eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 250
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  l liga: Renault Zdunek Wybrzeże - Orzeł Łódź (zapowiedź)
 2013-04-13 00:37:31  Katarzyna Wójcik    inf.własna

W najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 na gdańskim stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, miejscowy zespół Renault Zdunek Wybrzeże zmierzy się z Orłem Łódź. Po długim oczekiwaniu gdańscy kibice będą mieli okazję podziwiać swój zespół w pierwszej walce o znaczące punkty dla ich drużyny. Zdeterminowana ekipa z Łodzi łatwo nie odpuści i jest w pełni gotowa stawić czoła rywalom.

Długa zima wreszcie się skończyła. Kibice czarnego sportu długo czekali na rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Dla gdańskich fanów będzie to pierwsza okazja aby sprawdzić jak będzie się sprawował nowo skompletowany zespół Stanisława Chomskiego. Po zeszłorocznych perturbacjach klub zmienił prezesa i większość zawodników w składzie. Gdańsk po zdegradowaniu do I ligi z pewnością będzie chciał udowodnić, że jego miejsce jest o klasę wyżej, natomiast Orzeł Łódź z pewnością tak łatwo nie pozwoli sobie odebrać pierwszych punktów. Zawodnicy obu zespołów znają się nie tylko z polskich torów, ale również i angielskich, a dzięki temu doskonale znają możliwości swoich przeciwników.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmienił skład. Zawodnicy, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w ubiegłym roku postanowili kontynuować współpracę z klubem. Thomas Jonasson i Renat Gafurow chętnie będą reprezentować gdański klub również w tym roku. Prawdziwą niespodzianką w zeszłym sezonie były starty Renata Gafurowa, który niejednokrotnie wspomógł drużynę swoją obecnością. Sam zawodnik nie ukrywał, że dobrze mu jest w Gdańsku i już w zeszłym roku podczas rozmowy wspomniał, że chętnie widziałby swoje miejsce w składzie również w nadchodzącym sezonie. Niestety w niedzielę Rosjanina zabraknie, jednak w awizowanym składzie zobaczymy z pewnością Thomasa Jonassona. Szwed jest kolejnym obcokrajowcem, który od dawna wspiera drużynę. W ostatnich latach Jonasson spisuje się naprawdę dobrze, a przyzwoite zdobycze punktowe wiele razy przyczyniły się do wielu wygranych spotkań. Do Gdańska powrócił jeden z ulubieńców publiczności Dawid Stachyra. Kibice z ogromną radością przyjęli informację o powrocie Dawida. Poprzedni sezon tego zawodnika był bardzo udany i łatwo przypomnieć sobie jak doskonale bronił gdańskich barw w latach 2010-2011. Już teraz Dawid ma za sobą sporo pojedynków w lidze angielskiej, dzięki której dodatkowo wzmocnił swoje siły. Kolejnym żużlowcem, którego zobaczymy w niedzielę jest Artur Mroczka, który w tym roku pierwszy raz będzie się ścigał w Gdańsku. Silna determinacja tego zawodnika może pomóc klubowi w zdobyciu oczekiwanych punktów, a w ostateczności osiągnięciu celu powrotu do ekstraligi. Składu dopełnia nowy nabytek klubu Robert Miśkowiak, który już ma za sobą pierwszy bolesny upadek. Robert podobnie jak koledzy z drużyny rozpoczął już rozgrywki ligowe w Anglii, jednak podczas spotkania Elite Shield doszło do upadku, w którym zawodnik doznał bolesnego stłuczenia uda. Aby zapobiec kontuzji Miśkowiak do tego momentu nie wystąpił już w żadnym spotkaniu ekipy Poole Pirates. Wszyscy kibice czarnego sportu zastanawiają się jak w tym sezonie poradzi sobie Krystian Pieszczek, który stał się prawdziwym odkryciem roku 2012. Młody żużlowiec ma za sobą bardzo dobry sezon, koledzy jak i kibice liczą na powtórkę, w której junior znów pokaże jak groźny potrafi być dla swoich rywali.

Drużyna Orzeł Łódź ubiegły rok zakończyła na piątym miejscu w tabeli. W tym roku zapewne ambicje tego zespołu nie pozwolą na zajęcie tej samej lokaty. Ekipa z Łodzi jest bojowo nastawiona na zdobycie punktów już na samym początku sezonu. Celem każdego zespołu z I ligi jest awans do najwyższej klasy rozgrywek, a zatem Orzeł Łódź już teraz zbiera się do natarcia aby ten pierwszy pojedynek zakończyć wysokim zwycięstwem. Drużyna uzbroiła się w niezwykle zdeterminowanych zawodników, którzy podobnie jak rywale z Gdańska doskonale znają się z angielskich obiektów i już mają za sobą pierwsze jazdy. W awizowanym składzie znalazło się dwóch Polaków Marcin Bubel i Daniel Pytel. Obaj zawodnicy posiadają już spore doświadczenie. Pierwszy mecz w tym sezonie na pewno będą chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść. Kolejnym zawodnikiem, który zjawi się nad morzem jest Peter Kildemand, który również ma już za sobą pierwsze rozgrywki poza granicami naszego kraju. Wydaje się, że Duńczyk od samego początku w tym sezonie znajduje się w doskonałęj formie, a to może szybko pokrzyżować szyki ekipie z Gdańska. Kroku z pewnością mogą dotrzymać mu Daniel King i Rory Shlein, którzy również nie mogą narzekać na liczbę treningów. Na pierwszy pojedynek zespół z Łodzi wystawił dobrze przygotowanych żużlowców i mimo, że w Polsce przez dłuższy czas nie było wielu okazji do sparingów i treningu, to ten zespół wydaje się być doskonale przygotowany do niedzielnego starcia.

Już jutro jedna z drużyn będzie świętować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Trudno wyrokować, który zespół okaże się lepszy. Zespół Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk będzie chciał udowodnić, że spadek do I ligi okazał się pomyłką, a jutrzejsza wygrana może być pierwszym krokiem do osiągniecia celu. Nie można jednak umniejszać szans Orła Łódź, zawodnicy tej załogi są bardzo dobrze przygotowani do walki, ambicje drużyny mogą szybko pokrzyżować szyki nadmorskiego zespołu.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:

1. Rory Schlein
2. Daniel King
3. Ronnie Jamroży
4. Daniel Pytel
5. Peter Kildemand
6. Marcin Bubel

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Thomas H. Jonasson
10. David Ruud
11. Dawid Stachyra
12. Artur Mroczka
13. Robert Miśkowiak
14. Marcel Szymko

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin  vsInnpro ROW Rybnik

piątek 18:00

 

 Pres Toruń vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa

piątek 20:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

 

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

 

FIM Speedway Grand Prix

sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu