eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 169
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Kacper Mateusz Grzelak: Potrzebuję systematycznej jazdy
 2021-01-17 13:25:53  Adrian Cich    zuzel.falubaz.com

Przed kilkoma dniami do drużyny RM Solar Falubaz Zielona Góra dołączył wychowanek Startu Gniezno - Kacper Mateusz Grzelak. Razem z Jakubem Osyczką, Fabianem Ragusem i Nile Tufftem będzie tworzył w sezonie 2021 zespół, który będzie walczył w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Kacper Mateusz Grzelak w minionym miesiącach szukał zespołu, w którym będzie mógł się dalej rozwijać. Natomiast RM Falubaz Zielona Góra juniora do uzupełnienia kadry młodzieżowej. - Można więc powiedzieć, że spotkaliśmy się w połowie drogi. Potrzebuję systematycznej jazdy, co pozwoli na podniesienie moich umiejętności. Falubaz Zielona Góra to bardzo znany w Polsce klub, dzięki któremu mogę zyskać doświadczenie, by stawać się coraz lepszym zawodnikiem. - mówi Kacper Mateusz Grzelak.

Jak każdy młody zawodnik chciałby zostać kiedyś mistrzem świata. Wzoruje się na jednym z byłych zawodników z Grodu Bachusa, który wielu sympatyków żużla cieszył swoją widowiskową jazdą, czyli Darcym Wardzie. Jakie cele stawia przed sobą junior zielonogórskiej drużyny? - W całej żużlowej Polsce wiadomo, że to zielonogórscy juniorzy zdobyli dwa razy z rzędu najważniejsze młodzieżowe trofea. Wielkie gratulacje dla nich za to, bo osiągnęli to ciężką pracą. Ja też zamierzam ciężko pracować, by moje starty przynosiły efekty na torze. Znamy się z chłopakami z zawodów młodzieżowych, mamy dobry kontakt. W sezonie będę jak najczęściej przebywał w Zielonej Górze, ponieważ chcę poznać klub i ludzi, którzy go tworzą, nie tylko od strony sportowej. Wiem, że robicie wiele fajnych akcji i cieszę się, że będę mógł w nich uczestniczyć.

Jaką rolę będzie pełnił w nadchodzącym sezonie? - Będę pełnił na ten moment funkcję juniora oczekującego. Oczywiście, będę chciał przekonać sztab szkoleniowy, by dał mi szansę jazdy także z pierwszym zespołem, ale w tym sezonie najważniejsze są starty w zawodach juniorskich. Chcę zacząć regularnie punktować na dobrym poziomie w młodzieżówkach.

Do sezonu przygotowywuje się z trenerem Krzysztofem Jabłońskim. Trenuje sześć razy w tygodniu - siłownia, bieganie, jazda na rowerze to główne elementy jego przygotowania do rozgrywek. Ponadto w klubie będzie miał okazję jeździć z zawodnikami takimi jak Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz czy Matej Zagar, co z pewnością pozwoli mu nabrać doświadczenia. - Będę mógł czerpać wiedzę od żużlowców, którzy mają na koncie wiele sukcesów. Dla kogoś takiego jak ja to prawdziwa szkoła żużla. Matej Zagar i Piotr Protasiewicz to dość wysocy zawodnicy, więc jeśli tylko znajdą czas, by mi podpowiedzieć, pomóc popracować nad sylwetką, będę im bardzo wdzięczny. Na pewno z uwagą przyjmę wszystkie wskazówki od trenerów, Patyka Dudka, czy innych zielonogórskich żużlowców i będę ich bacznie obserwował na torze. Oczywiście, odliczam dni, kiedy będziemy mogli już wyjechać na tor. Od klubu otrzymam dwa kompletne motocykle, a trzecim będzie mój prywatny z ubiegłego sezonu. Byłem też już w warsztacie, poznałem mechaników i cieszę się, że już za kilka tygodni naprawdę będę mógł się poczuć częścią Falubazu Zielona Góra. - kończy nowy młodzieżowiec Falubazu.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Aforti Start Gniezno      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. 7R Stolaro Stal Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna    

 

SGB Premiership
1. Belle Vue Aces
     
2. Ipswich Witches
     
3. King's Lynn Stars
     
4. Peterborough Panters
     
5. Sheffield Tigers
     
6. Wolverhampton Wolves
     
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Ruszajmy bez względu na sytuację (felieton)

Jako, iż zarówno w Polsce jak i na świecie sytuacja epidemiologiczna nie uległa wielkiej zmianie to najprawdopodobniej władze żużlowe ponownie będą stały przed  trudnym wyborem – ruszyć zgodnie z planem czy też wstrzymać start ligi i liczyć, że nadejdzie moment powrotu kibiców na trybuny. Oba te plany mają zarówno swoje plusy jak i minusy. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu