eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 390
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Michael J. Jensen: Jesteśmy traktowani jak testerzy
 2010-07-15 09:44:40  Patryk Rojek    inf.własna

Michael Jepsen Jensen to nowa nadzieja duńskiego żużla. Już w ubiegłym sezonie błysnął kilkoma wspaniałymi występami. Szybko znalazł więc zatrudnienie w lidze polskiej. Kierownictwo Unibaxu Toruń co raz częściej stawia młodziutkiego Jensena, a ten odwdzięcza się niezwykle ambitną postawą na torze. Chociaż nikt nie oczekuje od niego wspaniałych występów on sam stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

W poniedziałek odbyło się zaległe spotkanie Tauron Azoty Tarnów i Unibaxu Toruń. Anioły przegrały tamto spotkanie, a jednym z wyróżniających się zawodników gości był Michael Jepsen Jensen. Siedemnastolatek wywalczył cztery punkty i trzy bonusy, co przy postawie bardziej doświadczonych zawodników Unibaxu było wręcz wspaniałym wynikiem. Mimo to Michael nie był zadowolony ze swojego rezultatu. - Jestem trochę rozczarowany moim występem w Tarnowie. Wiem, że stać mnie na więcej - przyznaje.

Młodzieżowiec Unibaxu mógłby wywalczyć więcej punktów gdyby nie kłopoty z motocyklem.  - W sobotę wziąłem udział w Eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Według nowych zasad, w takich zawodach musimy startować na nowych tłumikach. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że wpływają one niekorzystnie na zmiany w motocyklu. Kiedy wyjechałem dziś na tor, okazało się, że silnik zachowuje się on zupełnie inaczej niż wcześniej.  Brakowało mi więc mocy na starcie, który był kluczowym elementem w dzisiejszym meczu. Na dystansie trudno było cokolwiek zrobić, tor był bardzo twardy i śliski, ale jednakowy dla wszystkich - mówi Michael.

Jensen jest rozczarowany postawą władz speedway’a w sprawie nowych tłumików. Jak podkreśla nie może być tak, żeby młodzi zawodnicy byli „królikami doświadczalnymi” we wprowadzaniu nowych rozwiązań. - FIM musi w końcu podjąć jednogłośną decyzję odnośnie tych tłumików, albo wszyscy na nich startujemy, albo nikt. Na chwilę obecną wygląda to mnie więcej w ten sposób, że młodzi zawodnicy mają obowiązek na nich startować, a doświadczeni żużlowcy, ścigający się na co dzień w Grand Prix jeżdżą na starych modelach. To trochę niesprawiedliwe, przecież to właśnie czołówka światowa, ma dostęp do najnowszych technologii, może sobie pozwolić na zatrudnienie najlepszych mechaników i tunerów. My, młodzi zawodnicy nie mamy takich możliwości, a jesteśmy traktowani jak testerzy nowego sprzętu. Nie mogę się z tym pogodzić, to starsi zawodnicy powinni się włączyć w testowanie tłumików, z pewnością szybciej znajdą właściwe ustawienia - uważa Duńczyk.

Starty na nowych tłumikach sprawiają wiele kłopotów z którymi muszą się zmagać głównie młodzi zawodnicy, jednak chcąc rywalizować w Mistrzostwach Świata Juniorów muszą stawić im czoła. - Jazda na nowych tłumikach jest zupełnie inna i sprawia sporo problemów, zwłaszcza jeśli jest przyczepnie, trudno wtedy znaleźć receptę na skuteczną jazdę. Musimy jednak zmagać się z tym problemem i starać się wykonać swoje zadanie jak najlepiej - przyznaje Jensen.

Tegoroczny sezon jest pierwszym, w którym Michael ma okazję zasmakować rywalizacji w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze. - Polska liga jest bardzo wyrównana, strasznie trudno jest wywalczyć jakiekolwiek punkty. Startują tutaj najlepsi żużlowcy Świata, mogę się od niech wiele nauczyć. Miałem kilka słabszych występów, w których mogłem zdobyć nieco więcej punktów - twierdzi siedemnastolatek. Nikt nie oczekuje jednak od nieopierzonego juniora dwucyfrowych wyników, tutaj Michael wtrącił - Nikt oprócz mnie samego. - Wiem, że stać mnie na jeszcze lepszą jazdę to dlatego czasem jestem rozczarowany, gdy pojadę nieco słabiej. Z drugiej jednak strony poznaje wiele nowych torów, każdy start jest dla mnie nauką. Jeśli debiut na jakimś obiekcie nie wypadnie zbyt okazale to wiem, że przy następnym podejściu będzie już znacznie lepiej - zakończy Michael.

Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Dakar Development Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 14:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Moonfin Magnus Ostrów

niedziela 16:30

Krajowa Liga Żużlowa

Trans Mf Landshut Devils vs Speedway Kraków
niedziela 14:00

Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
niedziela 15:15


Wybrzeże Gdańsk vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Malilla
sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 +165
2. Hunters PSŻ Poznań 9 14 +27
3. Innpro ROW Rybnik 10 12 +35
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 11 -54
5. Dakar Development Stal Rzeszów 10 10 -5
6.  Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -21
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +39
3.  Trans MF Landshut Devil 8 9 +20
4.  Ok Kolejar Opole 7 7 -11
5.  Speedway Kraków 8 7 -41
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 8 4 -62
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu