eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 162
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Kibice Polonii domagają się powrotu Kanclerza
 2012-04-20 00:31:15  Redakcja    sektorpolonii.pl

Informowaliśmy Państwa o odwołaniu Jerzego Kanclerza z funkcji dyrektora sportowego i menadżera drużyny Polonii Bydgoszcz. Najbardziej aktywne grupy kibiców bydgoskiej Polonii wydały oświadczenie dotyczące zwolnienia Kanclerza i chcą jego powrotu do klubu.

Oświadczenie kibiców Polonii

W związku z perfidnym zwolnieniem Pana Kanclerza z klubu, my kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pomagamy Polonii , Grupie Ultras oraz kibice zasiadający na biało-czerwonym sektorze chcemy wyrazić swój kategoryczny sprzeciw. Takie poczynania utwierdzają nas jedynie w przekonaniu, że sprawy w klubie nie idą tak, jak byśmy sobie tego wszyscy życzyli!!

Pan Kanclerz jako jedyna osoba z klubu zawsze był do dyspozycji kibiców, chętnie się z nami spotykał i uważnie słuchał naszych uwag. Nasze sugestie oczywiście dotyczyły głównie spraw związanych z kibicowaniem i wizerunkiem klubu, na którym nam bardzo zależy. Był jedną z pierwszych osób, która wysłuchała nas w sprawie obecnego herbu i to dzięki Jego pomocy dziś możemy się cieszyć z powrotu historycznego herbu na swoje miejsce.
Fachowo należy ocenić poczynania pana Kanclerza jako Dyrektora klubu, przypomnieć tutaj należy chociażby sytuację, kiedy to przed ubiegłym sezonem pan Jerzy załatwił praktycznie w ciągu paru godzin zgrupowanie dla ówczesnych pierwszoligowych żużlowców Polonii w Krsko. Dla porównania dodamy, że ówczesne władze Polonii z panem Deringiem na czele miały w planach obóz w Tleniu. Niestety na czas zgrupowania zapomniano wynająć salę gimnastyczną... .

Zeszły sezon to jak wiemy awans Polonistów do najwyższej klasy rozgrywkowej, przed sezonem w wyniku zawirowań finansowych klub rezygnuje z usług Grzegorza Walaska. Ciekawostką jest fakt, że rozmowy z tym zawodnikiem wziął na siebie pan Dering, wynik negocjacji znamy wszyscy doskonale, Walasek będzie zbierał punkty dla rzeszowskich żurawi. W tym czasie Kanclerz podczas jednego z Grand Prix dogaduje dla Polonii solidnego zawodnika drugiej linii - Artioma Laugtę. Jak sam przyznaje rozmowa był krótka i rzeczowa. Jej efektem są nie tylko straty młodego, perspektywicznego Łaguty w Polonii, ale również to, że zawodnik chce się związać z Bydgoszczą na dłużej, kupił tu mieszkanie, chce sprowadzić swoją rodzinę i tu ma swoją bazę startową.

Zaczynamy sezon, Kanclerz wygrywa pierwszy mecz z mistrzem Polski, Falubazem Zielona Góra, atmosfera wśród zawodników, kibiców znakomita, duch walki jest widoczny w każdym zakątku bydgoskiego parkingu. Niestety, sielanka skończyła się wczoraj. Dering odwołując Pana Jerzego Kanclerza jednym ruchem kadrowym niweczy ciężką pracę jaką były Dyrektor i Menedżer Polonii włożył w nasz klub. Martwi nas sposób zwolnienia Kanclerza, martwi nas brak zajęcia stanowiska zarówno ze strony Rady Nadzorczej klubu, jak i brak reakcji ze strony Władz Miasta. Taki obrót sprawy to dla nas kolejny sygnał, ze Miasto w osobach Prezydenta Bruskiego i Chmary nie traktują poważnie klubu ze Sportowej!!! Nie jednokrotnie słyszeliśmy z ust Prezydenta Bruskiego, ze Kanclerz jest dla niego gwarantem wysokiej jakości pracy na rzecz Polonii. Dziś to wszystko nie ma już znaczenia. Miasto zapomina o Polonii, prezes Dering robi sobie z klubu prywatny folwark, co chwila przewijają się nazwiska znienawidzonych przez kibiców Tillingera, Sawarskiego jako doradców Prezesa, a na domiar złego na giełdzie potencjalnych następców Kanclerza najwyższe notowania ma Sławomir Kryjom, osoba, której kompetencje wystarczyły ostatnio jedynie do sądowych ,,pląsów" ze swoim macierzystym pracodawcą - Unią Leszno. Ten pan nie był w stanie pracując w Toruniu ,,dojechać" z drużyną do końca sezonu, a zachowanie tego Pana, gesty pokazywane w kierunku kibiców Unii Leszno - kibiców  klubu, któremu ten Pan wszystko zawdzięcza dyskredytuje go na całej linii!!!

Klub nasz jawi się powoli jako przytulisko dla wszelkiej maści ,,wynalazków":
Prezes - emerytowany wojskowy, marketingowiec - osoba związana z jednym ze sponsorów klubu, a teraz menedżer - butny i nieudaczny w swoich poczynaniach!!!!

Co na to główny udziałowiec klubu - Miasto?? Panie Bruski, Panie Chmara - taką mieliście wizję silnego i prężnego klubu żużlowego w Bydgoszczy?? Jeżeli te działania wpisują się w Wasze plany to trzeba będzie dokonać hurtowego zakupu taczek w jednym z bydgoskich marketów budowlanych....

My, kibice kategorycznie sprzeciwiamy się tego typu działaniom w klubie. Żądamy powrotu Pana Kanclerza, bydgoszczanina, dobrego managera, z którym kibice się utożsamiają na stanowisko, na które został powołany przed dwoma miesiącami! W przeciwnym razie klub czekają fale nasilonych protestów organizowanych przez kibiców. Mamy dość degeneracji żużla w Bydgoszczy i nadszedł czas, żeby wszyscy usłyszeli głos kibiców!!!!

Czekamy na oficjalne stanowisko, zarówno Pana Kanclerza , Pana Deringa jak i Panów Prezydentów.
Panu Kanclerzowi z tego miejsca serdecznie dziękujemy za czas i trud jaki włożył w nasz klub. Postaramy się w osobliwy sposób podziękować mu za jego pracę na rzecz Polonii.

Zjednoczone grupy kibiców Polonii Bydgoszcz

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu