eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 178
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Legenda Unii w karykaturze. Nietypowy pomysł syna
 2021-01-09 15:12:03  Kamil Szyszkowski    polskizuzel.pl

Robert Wardzała, syn Mariana Wardzały, a także były zawodnik tarnowskiej Unii w mediach społecznościowych zamieścił karykaturę swojego ojca z dopiskiem: "20 lat rozrabiał na torze, a potem zdobył z Unią dwa tytuły mistrza, raz wicemistrzostwo i wychował Janusza Kołodzieja." Robert Wardzała opowiada o tym, jak jego ojciec połączył ze sobą dwa ognie w postaci Tomasza Golloba i Tony'ego Rickardssona.

Marian Wardzała jest najbardziej utytułowanym trenerem Unii Tarnów. Zdobył z nią dwa tytuły DMP. Miał także w swoim składzie dwóch znakomitych żużlowców: Tomasza Golloba oraz Tony'ego Rickardssona. Jak wiadomo, mając silny skład, zdobycie złota wcale nie jest takie proste. - Miał dwa ognie i pogodził je. Jak Rickardsson i Gollob pierwszy raz przyjechali do klubu, to taka rywalizacja była między nimi, że team Szweda chował swoje motocykle i zamykał na kłódkę, kiedy Tomek wjeżdżał na stadion. Tata Marian sprawił jednak, że wielcy mistrzowie współpracowali na torze. Z dwóch ogni często wychodzi trzeci, jeszcze większy, a tu była praca dla dobra Unii. - mówi syn Mariana Wardzały, Robert Wardzała.

- Ojciec miał taką umiejętność, że potrafił znaleźć odpowiednie rozwiązania dla całej drużyny. Zarówno, gdy chodzi o tor, jak i układ par. Dla mnie był trochę srogi, często nie przebierał w słowach, myślę, że czasem dla przykładu, ale to był człowiek, który potrafił się dogadać z zawodnikami - wspomina Robert Wardzała, który w swojej karierze miał dobre momenty, lecz nigdy nie został mistrzem.

Robert Wardzała jak na środowisko żużowe dość późno rozpoczął swoją przygodę z żużlem. - Licencję zdałem dopiero w wieku 17 lat, po trzech miesiącach jazdy. Tata powiedział, że jak pierwszy egzamin mi nie wyjdzie, to idę na studia i mogę zapomnieć na żużlu. Za późno to wszystko się u mnie zaczęło, ale też ojciec nie chciał, żebym jeździł i z tego się to wzięło. Teraz dziadek Marian zajmuje się szkoleniem mojego syna - mówi Wardzała.

Syn legendarnego trenera podkreśla, że jego ojciec był z Unią na dobre i na złe. - Kiedyś, przed Gollobami, było w Unii bardzo biednie. Nawet nie mieliśmy na czym jeździć, bo nie było pieniędzy. Wyciągaliśmy stare silniki, żeby móc zaliczyć zawody. Nie zostawił jednak wtedy klubu, pomógł przejść przez ten najcięższy okres - kończy syn szkoleniowca.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu