eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 142
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Patryk Wojdyło: Dążę do bycia najlepszym
 2021-01-17 23:00:51  Konrad Klusak    wilkikrosno.pl

Patryk Wojdyło był najskuteczniejszym juniorem w 2. Lidze Żużlowej legitymując się średnią 2,34 pkt/bieg. W Cellfast Wilkach Krosno 22-latek spisywał się znakomicie i działacze drużyny zdecydowali się postawić na niego jako na zawodnika do lat 24. Zawodnik chce zrobić wszystko, żeby pomóc w osiągnięciu celu jakim jest utrzymanie w eWinner 1. Lidze.

Patryk Wojdyło został zapytany o to jak ocenia sezon 2020 ocenił go jako dobry –Ciężko było spodziewać się czegokolwiek. Podeszliśmy do sezonu na spokojnie, biorąc pod uwagę, że to mój ostatni rok w roli młodzieżowca. Zainwestowałem trochę w sprzęt. Klub też sporo mi pomógł. Dostałem między innymi kompletny motocykl i poszło. To był dobry sezon więc chciałbym go powtórzyć na pierwszoligowych torach.

Opowiedział także o tym, jak przygotowywał się do tak dobrego sezonu jaki miał –Najpierw byłem w Islandii, gdzie głównie pracowałem i trochę zwiedzałem. Potem wróciłem, a tu wszystko się przeciągało przez tego koronawirusa. Trenowaliśmy na crossie, beż żadnego ciśnienia. Wszystko ułożyło się dość naturalnie mimo, że mieliśmy przecież ciężkie czasy. W sezonie na mecze trafialiśmy z odpowiednimi częściami czy ustawieniami i sprzęt szedł jak trzeba.

Zawodnik Cellfast Wilków ocenił również przepis o zawodniku do lat 24 –Na razie mi to pomogło. I kilku chłopakom w moim wieku też. Generalnie trudno teraz oceniać zmieniające się przepisy. Taki jest żużel, że ciągle są jakieś poprawki w regulaminach.

Polak chwali bardzo nowy nabytek krośnieńskiej drużyny, Andrzeja Lebiediewa oraz Petera Ljunga –Najbardziej znam się z Andrzejem Lebedevem, bo razem jeździliśmy kiedyś we Wrocławiu. Bardzo dobry zawodnik. Peterowi Ljungowi pomagałem jak przyjeżdżał na mecze do Rzeszowa, gdy byłem w żużlowej szkółce. Ogólnie myślę, że mamy ciekawy skład, który stać na dobre wyniki.

Wojdyło przejawił także spore ambicje –Na pewno każdy chciałby być mistrzem świata. To normalne. Teraz chciałbym zbudować taki konkretny team, żeby każdy wiedział za co odpowiada. A w żużlu na torze krok po kroku dążyć do tego żeby być najlepszym.

W rozmowie przedstawił także zawodnika, który jest jego sportowym idolem i się na nim wzoruje odpowiada -Od każdego chciałbym coś wziąć. Każdy ma przecież inny styl jazdy i coś w czym jest świetny. Po krawężniku można jeździć jak Janowski czy po płocie jak Woffinden albo przedłużać prostą jak Zmarzlik. Od każdego wybrał bym jakąś najlepszą rzecz.

-Mam nadzieję, że kibice szybko wrócą na stadiony. To dla nich się ścigamy i czujemy ich wsparcie jak są na trybunach. Oby sytuacja z koronawirusem została jak najszybciej opanowana. Czekam na sezon, przygotowując się według planu. Biegam i liczę na otwarcie siłowni. Za chwilę zacznę przyzwyczajać organizm do motocykla - zakończył 22-latek.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Aforti Start Gniezno      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. 7R Stolaro Stal Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna    

 

SGB Premiership
1. Belle Vue Aces
     
2. Ipswich Witches
     
3. King's Lynn Stars
     
4. Peterborough Panters
     
5. Sheffield Tigers
     
6. Wolverhampton Wolves
     
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Ruszajmy bez względu na sytuację (felieton)

Jako, iż zarówno w Polsce jak i na świecie sytuacja epidemiologiczna nie uległa wielkiej zmianie to najprawdopodobniej władze żużlowe ponownie będą stały przed  trudnym wyborem – ruszyć zgodnie z planem czy też wstrzymać start ligi i liczyć, że nadejdzie moment powrotu kibiców na trybuny. Oba te plany mają zarówno swoje plusy jak i minusy. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu