eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 147
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Janusz Kołodziej: Strasznie się męczyłem
 2012-10-11 15:40:08  Artur Pisarek    inf.własna

Janusz Kołodziej oczekiwał od siebie nieco lepszego występu w pierwszym meczu finałowym Enea Ekstraligi rozegranym na torze w Gorzowie pomiędzy miejscową Stalą a Azotami Tauronem Tarnów. Wychowanek Unii wywalczył pięć punktów i dwa bonusy w czterech biegach. Ze startu w przedostatniej gonitwie wtorkowego wieczoru zrezygnował, dając szansę lepiej dysponowanemu Kacprowi Gomólskiemu.

Chciałem pomóc swojej drużynie, przygotowywałem się najlepiej jak potrafię ale całe zawody strasznie się męczyłem. To nie była walka z zawodnikami tylko z motocyklem. W nominowanym nie pojechałem, bo nie mogłem już na nim ujechać. Na ostatni bieg założyłem najlepsze przełożenie, jechało się fajnie, ale końcówka była słaba. Poprosiłem więc trenera aby mógł pojechać za mnie ktoś w pełni sił – wyjaśnia trzykrotny Drużynowy Mistrz Polski.

W rundzie zasadniczej tarnowianie z Januszem na czele bardzo dobrze zaczęli zawody. Później żółto-niebiescy przejęli inicjatywę odrabiając sporą stratę z nawiązką. Tym razem było inaczej – zawody były od samego początku wyrównane, nie licząc biegu młodzieżowego „planowo” wygranego przez Jaskółki w stosunku 5:1. Czy na przebieg spotkania miał wpływ tor? – Był inny. Na pewno też dobry do jazdy, chociaż na początku wyglądał średnio. Start był bardzo przyczepny, ale dało się jechać. Trzeba było się tylko pilnować. Nawet gospodarze się męczyli. Ważne, że skończyliśmy cało i zdrowo. Fajnie, że to tylko pięć punktów. To nie jest tragedia. Co prawda mieliśmy słabą końcówkę, ale cały czas trzymaliśmy dystans. Dziękuję kolegom z drużyny, bo pojechali naprawdę dobrze i na poziomie – mówi zawodnik eSpeedway Team.

W dniach poprzedzających mecz rewanżowy jedynym zawodnikiem, który ma zaplanowany start jest kontynuujący walkę o obronę tytułu najlepszego juniora globu Maciej Janowski. Pozostali reprezentanci Azotów Tauronu Tarnów będą do dyspozycji Marka Cieślaka. Jak Jaskółki wykorzystają najbliższe kilkadziesiąt godzin? – Może nie będziemy nic kombinować, tylko po prostu razem potrenujemy, usiądziemy z trenerem, opracujemy jakąś strategię. Będziemy się starali dobrze przygotować do tych zawodów i pojechać „na całego” - zapewnia dwudziestoośmiolatek.

Walka o tytuł Drużynowego Mistrza Polski wkroczyło w decydującą fazę. Jak wygląda sytuacja psychiczna zawodników z Tarnowa przed tak ważnym spotkaniem? – Tak naprawdę nie ma na nas jakiejś wielkiej presji. Po prostu my sami chcemy dobrze pojechać. To jest fajne, że nikt z klubu nie naciska zawodników. Chcemy oczywiście pojechać też tak, by kibice byli zadowoleni. Miejmy nadzieję, że to co wywalczymy ich usatysfakcjonuje – kończy Janusz.


Janusz nie jest zadowolony ze swojej postawy w Gorzowie

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu