POLSKA
Nowokreowany kapitan Stali Gorzów - Krzysztof Kasprzak - zrezygnował w tym roku ze startów w lidze szwedzkiej. Wychowanek leszczyńskiej Unii brak startów w Kraju Trzech Koron zamierza nadrobić udziałem w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Europy.
Sezon ligowy w Polsce zainauguruje już za niespełna dwa miesiące. Przygotowania zawodników do sezonu wkraczają zatem w decydującą fazę. Niespełna 29-letni żużlowiec, do zblizającego się sezonu przygotowuje się w sprawdzony sposób. - Chodzę na salę i ćwiczę od trzynastego roku życia, czyli szesnasty rok, więc wiem co robić i co mi potrzeba, żeby później nie zabrakło sił i kondycji w sezonie. Nie przesadzam. Wszystko to sprawdzone metody i będę przygotowany fizycznie w stu procentach. Nad motocyklami czuwa mój ojciec oraz paru tunerów i mój brat, a także drugi mechanik. Na crossie jeżdzę niemal codziennie - mówi Kasprzak w rozmowie z Radiem Gorzów.
Kapitan gorzowskiej drużyny planuje wyjechać niebawem do Włoch a następnie do Wielkiej Brytanii, aby pojeździć na crossie. Oprócz tego, stały uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix wybiera się na obóz kondycyjny wraz z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego oraz ma zarezerwowany tor w słoweńskim Krsko.
Wiele tej zimy słyszymy o odbudowie potęgi zmagań o tytuł najlepszego jeźdźca starego kontynentu. Zanosi się na to, iż organizatorzy tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy odniosą spory sukces, gdyż swój udział w walce o tytuł zadeklarowało już wielu znakomitych zawodników. W tym gronie znajduje się również popularny Kasper. Organizatorzy zawodów chcieliby, aby ich cykl przerósł nawet elitarny cykl Grand Prix. - Na pewno będzie im bardzo ciężko. Wiadomo jak wielkim jest obecnie cykl Grand Prix, ale życzę im powodzenia i fajnie, że wpadli na taki pomysł. Będę chciał startować w eliminacjach i awansować do czterech finałów. Miejmy nadzieję, że to mi się udał. Chciałbym wygrać te zawody. Myślę, że będą ciekawe. Nie będę w tym roku startował w lidze szwedzkiej, tak więc wezmę udział w tych mistrzostwach, aby mieć więcej startów - wyjaśnia Kasprzak.
Dodajmy, iż wychowanek leszczyńskiego klubu został już w przeszłości Indywidualnym Mistrzem Europy, a miało to miejsce dokładnie przed dzesięcioma laty, w sezonie 2003, kiedy to Kasprzak był jeszcze juniorem.
Niespełna 29-letni zawodnik zrezygnował ze startów w lidze szwedzkiej, ale nadal kibce będą mogli podziwiać jego jazdę w rozgrywkach ligi angielskiej. Co ważne, w tym roku minie dziesięć lat odkąd Kasprzak ściga się na Wyspach. Z tej okazji, 11 września na torze w Poole odbędzie się jego Testimonial. Prawdopodobnie, jubileuszowe zawody będą miały charakter meczu Poole Pirates kontra drużyna Krzysztofa Kasprzaka. - Pana prezesa i trenera zaprosiłem na ten turniej. Na pewno będę chciał jeszcze zaprosić Mateja Zagara, bo jest to mój przyjaciel i może Damiana Balińskiego, gdyż z nim startowałem w parze praktycznie od juniora. Chyba Adam Skórnicki wystartuje, Nobert Kościuch, bo chodziłem z nim do szkoły podstawowej i kolegujemy się. Do tego możę będę chciał zaprosić Tomka Golloba - zdradza żużlowiec.
Krzysztof Kasprzak (kask żółty) zamierza wziąć udział w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Europy
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław
Gezet Stal Gorzów vs
Stelmet Falubaz Zielona Góra
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów