eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 246
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Oświadczenie władz PSŻ-u Poznań
 2006-09-06 19:08:30  Dawid Kleinowski    www.pszpoznan.pl
27 sierpnia w Poznaniu odbył się zaległy mecz 13 kolejki II ligi w którym PSŻ Milion Team Poznań podejmował GKŻ Lotos Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem, a mecz ten będzie miał bardzo duży wpływ na ostateczny układ tabeli, gdyż może zadecydować o tym, która z tych drużyn będzie jechała w barażach o awans do I ligi.Niestety po meczu pojawiły się pogłoski o „odpuszczeniu” meczu przez Sławomira Dudka, a co za tym idzie o przekupieniu go przez gdańską ekipę. Po tym jak kilka dni temu oświadczenie opublikowały władze GKŻ-u Gdańsk, teraz przyszedł czas na władze poznańskiego klubu. Oświadczenie prezentujemy poniżej.

W odpowiedzi na oświadczenie Zarządu GKŻ Gdańsk z dnia 3 września 2006 r. Zarząd Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego oświadcza co następuje:

1. Nie jest prawdą jakoby działacze PSŻ Poznań w „lekceważący sposób wypowiadali się na temat możliwości gdańskiego klubu”. Miała miejsce sytuacja wręcz odmienna. Do spotkania z Lotosem Gdańsk poznański klub podszedł z niezwykłą powagą, świadomością klasy przeciwnika i indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników. Takie też stanowisko prezentowane było przez władze klubu w mediach. Rozumiemy radość po „zwycięskim remisie”, niemniej stanowczo protestujemy przeciwko tworzeniu w stanie euforii faktów, które nie miały miejsca.

2. Zwracamy uwagę, że mecz zakończył się wynikiem remisowym, a nie jak stwierdza Zarząd GKŻ „nieoczekiwaną porażką” drużyny poznańskiej. Niepotrzebne emocje, którymi przepełnione jest oświadczenie strony gdańskiej, nie uprawnia do publikowania innego wyniku spotkania, niż ten, którym faktycznie zakończył się mecz.
Jednocześnie stanowczo protestujemy przeciwko określaniu władz poznańskiego klubu osobami sfrustrowanymi i rozgoryczonymi wynikiem spotkania. Jest prawdą, że przystępując do rozgrywek, w każdym meczu walczymy o zwycięstwo, niemniej nigdy porażka lub remis nie są przyczyną stanu psychicznego sugerowanego przez stronę gdańską.
Remis w spotkaniu z Lotosem Gdańsk nie przekreślił w żaden sposób szans PSŻ Poznań na awans do I ligi. Nadal głęboko wierzymy, iż po meczach barażowych także poznańska drużyna (obok Lotosu Gdańsk) dołączy do grona pierwszoligowców.
Nasza wiara w awans jest tym większa, że głęboko ufamy w słowa Zarządu GKŻ, w których gdańszczanie „odcinają się od jakichkolwiek nieetycznych praktyk”, a tym samym Lotos Gdańsk odniesie równie przekonywujące zwycięstwo w meczu ze S.C. Daugavpils, jak PSŻ Poznań z tym samym przeciwnikiem w meczu u siebie. To zwycięstwo warunkuje bowiem prawo startu naszej drużyny w meczach barażowych.

3. Zarząd PSŻ Poznań nie jest prawidłowym adresatem roszczeń Zarządu GKŻ Gdańsk o sprostowanie artykułu, w którym pojawiają się sugestie, jakoby „jeden z zawodników PSŻ dopuścił się korupcji skutkującej jego złym występem w spotkaniu z GKŻ” (Gazeta Wyborcza z dnia 1 września 2006). Cytaty z wypowiedzi Prezesa Tomasza Wójtowicza są zdaniami wyrwanymi z kontekstu w sposób tendencyjny, z długiego, telefonicznego, nieautoryzowanego wywiadu, zaś, co najważniejsze, tytuł i komentarze sugerujące korupcję są wolną interpretacją redaktora Gazety Wyborczej. Nie jesteśmy autorami oskarżeń korupcyjnych, a jedyne co możemy zrobić to stanowczo zaprotestować przeciwko uprawianiu w ten sposób dziennikarstwa, opartego na poszukiwaniu taniej sensacji.
Niezależnie od przedstawionej w artykule sytuacji, dyspozycja zawodników jest zawsze poddawana analizie przez trenera i Zarząd klubu i podobna sytuacja miała miejsce po meczu z Lotosem Gdańsk (w dniu wczorajszym, tj. 5 września, stąd też brak wcześniejszego stanowiska klubu po publikacji Gazety Wyborczej). Przedmiotem dogłębnej analizy była także postawa w meczu z Gdańskiem zawodnika Sławomira Dudka, niemniej w żadnym wypadku nie na gruncie rzekomej afery korupcyjnej.
Budując podwaliny sportu żużlowego w Poznaniu w 2004 roku obiecaliśmy, iż nigdy nie splamimy się udziałem w nieczystych, poza kulisowych grach. Głęboko wierzymy (ufamy, że nie ślepo), że środowisko żużlowe jest wolne od tak nagminnych ostatnio w piłce nożnej afer. Jeżeli jednakże zauważymy, że i żużel dotyka choroba korupcji nie będziemy milczeć, a piętnować ten proceder publicznie i przy użyciu instrumentów przewidzianych literą prawa. ...
Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Betard Sparta Wrocław  vs  Gezet Stal Gorzów
piątek 18:00

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs  Orlen Oit Motor Lublin
piątek 20:30

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Pres Toruń
niedziela 17:00

Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

 Moonfin Malesa Ostrów vs  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 19:00

 Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs  Cellfast Wilki Krosno
niedziela 14:30

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Apator Toruń  4 7 +36
3. Bayersystem GKM Grudziądz  4 6 +32
4. Betard Sparta Wrocław 4 4 +22
5  Gezet Stal Gorzów 4 3 -22
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  4 2 -6
7.  Innpro ROW Rybnik

4

2 -66
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  4

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 2 -18
7. Moonfin Malesa Ostrów 2 0 -10
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 6 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 3 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  24
2.  Daniel Bewley 18
3.  Andrzej Lebiediew 17
4.  Brady Kurtz 17
5.  Fredrik Lindgren 12
6.  Dominik Kubera 11
7. Robert Lambert 11
8.  Max Fricke 10
9. Jack Holder 8
10. LAnders Thomsen 7
11. Martin Vaculik 6
12.  Jan Kvech  5
13. Mikkel Michelsen 4
14.  Jason Doyle 3
15.  Kai Huckenbeck  1
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu