eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 677
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Jabłoński odsunięty od składu - Oświadczenie Startu
 2011-09-14 17:20:00  Redakcja    start.gniezno.pl

Prezentujemy Państwu oficjalne oświadczenie Startu Gniezno po wczorajszym posiedzeniu Zarządu Towarzystwa Żużlowego "Start", w tematyce bieżącej sytuacji powstałej po niedzielnej porażce na własnym torze z druzyną Lotos Wybrzeże Gdańsk.

Oświadczenie Zarządu Towarzystwa Żużlowego "Start" Gniezno

W związku z niesatysfakcjonującymi wynikami sportowymi naszej drużyny w rundzie finałowej bieżącego sezonu, pragniemy odnieść się do zaistniałej sytuacji i przedstawić stanowisko klubu.

Z początkiem sezonu 2011, po zbudowaniu składu drużyny określono cel sportowy, jakim był awans do grona czterech najlepszych drużyn rozgrywek pierwszej ligi. Mając świadomość, że dzięki wprowadzonym zmianom regulaminowym, w skutek których aż dwa najlepsze zespoły uzyskają bezpośredni awans do Speedway Ekstraligi, dołożyliśmy wszelkich starań aby to właśnie Start Gniezno znalazł się w gronie drużyn walczących o wymarzoną ekstraligę, o czym niejednokrotnie informowaliśmy opinię publiczną. Efektem tych działań było wysokie, drugie miejsce w tabeli po zakończeniu rundy zasadniczej. Trzy porażki w czterech meczach rundy finałowej muszą skutkować negatywną, cząstkową oceną postawy drużyny. Po ostatnim, przegranym na własnym torze meczu z Wybrzeżem Gdańsk, realny jak dotąd awans, zdecydowanie się oddalił. Dlatego konieczna jest natychmiastowa reakcja z naszej strony.

Mamy pełną świadomość ogromnego rozczarowania jakie spotkało kibiców i sponsorów, a jego skutki wszyscy dotkliwie odczuwamy. Jednocześnie zaangażowanie finansowe naszych partnerów oraz rekordowe zainteresowanie i wsparcie klubu przez sympatyków Startu uznajemy za największą wartość. Rozgoryczenie i żal panuje również w naszym gronie jednak mając ogromny szacunek dla tych wszystkich, którym Start Gniezno nie jest obojętny uznaliśmy, że dopóki istnieją choćby matematyczne szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu w bieżącym sezonie, dołożymy wszelkich starań aby w sportowej rywalizacji nasza drużyna walczyła o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu.

Podczas wczorajszego, nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu TŻ Start Gniezno, dokonano analizy dotychczasowych meczów rundy finałowej. Jako niezadowalające uznano wyniki całej drużyny choć oczywiście przed każdym z zawodników postawiony jest inny poziom wymagań określony przed sezonem. Oczywistym dla nas jest fakt, że rzetelna ocena i podsumowanie dokonań zespołu w tegorocznym sezonie, możliwe są po ostatecznym zakończeniu rozgrywek.

Mając na uwadze aktualną sytuację klubu, po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym i analizie potencjalnych przyczyn słabszych wyników sportowych, podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze składu Krzysztofa Jabłońskiego. Wobec jego aktualnej kondycji mentalnej, a także słów, które sam zawodnik zawarł w swoim oświadczeniu: "jestem rozbity i zdruzgotany", nie możemy być obojętni. Jego aktualna dyspozycja sportowa jest niesatysfakcjonująca zarówno dla klubu jaki i dla zawodnika przy czym, nie wskazujemy w osobie Krzysztofa jedynego winowajcy niepowodzeń zespołu. Wychodziliśmy bowiem zawsze z założenia, że beneficjentem efektów zwycięstw jak i skutków niepowodzeń powinna być cała drużyna, w tym także i my, którzy jesteśmy jej częścią. W tym miejscu pragniemy wrazić swoją wdzięczność Krzysztofowi Jabłońskiemu za dotychczasową postawę w sezonie 2011 oraz dwóch poprzednich, kiedy to liderował drużynie i był jej najskuteczniejszym zawodnikiem. Mamy pełną świadomość, że między innymi dzięki Jego postawie w wielu meczach mogliśmy cieszyć się z wysokiego, drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. W naszej opinii nikt, nawet najdotkliwiej poruszony naszymi porażkami sympatyk czerwono-czarnych, nie powinien deprecjonować wcześniejszych dokonań wychowanka Startu. Ponadto zdecydowanie oświadczamy, że Zarząd TŻ Start Gniezno nie miał i nie ma żadnych przesłanek aby twierdzić, że niezadowalająca postawa drużyny w tym również Krzysztofa Jabłońskiego, ma swoją przyczynę w jakichkolwiek aspektach pozasportowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców i partnerów klubu oraz chcąc im choćby symbolicznie zadośćuczynić informujemy, że podjęliśmy decyzję o obniżeniu cen biletów na najbliższy mecz z GTŻ Grudziądz, jak również o przekazaniu na to wydarzenie puli tysiąca bezpłatnych wejściówek dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów.

Nasz klub kolejny raz w swojej historii przeżywa trudne chwile. Dziś jednak ma potężny oręż w postaci swoich fantastycznych kibiców, oddanych partnerów i sprawdzonych sponsorów. To oni w głównej mierze motywują nas do dalszych działań i dają nadzieję na lepsze jutro. Wierzymy, że nasze marzenia, których realizacja w bieżącym sezonie stanęła pod znakiem zapytania, przetrwają i doczekają chwili gdy będziemy mogli powiedzieć z dumą: „udało się dzięki Wam i dla Was”, bo przecież jak powiedział Augustyn z Hippony: „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

Już dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy zostaną z nami i zaufają nam w przyszłości.

Z poważaniem

Zarząd Towarzystwa Żużlowego „Start

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu