eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 147
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Łukasz Cyran: W najważniejszych meczach zawiodłem
 2011-11-27 15:47:17  Mateusz Ślemp    inf.własna

Miniony sezon Łukasz Cyran nie zaliczy do udanych. Żużlowiec przez większą część sezonu był podstawowym juniorem Caelum Stali Gorzów, jednak nie do końca wykorzystał szansę daną mu przez kierownictwo klubu. Cyran łączne uzbierał 39 punktów i 12 bonusów, co cało mu średnią biegową 1,000. Wychowanek gorzowskiego klubu w przyszłym roku będzie się legitymował KSM równym 2,50.

W drugim spotkaniu o 3. miejsce DMP, ekipa Caelum Stali Gorzów przegrała w Toruniu z Unibaksem 40:50, ale obroniła wysoką zaliczkę z pierwszego spotkania (60:30) i sięgnęła po brązowy medal rozgrywek Speedway Ekstraligi. To pierwszy od jedenastu lata medal dla drużyny znad Warty. - Moje występy w lidze były przeplatane dobrymi ze słabszymi w moim wykonaniu. Starałem się jak najlepiej wypaść, lecz nie zawsze mi się to udawało. Sądzę, że jedyną przeszkodą był ogrom presji jaka ciążyła na wyniku całej drużyny. Ze strony przygotowania do zawodów wykonywaliśmy jako drużyna kawał dobrej roboty, która nie zawsze przynosiła zamierzony cel. Cieszymy się jednak z brązowego krążka. Apetyt w miare jedzenia rośnie, więc w przyszłym sezonie poprzeczka zawieszona wyżej i ambitna jazda pozwolą na osiąganie lepszych wyników - powiedział Cyran.

Jakie spotkanie najlepiej wspomina Cyran? - Najmilej wspominam pojedynek derbowy na początku sezonu gdzie jadąc na prowadzeniu, pilnowany przez pana Tomka Golloba przywieźliśmy za plecami Jonsona i Davidssona. Niesiony dopingiem gorzowskich kibiców czułem, że potrafie wygrywać z bardziej doświadczonymi zawodnikami nawet z Grand Prix.

Nadal nie wiadomo, czy zawodnik będzie reprezentował barwy gorzowskiego klubu w sezonie 2012. - Na chwile obecną nie wiem której drużyny barw będe reprezentował w Polsce. Jak wiadomo w najważniejszych meczach zawiodłem, skutkiem czego było odsunięcie mnie od pierwszego składu. Dało to wiele do myślenia włodarzom Stali. Myśle, że najbliższe dni pokażą czy dostane szanse zrehabilitowania się czy jednak podziękują mi i wypożyczą do innego klubu. Mam propozycję z lig zagranicznych, niemniej jednak Polska liga jest najważniejsza, dlatego wstrzymuje się jeszcze z decyzją ewentualnych startów za granicą - twierdzi zawodnik.

- Jak powiedziałem wcześniej najważniejsza jest liga. Niezależnie od tego w jakiej drużynie wystartuje to priorytetem będą wyniki właśnie w lidze. Myśle, że jeśli chodzi o zawody indywidualne to moja postawa i rozwój sportowy w rozgrywkach ligowych zaprocentuje właśnie w tych zawodach. Cele jakie stawiam pozostawie dla siebie, a sezon to pokaże i zweryfikuje - zakończył Łukasz Cyran.

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Innpro ROW Rybnik vs Betard Sparta Wrocław
piątek 18:00


Pres Toruń vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

Gezet Stal Gorzów vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

Krono Plast Włokniarz Częstochowa vs  Stelme Falubaz Zielona Góra

niedziela 19:30

Metlakas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Autona Unia Tarnów
czwartek 19:00

Texom Stal Rzeszów vs  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
sobota 14:30

 Fogo Unia Leszno vsMoonfin Malesa Ostrów
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  5 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 6 8 +54
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
5 6 +32
5   Krono- Plast Włókniarz Częstochowa
5 4 +-6
6.  Gezet Stal Gorzów 5 3 -44
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

5

2 -72
8.   Innpro ROW Rybnik 6

2

-88
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 6 +22
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. Moonfin Malesa Ostrów 3 2 +16
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 3 -44
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 8 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 4 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1.   Brady Kurtz 38
2. Bartosz Zmarzlik 33
3.  Andrzej Lebiediew 29
4. Jack Holder 28
5.  Dominik Kubera 25
6. Robert Lambert 24
7.  Daniel Bewley 23
8.  Fredrik Lindgren
22
9.  Max Fricke 18
10. LAnders Thomsen 14
11.  Jan Kvech
12
12. Mikkel Michelsen 10
13. Martin Vaculik 8
14.  Jason Doyle 8
15.  Kai Huckenbeck
2
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  
7.  
8.  
9.  
10.  
11.  
12.  
13.  
14.  
15.  
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu