eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 574
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Marian Maślanka: To będzie radykalne cięcie kosztów
 2011-08-22 13:57:54  Mateusz Ślemp    inf.własna

W pierwszym meczu o siódme miejsce w Speedway Ekstralidze zespół Włókniarza Częstochowa pokonał Tauron Azoty Tarnów 49:41. Według prezesa częstochowskiego klubu - Mariana Maślanki zwycięstwo to nie przyszło jednak łatwo. Gospodarze wygraną zawdzięczają znakomitej postawie w końcówce zawodów.

- Na ten moment to my jesteśmy w Ekstralidze, prowadzimy ośmioma punktami. Oczywiście rewanż będzie bardzo trudny, bo zespół tarnowski jest mocny, jadą coraz lepiej. W związku z tym będzie bardzo trudno i musimy do końca walczyć o tą Ekstraligę. Wynik na pewno w Tarnowie jest sprawą otwartą - powiedział prezes Włókniarza.

Gospodarze wczorajszego spotkania już po sześciu biegach przegrywali z Tarnowem sześcioma punktami, jednak po dwunastym wyścigu wyszli na prowadzenie 37:35. - Sam się zastanawiam, co się stało i jeszcze nie miałem czasu rozmawiać z zawodnikami. W pierwszej części pecha miał Grisza, bo na prowadzeniu zerwał mu się łańcuch. Faktycznie tarnowianie dobrze jechali na tym torze niż my. Trzeba będzie porozmawiać z zawodnikami, bo takie sytuacje nie powinny się zdarzać, szczególnie kiedy jedziemy na własnym torze - dodał.

W częstochowskiej ekipie dobrze spisał się Rafał Szombierski, który zdobył siedem punktów i bonus. - Oby ten dzisiejszy mecz był przełomem, bardzo bym tego chciał. Dzisiaj pojechał dobrze, ambitnie do końca, aby do końca sezonu spisywał się tak jak w tym meczu. W naszym zespole nie było zawodnika, który by nie włożył serca i walki. To było widać na torze i w parkingu. Mieli niektórzy słabsze momenty i stąd ten wynik, a nie inny. 

Prezes podziękował również kibicom, którzy przez cały sezon wspierają swoją drużynę dopingiem, ale podkreślił, że musi ich więcej przychodzić na stadion, bo tylko to gwarantuje stworzenie mocnej drużyny. - Dziękuje kibicom za gorący doping w tym roku, za liczną obecność i mam nadzieję, że będzie ich więcej. Pozostawienie Griszy i może jeszcze kogoś lepszego, to jednak kolejne wydatki. I można powiedzieć, skąd te środki wziąć. Dzisiaj mieliśmy mecz o wszystko i frekwencja nie powalała z nóg. Także tu jest klucz całej sprawy stworzenia dobrej drużyny na kolejny sezon.

W przyszłym sezonie w rozgrywkach Speedway Ekstraligi, kluby będą mogli zakontraktować tylko jednego zawodnika startującego w cyklu Grand Prix. Prezes częstochowskich Lwów podtrzymuje tą decyzję i ma nadzieję, że się nie zmieni. - To będzie radykalne cięcie kosztów i to o to chodzi. Wszystkie kluby mniej więcej mają problemy finansowe, żyjemy ponad stan. Jeżeli nie potrafimy sami wykazać na tyle zdrowego rozsądku, to należy to robić administracyjnie - zakończył Marian Maślanka.

Reklama

 


Relacje Live

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu