eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 184
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Jan Madej: Naszym celem nie było dzielenie kibiców
 2021-01-08 14:04:39  Natalia Derendal    inf.własna

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, jako pierwsze zdecydowało się na promocję programu szczepień przeciwko COVID-19 w swoich mediach społecznościowych. Ich akcja nie spotkała się z pozytywnym przyjęciem wśród kibiców. W komentarzach pod opublikowanym postem przeważały te krytyczne. Głos w sprawie, specjalnie dla naszego portalu, zabrał prezes rzeszowskiego klubu - Jan Madej.

Pod koniec ubiegłego roku na fanpage zespołu z Podkarpacia pojawił się post promujący szczepienia przeciwko COVID-19. Z jego treści wynika, że każdy, kto się zaszczepi i przy zakupie karnetu na sezon 2021 okaże "paszport zaszczepionego" otrzyma zniżkę wysokości 50%. Post uruchomił lawinę negatywnych komentarzy.


Kibice zaczęli zastanawiać się, dlaczego klub żużlowy promuje akcje szczepień. Sytuację wyjaśnia prezes klubu Jan Madej - Mając możliwość dotarcia do szerokiego grona osób, chcieliśmy promować szczepienia i uświadomić społeczeństwu, że jest ono niezwykle ważne. Naszym, jak również wielu ekspertów ze świata nauki zdaniem, jest to jedyna możliwość na wyjście z panującej wokół nas pandemii. Jesteśmy świadomi, że zarówno dla każdej pojedynczej osoby jak i wielkich firm, rok 2020 i wydarzenia w nim przebyte odbiły piętno nie tylko na sferze finansowej, ale przede wszystkim na zdrowiu fizycznym oraz psychicznym każdego z nas. Większości osób,  z którymi współpracujemy, czy przyjaźnimy się, nałożone obostrzenia nie odpowiadają, a między innymi stosowanie maseczek ochronnych w trakcie sezonu żużlowego w bardzo wysokich temperaturach jest szczególnie uciążliwe. Już dziś wiemy, że osoby zaszczepione nie będą zobligowane do przestrzegania większości z obostrzeń, w tym jak sądzimy, będą mogły bez ograniczeń korzystać z wydarzeń kulturalnych, w tym sportowych.


Do tej pory żaden z polskich klubów żużlowych nie zdecydował się na przeprowadzenie takiej akcji. Klub z Rzeszowa postanowił wykonać pierwszy krok, a jego włodarze byli gotowi na krytykę, która na nich spłynęła - Spodziewaliśmy się takich reakcji, jednakże chcąc coś zmienić i zacząć działać ku wspólnemu dobru, ktoś ze środowiska żużlowego musiał zrobić ten pierwszy krok, pomimo widocznych podziałów w społeczeństwie wobec tej kwestii. Tak jak już wspomniałem, na ten moment społeczeństwo nie jest w pełni uświadomione co do rangi szczepień. Witając nowy rok 2020, nikt  w najgorszych snach nie przypuszczał takiego scenariusza, a my jako nowy klub RzTŻ mieliśmy przywitać Rzeszów warkotem motocykli żużlowych już końcem marca... stało się inaczej. Teraz chcemy powoli wracać do normalności. - wyjaśnił Jan Madej.


Wiele osób zarzucało klubowi z Rzeszowa to, że decyzji o szczepieniu nie podejmuje się pod wpływem zachęty tańszym karnetem. Prezes klubu odpiera te zarzuty i informuje, że prawdopodobnie zawodnicy i działacze będą musieli się zaszczepić by brać udział w imprezach żużlowych - Bardzo chcielibyśmy, aby zawody żużlowe odbywały się przy pełnych trybunach i wiemy ze trwająca pandemia na ten moment na to nie pozwoli. Szczepienia mogłyby to już w małym, ale jednak pewnym stopniu zmienić. Wierzymy w to, że zaszczepieni kibice będą mogli bez żadnych obostrzeń śledzić zmagania żużlowców nie tylko w Rzeszowie, ale na cały żużlowym świecie. Naszym motywem oczywiście nie było dzielenie kibiców a jedynie zachęcenie w formie zniżki na karnet na sezon 2021 do zaangażowania kibiców w pomoc nie tylko sobie, ale również najbliższemu otoczeniu, dzięki ochronie przed wirusem. Wiemy, że w obecnej sytuacji każdy kibic nie będzie mógł wejść na stadion, podobnie jak to było w minionym sezonie, natomiast rząd już wspomniał, że zaszczepieni będą mieli zniesione w pewnym stopniu obostrzenia. Do środowiska żużlowego dochodzą również słuchy, że zarówno zawodnicy jak i działacze najprawdopodobniej będą szczepieni, aby mogli brać udział w imprezach sportowych.  - zakończył prezes rzeszowskiego klubu.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu