eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 78
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  POLADA chce 4 lata zawieszenia dla Drabika!
 2020-12-01 00:05:48  Kamil Szyszkowski    Przegląd Sportowy

POLADA w związku z wpadką antydopingową Maksyma Drabika zawiesiła zawodnika. W chwili obecnej organ polskiej antydopingówki złożył wniosek o czteroletnią banicję zawodnika. Drabik ze swoim prawnikiem mają teraz czas na ustosunkowanie się do przedstawionego okresu zawieszenia. 

Sprawa Maksyma Drabika ciągnie się od września 2019 roku. Zawodnik przed finałem Fogo Unii Leszno oraz Betard Sparty Wrocław zażył niedozwoloną ilość wlewki witaminowej tłumacząc się potrzebą ratowania zdrowia. Gdy ten wpadł na kontroli antydopingowej, poprosił o wsteczne TUE. 

Sprawa ciągnęła się aż do października. Zawodnikowi w ostateczności odmówiono przyjęcia wstecznego pozwolenia na zażycie wlewki i POLADA natychmiastowo zawiesiła zawodnika. Okres zawieszenia trwa od 30 października. Teraz sprawa dotyczy jak długo zawodnik Betard Sparty będzie zawieszony. 

- Na miejscu prawników Drabika zrobiłbym teraz wszystko, by wynegocjować rok, czy półtora roku zawieszenia i zakończyć tę sprawę maksymalnie w styczniu. Ten młody chłopak naprawdę sporo już odcierpiał, a przedłużający się stan niepewności w niczym mu nie pomoże. Gdy poznamy ostateczny wyrok, o sprawie zrobi się cicho, a Drabik będzie mógł psychicznie szykować się do powrotu na tor. Gdyby jego otoczenia wyszło z podobnego założenia rok temu, to pewnie żużlowiec miałby za sobą już większość kary i na torze moglibyśmy zobaczyć go już w 2021 roku - mówi Jerzy Synowiec, prawnik i były prezes Stali Gorzów. 

W tym momencie karty są po stronie Drabika. Zawodnik chcąc kierować się swoim dobrem powinien spróbować dogadać się z POLADA w sprawie okresu zawieszenia. Ewentualny spór o jak najłagodniejszy wymiar kary może dla niego się źle skończyć, a na dodatek w sprawę może wmieszać się światowa agencja antydopingowa WADA, która może zakwestionować wyrok Drabika. 

Wiadome jest natomiast, że jeżeli Drabik dalej pójdzie na spór z POLADA to sprawa będzie ciągnąć się kolejne miesiące co przedłuży okres jego dyskwalifikacji. To natomiast może zniszczyć karierę zawodnika, który jest obdarzony wielkim talentem. 

- To mogłoby zakończyć jego karierę, więc absolutnie nie doradzam mu tej drogi. Jego otoczenie musi wykorzystać fakt, że POLADA też chciałaby jak najszybciej zakończyć tę sprawę i będzie skora do kompromisu – dodaje na zakończenie Synowiec.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu