eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 199
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Lokomotiv Daugavpils (podsumowanie sezonu)
 2020-10-18 20:08:21  Konrad Klusak    inf.własna

Dla Lokomotivu Daugavpils to był bardzo trudny sezon. Wszystko szło jak po gruzie. W pewnym momencie wydawało się już, że Łotysze zaczęli jechać lepiej i zaczęli osiągać dobre wyniki, a kwestią czasu jest, że zaczną wygrywać. Jak się jednak okazało Lokomotiv wygrał tylko trzy mecze i nie dał rady utrzymać się w eWinner 1. Lidze. A jak to wyglądało w przebiegu sezonu?

bilans: 3Z/0R/11P (1 bonus)
najskuteczniejszy zawodnik: Wadim Tarasienko (gość) 2,146 (84 punkty, 4 bonusy, 41 biegów) - 5. najskuteczniejszy zawodnik w lidze.
najskuteczniejszy junior: Oleg Mihailovs 1,694 (93 punkty, 12 bonusów, 62 biegi) - 2. najskuteczniejszy junior w lidze.
najwyższe zwycięstwo: Lokomotiv Daugavpils – Abramczyk Polonia Bydgoszcz (60:30)
najwyższa porażka: Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils (57:33)

Na inaugurację sezonu Lokomotiv Daugavpils wybrał się w podróż w samo centrum Polski - do Łodzi. Tam czekał ich trudny mecz, w efekcie najwyższa porażka w sezonie została osiągnieta już w pierwszej kolejce. Wydawało się, że domowe spotkanie ze Zdunek Wybrzeżem to ma być zatarcie tej słabej inauguracji. Stało się zupełnie inaczej, Gdańszczanie zwyciężyli znacząco, a Łotyszy zaczęto wskazywać jako głównego kandydata do spadku. Trzeci mecz sezonu to spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim. W tym spotkaniu w barwach Lokomotivu Daugavpils jako "gość" zadebiutował Wadim Tarasienko. Dla Rosjanina było to jednocześnie pierwsze ligowe spotkanie w sezonie. Rosjanin na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim wręcz fruwał. Przed wyścigami nominowanymi miał komplet piętnastu punktów. W wyścigu 15 dojechał jednak do mety na końcu stawki i w efekcie w programie obok pięciu trójek pojawiła się "śliwka". Choć ten mecz był przegrany to wydawało się, że wsparci Wadimem Tarasienko Łotysze mogą liczyć się w grze o utrzymanie. Czwarta i piąta kolejka to kolejne porażki, jednak nie można było powiedzieć, że Łotysze pojechali źle. Przegrana z faworytem - eWinner Apatorem po ciekawej walce to żaden wstyd. To samo można powiedzieć o porażce w Tarnowie. Unia u progu sezonu była piekielnie mocna i zajmowała drugą lokatę w rozgrywkach. Szósta kolejka była meczem o życie. Spotkała się przedostatnia i ostatnia drużyna w rozgrywkach. Wówczas Lokomotiv pokazał moc wygrywając trzydziestoma punktami jadąc bez swojego lidera - Wadima Tarasienko, który tego dnia miał mecz w Wilkach Krosno. Bydgoszczanie musieli w tym momencie drżeć o utrzymanie. Na zakończenie pierwszej kolejki mecz w Gnieźnie. Tu pech Łotyszy trwał dalej. Pojechali kolejny dobry wyjazdowy mecz zakończony wynikiem 48:41. Jednakże puntky zdobyte przez Pontusa Aspgrena zostały odjęte, ponieważ zawodnik jechał na niezgłoszonym silniku. W efekcie zamiast 41 punktów Lokomotiv zdobył ich 31.
Lokomotiv w rundę rewanżową wszedł znakomicie. Wygrali 50:39 ze Startem. Gdyby nie odjęte punkty Pontusa Aspgrena to cieszyliby się także ze zdobycia punktu bonusowego. Realia były inne. Kilka dni później mecz w Bydgoszczy. Mecz na żyletki, oko za oko, ale finalnie dwoma punktami wygrała Abramczyk Polonia. Ku szczęściu Lokomotivu bonus powędrował na konto drużyny z Dyneburga. Następny mecz to porażka z liderem - eWinner Apatorem, choć Łotysze bardzo długo trzymali się na niewielki dystans kilku punktów i jednym biegiem byli w stanie doskoczyć na remis lub prowadzenie. Przyszła pora na rewanż z Unią Tarnów. Niemalże cały mecz kręcił się w okolicy remisu. Po 14 biegach było 42:42. Wówczas duet Ljung - Kaczmarek pokonał Kudriaszowa i Sundstroema i mecz zakończył się dwupunktowym zwycięstwem Tarnowian. Znów brakło niewiele. Następnego dnia kolejne domowe spotkanie. Na teren Lokomotivu przyjeżdża Arged Malesa TŻ Ostrovia - najsłabsza wówczas drużyna na wyjazdach. Łotysze wiedzieli, że to mecz, który wygrać po prostu trzeba. Z początku wszystko szło zgodnie z planem. Po ośmiu biegach było 28:20 i remis w dwumeczu. Wówczas Ostrowianie przełozyli się i wygrali indywidualnie pozostałe sześć z siedmiu wyścigów. W efekcie udało się Arged Malesa TŻ Ostrovii przypieczętować utrzymanie w rozgrywkach, a Łotyszom mocno temat utrzymania się pokomplikował. Przedostatni mecz to porażka ze Zdunek Wybrzeżem. Co to oznaczało? Że Lokomotiv Daugavpils po trzynastu sezonach w których zdobyli dwukrotnie z rzędu DM I ligi spadł do 2. Ligi Żużlowej. Na pocieszenie na zakończenie sezonu udało się Łotyszą zwyciężyć z Orłem Łódź.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Wiktor Przyjemski: Sezon nie był łatwy, ale udany dla mnie

Sezon 2020 był udany dla juniora Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Wiktora Przyjemskiego. Pod koniec lipca bez problemów zdał egzamin na licencję "Ż" w Toruniu. W połowie sierpnia oficjalnie otrzymał licencję na starty w klasie 500cc i został ogłoszony zawodnikiem klubu znad Brdy. Podczas rozgrywek DMPJ Przyjemski pokazywał się z dobrej strony, co może napawać optymizmem zarząd oraz sympatyków klubu z Bydgoszczy. Junior Polonii odpowiedział na pytanie o obecny oraz przyszły sezon.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   A mi się pomysł z U24 podoba... (felieton)

W środowisku żużlowym panuje obecnie spora wymiana negatywnych i pozytywnych zdań w sprawie wprowadzenia przepisu dotyczącego zawodnika do 24 lat na pozycji seniorskiej. Zarzuca się, że część doświadczonych zawodników straci swoje miejsca w klubach. Jednakże ten przepis według mnie ma więcej plusów niż wad. Chciałbym przedstawić kilka z nich. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Początki pierwszej ligi oraz zwycięzcy rozgrywek

Zbliżają się rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Kibice pierwszoligowych zespołów już odliczają dni, żeby obejrzeć ukochaną drużynę. Przy tej okazji warto przyjrzeć się jakie drużyny kiedyś wygrywały pierwszą ligę? Prezentuję artykuł, który poświęcony jest początkom rozgrywek na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce, a także ich zwycięzcom.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu