poznaliśmy. Każdy z chłopaków ma inny charakter, jednak wzajemnie się uzupełniamy. Integracja powiodła się tak, że teraz jeden za drugim wskoczyłby w ogień i, moim zdaniem, na tym to polega. Jeśli jednemu zawodnikowi coś nie idzie, to cała drużyna mu pomaga. Zapewne wszyscy będziemy dobrze wspominać ten obóz - uważa Wojciech Lisiecki, kolejny z nowych nabytków.

Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie okolic Szklarskiej Poręby. Uczestnicy obozu mieli okazję podziwiać Krucze Skały czy też wodospad "Kamieńczyk". Wszyscy po powrocie byli zgodni, że takie wyjazdy sa potrzebne i bardzo wartościowe - Takie obozy są potrzebne. Dzięki nim powstaje duch drużyny. Przygotowania w tym czasie są bardziej intensywne niż na co dzień. Było bieganie, narty, w moim przypadku także snowboard, integracja grając w ping ponga razem z zarządem, wędrówki i dużo siłowni, były też psikusy kolegów. Ogólnie, bardzo mi się podobało i nie mogę się doczekać sezonu. Fajnie, że mamy tak młodą drużynę.


Kajzer (w środku) oraz Lisiecki (z prawej) są bardzo zadowoleni z przebiegu obozu w Szklarskiej Porębie

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin vs  Krono Plast Włókniarz Częstochowa
piątek 18:00

Fogo Unia Leszno vs Pres Toruń
piątek 20:30

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoscz
niedziela 13:00

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Wybrzeże Gdańsk
niedziela 14:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

7

11

+48

2. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
3.  Pres Toruń 7 10 +20
4.  Fogo Unia Leszno 7 8 +32
5 Orlen Oil Motor Lublin 7 8 +80
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

7

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 7

0

-160
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 7 11 +25
3. Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
4  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 8 -28
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -5
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -11
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

7 10 +45
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 4 2 -25
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu