eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 146
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Musielak czy Miedziński? Na kogo postawi Tomasz Bajerski?
 2020-11-17 20:07:22  Radosław Wierzchowski    Facebook.com/SpeedwayTorun

Nie milkną echa zakończonego w miniony weekend okienka transferowego w polskiej lidze. Jest kilka niewiadomych odnośnie podstawowego zestawiania drużyn w początkowych spotkaniach przyszłego sezonu. Znaki zapytania pojawiają się m.in. u beniaminka PGE Ekstraligi, czyli eWinner Apatora Toruń.

Ostatecznie włodarze klubu postanowili przedłużyć kontrakty z dwójką krajowych seniorów z ubiegłego sezonu, a więc Tobiaszem Musielakiem oraz Adrianem Miedzińskim. W obliczu powrotu do macierzy Pawła Przedpełskiego po dwuletniej przygodzie z częstochowskimi "Lwami", wydaje się, że ten duet zmuszony będzie do walki między sobą o miejsce w podstawowym składzie. Chyba, że bez formy będzie np. któryś z braci Holderów. Wówczas kierownictwo zespołu może zdecydować się na wariant z trójką krajowych zawodników na pozycjach seniorskich.

Na kogo postawi w pierwszych meczach Tomasz Bajerski? Pytanie trudne, ale na ten moment liczby przemawiają za Musielakiem. - Uzyskując najwyższą średnią wśród Polaków w eWinner 1. Lidze Żużlowej zasłużył na szansę jazdy w PGE Ekstralidze w przyszłym roku. Tobiasz pokazał się z bardzo dobrej strony. Przede wszystkim miał dobre starty, czasami nawet za dobre, o co czasami mieli pretensje inni zawodnicy z naszej drużyny. Ciężko jednak kogoś karać za dobry refleks. Cały czas mamy przecież problem z nierównym startem we wszystkich ligach - mówi menadżer eWinner Apatora Toruń dla telewizji klubowej.

Dla Miedzińskiego miniony sezon na pewno nie był idealny. Dobre mecze przeplatał ze słabymi. Kreowany na jednego z liderów czasami nie startował nawet w biegach nominowanych. Za "Miedziakiem" przemawia jednak ogromne doświadczenie oraz fakt, że jest wychowankiem toruńskiego klubu z siedemnastoma sezonami objechanymi w jego barwach. - Z Adrianem jest taki problem, że przekombinował ten sezon. Miał nawet świetne mecze, a później niepotrzebnie zaczął kombinować ze sprzętem. Jego upadki i wykluczenia też wynikały z tego - tłumaczy Bajerski i dodaje. - Adrian chce jeździć w ekstralidze i dlatego zostaje w drużynie, ale pod warunkiem, że nie będzie już tych kombinacji. Ja wierzę w to, że nie będzie już tego robił. Mamy plan i trzeba trzymać kciuki za Adriana. Akurat w jego przypadku najmniejszym problemem będzie sprzęt, bo ma go świetny - powiedział.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Francis Gusts: Chcę być najlepszym juniorem w 2 lidze

Całe żużlowe środowisko żyje obecnie oknem transferowym, które powoli dobiega końca. Jednak udało mi się odbyć krótką rozmowę z nadzieją łotewskiego żużla Francisem Gustsem.  Ma on za sobą fantastyczny debiutancki sezon, w którym zdobywał średnio 1,529 punktu na bieg. Gusts odpowiedział dla nas na pytania dotyczące jego planów i celów na przyszłość.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobrze, że Landshut jest w polskiej lidze (komentarz)

Polacy jak to Polacy, ile ludzi tyle zdań. Szerokim echem odbiło się dołączenie drużyny z Landshut do 2. Ligi Żużlowej. Niektórzy uważają, że to zły pomysł, gdyż nie wspieramy w ten sposób polskich ośrodków. Trochę w tym racji jest, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Szykuje się najciekawsza liga od lat

Miniony sezon PGE Ekstraligi zostanie w mojej pamięci na długi czas, mimo że pierwszy raz miałem okazję śledzić te rozgrywki bez udziału mojej drużyny. Był to sezon wyjątkowy, niestety nie z powodu emocji wynikających z walki na torze, tylko z wydarzeń mających miejsce poza torem żużlowym, chociaż w przypadku częstochowskiej sagi to określenie może być nietrafione. Całe szczęście, składy ekstraligowych zespołów na nadchodzący sezon pozwalają mieć nadzieję, że będzie to sezon wyjątkowy z powodu rozstrzygnięć sportowych.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu