eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 113
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Mateusz Lampkowski, czyli duże ryzyko
 2012-01-07 15:12:07  Filip Sobczak    inf.własna

Mateusz Lampkowski jest jednym z sześciu seniorów Unibaksu Toruń. Zawodnik wraca do swojego rodzinnego miasta po rocznym wypożyczeniu do pierwszoligowego, GTŻ Grudziądz. Czas spędzony w niższej klasie rozgrywkowej nie był dla Mateusza udany.


Przed laty uważany za duży talent, Mateusz Lampkowski wraca do Unibaksu Toruń i wraz z tą drużyną będzie przygotowywał się do sezonu 2012. Przez ostatnie dwa lata startował w pierwszoligowych zespołach - Lotosie Gdańsk oraz GTŻ Grudziądz. W obu ekipach nie był zawodnikiem, od którego trener zaczynał skład, nie miał nawet mocnej pozycji juniorskiej.

Pobytu w gdańskim Lotosie żużlowiec nie wspomina miło. Lampkowski na początku nie mógł wygrać rywalizacji z Damianem Sperzem, ale potem trener postanowił dać mu kilka szans na zaprezentowanie się i nabranie doświadczenia. - Nie jestem zadowolony ze startów w Lotosie. Jazda w Gdańsku dała mi dużo doświadczenia. Jest tam tor techniczny i przyczepny. Jestem bardziej wyszkolony technicznie. Nie obawiam się już torów z dziurami. Mało miałem okazji dojazdy i nad tym ubolewam. Liczyłem na to, że będę więcej jeździł. Miał być zupełnie inny skład. Szkoda szczególnie początku sezonu. W Pile złamałem kostkę i to trochę podłamało moją karierę w Gdańsku. Mam nadzieję, że teraz zrobię dwa kroki w przód po tym jednym w tył i będzie dobrze. - twierdził rok temu.

W przeciągu całego sezonu Lampkowski zgromadził na swoim koncie 29 punktów i 5 bonusów w 31 startach, co dało mu średnią biegopunktową 1,097.

Jak się okazało w Unibaksie nie został, bo był niechciany. Sławomir Kryjom od razu postanowił, że będzie stawiał na toruński duet - braci Pulczyńskich. Dla Mateusza nie było miejsca, więc postanowił odejść na wypożyczenie do oddalonego niedaleko od Torunia, Grudziądza. Ze sportowego punktu widzenia powrót do pierwszej ligi okazał się dobrym posunięciem, bowiem torunianin zaliczył aż siedemnaście spotkań w pierwszym składzie GTŻ Grudziądz. Niestety, nie zawsze dostawał szansę, dlatego też zazwyczaj pojawiał się tylko i wyłącznie trzy razy na torze. Trudno się dziwić trenerowi Kempińskiemu. Najlepszym wynikiem była siódma kolejka i pojedynek na własnym obiekcie z Orłem Łódź. Lampkowski zaliczył pięć oczek z bonusem.

W 63 biegach zainkasował 44 punkty z siedmioma bonusami. Średnia biegopunktowa - 0,81.

25 września 2011 roku przygoda Lampkowskiego z Grudziądzem dobiegła końca. Teraz po dwóch mocno przeciętnych sezonach żużlowiec zaczyna przygotowania do startów w Ekstaralidze i to nie jako junior, lecz senior. Zestawiając awizowany skład Unibaksu na sezon 2012 kibice stawiają jednak na Karola Ząbika i uważają, że to on będzie podstawowym zawodnikiem. Na takie sugestie należy wziąć poprawkę. W związku z kontuzją lub absencją, któregoś z zawodników to właśnie Mateusz Lampkowski będzie musiał wskoczyć do zestawienia i walczyć jak równy z równym w najlepszej lidze Świata.

Takie rozwiązanie wydaje się bardzo ryzykowne, biorąc pod uwagę ostatnie sezony i powyższe statystyki. Dlatego też nie wykluczone, że Unibax będzie zmuszony rozejrzeć się po rynku transferowym, aby zapewnić sobie spokojny sen, na wypadek absencji podstawowego jeźdźca. Inną kwestią są ambicje młodego toruniania, który być może będzie zmuszony cały sezon przesiedzieć w parkingu, pomagając swoim kolegom. 

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Innpro ROW Rybnik vs Betard Sparta wrocław
piątek 18:00


Pres Toruń vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

Gezet Stal Gorzów vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

Krono Plast Włokniarz Częstochowa vs  Stelme Falubaz Zielona Góra

niedziela 19:30

Metlakas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Autona Unia Tarnów
czwartek 19:00

Texom Stal Rzeszów vs  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
sobota 14:30

 Fogo Unia Leszno vsMoonfin Malesa Ostrów
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  4 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 5 6 +44
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
4 6 +32
5  Gezet Stal Gorzów 5 3 --44 
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  4 2 -6
7.  Innpro ROW Rybnik

4

2 -66
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  4

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 6 +22
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. Moonfin Malesa Ostrów 3 2 +16
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 3 -44
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 6 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 3 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  24
2.  Daniel Bewley 18
3.  Andrzej Lebiediew 17
4.  Brady Kurtz 17
5.  Fredrik Lindgren 12
6.  Dominik Kubera 11
7. Robert Lambert 11
8.  Max Fricke 10
9. Jack Holder 8
10. LAnders Thomsen 7
11. Martin Vaculik 6
12.  Jan Kvech  5
13. Mikkel Michelsen 4
14.  Jason Doyle 3
15.  Kai Huckenbeck  1
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu