eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 179
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  N. Kokin: Naszym celem jest powrót do pierwszej ligi
 2021-01-13 15:41:25  Rafał Drabiniok    grani.lv

Lokomotiv Daugavpils występuje w Polsce nieprzerwanie od sezonu 2005. Natomiast od awansu w trakcie sezonu 2007 startowali na drugim szczeblu rozgrywkowym. W międzyczasie dwukrotnie z rzędu zwyciężyli rozgrywki pierwszej ligi lecz przez obowiązujący regulamin nie otrzymali prawa startu w Ekstralidze. Po 13. latach "wracają" do drugiej ligi. Oto co do powiedzienia miał trener drużyny Nikołaj Kokin.

Kokin wypowiedział się również o zeszłym sezonie, gdzie jego Lokomotiv Daugavpils spadł z eWinner 1. Ligi Żużlowej. Wspomina również czasy 2015-2016 kiedy to właśnie łotewski klub zwyciężał na tym poziomie. Nie załamuje jednak rąk i postawił cel na następny sezon. -  Oczywiste jest, że pod koniec sezonu nie skakaliśmy z radości, ale też nie uważamy tego za wielką tragedię. W sezonie nie byliśmy oczywistymi outsiderami, walczyliśmy do końca i udało nam się narzucić walkę wielu przeciwnikom. Ale to sport, ktoś musiał opuścić pierwszą ligę i to na nas spadło. Pierwszą ligę wygraliśmy dwa razy z rzędu, znaleźliśmy się w gronie zwycięzców, ale też walczyliśmy o przetrwanie. W naszym występie nie ma nic wyjątkowego, można podać przykłady drużyn, które zdobyły złote medale, a następnie spadły do ​​drugiej ligi. Przeżyjemy, naszym celem jest błyskawiczny powrót do pierwszej ligi. - mówi dla łotewskiego Grani.lv

Jedną z charakterystycznych cech Lokomotivu jest tak gospodarowanie pieniędzmi by z wszystkimi rozliczyć się co do złotówki bez opóźnień. Budżet klubu w dużej części to pieniądze otrzymane z miasta przez co, co sezon pojawiały się pytania dot. budżetu na pierwszą ligę. Jednym z plusów najniższego stopnia rozgrywkowego w Polsce jest oszczędność względem wyższych lig. Jest w niej mniej drużyn co skutkuje mniejszą ilością spotkań. - Od kilku lat nie mamy sponsora tytularnego, przeżywamy dzięki pomocy Dumy Miejskiej, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni, a także drobnym sponsorom i pieniądzom za sprzedane bilety. Myślę, że w drugiej lidze uda nam się trochę złapać oddech w tym sezonie. Co więcej, nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja z dopuszczeniem widzów do publicznych wydarzeń w trakcie sezonu. A to duża część dochodu klubu. Zawieramy realne kontrakty, nie losujemy liczb „z kosmosu”. To jest nasza reputacja i jest wiele warta. - kończy Kokin.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu