eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 235
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Michał Pawlaszczyk: Chętnie zagramy w tej samej drużynie
 2010-11-25 17:35:44  Łukasz Kozicki    rkm.rybnik.pl

W ostatnich dniach media obiegła informacja o chęci zainwestowania Grzegorza Ślaka w pierwszoligowy klub KS ROW Rybnik. Wypowiedzieć w tej sprawie postanowił się także prezes drużyny z Górnego Śląska – Michał Pawlaszczyk.

Naprawdę, dobro rybnickiego żużla jest dla mnie oraz dla moich najbliższych współpracowników absolutnym priorytetem, i gotowy jestem dla tego celu poświęcić bardzo wiele. Przez ostatnie 2 lata praktycznie pracowałem społecznie a dodatkowo wspomogłem klub swoimi prywatnymi pieniędzmi w formie pożyczki. Wielokrotnie już chowałem prywatne urazy i zapominałem o nieprzyjemnych i niesprawiedliwych ocenach pod kierunkiem mojej osoby, tym razem jednak zdecydowałem się na taką pisemną formę odpowiedzi na ogromną ilość zarzutów , bo po raz kolejny , nieprecyzyjne prasowe wypowiedzi i cytaty różnych mediów sugerują , że jestem kłamcą. Moje sumienie nie pozwala mi na pozostawienie tych zarzutów bez odpowiedniego komentarza .

Zapewniam z całą stanowczością, że jestem gotów współpracować z każdym poważnym inwestorem , sponsorem czy kandydatem na członka zarządu lub prezesa klubu. Jestem także gotowy do natychmiastowego ustąpienia ze stanowiska prezesa RKM-u w przypadku stworzenia realnej alternatywy i proceduralnych działań nowego zarządu z poszanowaniem statutu RKM. Proszę jedynie o zrozumienie , że po niefortunnym, krótkim i burzliwym okresie współpracy z firmą „ Majcher” ( za który to otrzymaliśmy niezłą i częściowo zasłużoną  „burę’’ od kibiców i niektórych sponsorów) jestem obecnie bardziej ostrożny i bez  zachowania procedur oraz formalnej pisemnej formy deklaracji ( a nie ustnej, telefonicznej ) nie możemy działać i podejmować zdecydowanych kroków jako stowarzyszenie. 

Z mojej strony nie ma żadnych przeszkód ,aby Pan Ślak, jego ekipa , sponsorzy oraz wizja składu rybnickiej drużyny zaistniała jak najszybciej . Jak mało kto zdaję sobie sprawę , że czas biegnie nieubłaganie. Już wielokrotnie udowadniałem , że nie będę tworzył przeszkód a wszystkie dotychczasowe warunki wstępne Pana Grzegorza (łącznie z tym na który nie miałem bezpośredniego wpływu jak utrzymanie się w pierwszej lidze, a który to warunek został postawiony na spotkaniu w sierpniu) zostały spełnione. Teraz naprawdę „piłeczka ‘’ jest po stronie Pana Grzegorza a my obiecujemy, że bardzo chętnie zagramy w tej samej drużynie dla dobra rybnickiego żużla.

Ze sportowymi pozdROWieniami

Michał Pawlaszczyk
Prezes Zarządu RKM Rybnik

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Betard Sparta Wrocław  vs  Gezet Stal Gorzów
piątek 18:00

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs  Orlen Oit Motor Lublin
piątek 20:30

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Pres Toruń
niedziela 17:00

Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

 Moonfin Malesa Ostrów vs  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 19:00

 Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs  Cellfast Wilki Krosno
niedziela 14:30

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  4 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 5 6 +44
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
4 6 +32
5  Gezet Stal Gorzów 5 3 --44 
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  4 2 -6
7.  Innpro ROW Rybnik

4

2 -66
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  4

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 6 +22
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. Moonfin Malesa Ostrów 3 2 +16
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 3 -44
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 6 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 3 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  24
2.  Daniel Bewley 18
3.  Andrzej Lebiediew 17
4.  Brady Kurtz 17
5.  Fredrik Lindgren 12
6.  Dominik Kubera 11
7. Robert Lambert 11
8.  Max Fricke 10
9. Jack Holder 8
10. LAnders Thomsen 7
11. Martin Vaculik 6
12.  Jan Kvech  5
13. Mikkel Michelsen 4
14.  Jason Doyle 3
15.  Kai Huckenbeck  1
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu