eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 132
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Janusz Kołodziej: Wszystko przebiega zgodnie z planem
 2013-01-19 13:00:00  Paweł Racibor    inf.własna

Janusz Kołodziej w ostatnich dniach podpisał kontrakt w Elitserien z VMS Elit Vetlanda. Z tą drużyną zdobywał dwukrotnie złoty medal i ma nadzieję, że wspólnie z kolegami powalczy o kolejne mistrzostwo. Zawodnik eSpeedway Team jest po kolejnym zabiegu, który ma wzmocnić jego więzadła w kolanie i jest zadowolony z rehabilitacji.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Na ten czas był przewidziany kolejny zabieg. Pobrano mi krew i została ona zmiksowana i wszczepiona w moje kolano. Dzięki temu ścięgno powinno się szybciej skleić. Muszę teraz chodzić w stabilizatorze. Czekam aż to wszystko wchłonie się. Nie powinno to długo trwać, ale muszę uważać, żeby tego nie zerwać. Zabiegi i rehabilitację przechodzę w Reha Medica i tak jak już wcześniej mówiłem wszystko jest na dobrej drodze. Moi rehabilitanci są zadowoleni z moich rezultatów i sami mówią, że wszystko goi się bardzo szybko. Można powiedzieć, że moje kolano już w osiemdziesięciu procentach zostało wyleczone, a postępy są świetne – powiedział Janusz Kołodziej.

Wychowanek Jaskółek mimo kontuzjowanego kolana już rozpoczął przygotowania do sezonu. - Szczerze mówiąc to górną partię ciała ćwiczę już od grudnia. Jak się rehabilituję to wzmacniam tą lewą nogę, ale to są delikatne ćwiczenia. Teraz po tym zabiegu muszę poczekać aż będę mógł rozpocząć ćwiczenia na nogi. Przygotowania kondycyjne mam zamiar rozpocząć od lutego i myślę, że uda się to zrealizować.

Dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski nie będzie brał udziału w obozie Jaskółek w Zakopanem, ale odwiedzi swoich kolegów z drużyny. - Oczywiście chciałbym być z moimi kolegami z drużyny, jednak muszę jeszcze pochodzić w tym stabilizatorze, ale odwiedzę moich kolegów na obozie.

W tym tygodniu Janusz Kołodziej zdecydował się podpisać kontrakt na starty w Vetlandzie. - Chciałem jeździć w VMS Elit i zawsze to podkreślałem, bo jest tam doskonały klimat. W Szwecji będę występował na podobnych zasadach jak rok temu. Jeśli będę w dobrej dyspozycji to pojadę więcej spotkań i oczywiście powalczymy o kolejny złoty medal.

Unia Tarnów w nadchodzącym sezonie będzie bronić tytułu DMP. Kołodziej wierzy, że jego drużyna będzie wygrywać spotkanie, a wtedy wynik sportowy będzie dobry. - Odszedł Greg Hancock i to jest dla nas duża strata, nie tylko punktów jakie dla nas zdobywał, ale również wspaniałego człowieka. Mamy KSM, w którym musimy się zmieścić i trener nie miał innego wyjścia. Mamy dalej waleczny skład i w tym upatrywałbym naszą szansę na sukces. Będziemy robić wszystko, aby obronić tytuł, bo po to się startuje, aby osiągać najwyższe cele. Musimy wygrywać mecze, a wynik końcowy powinien być dobry. – zakończył wychowanek Unii Tarnów.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00

 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 Texom Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Wybrzeże Gdańsk
niedziela 14:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu