eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 180
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Powiedzieli po meczu w Lesznie
 2020-10-12 00:42:43  Kamil Szyszkowski    inf.własna

Fogo Unia Leszno pokonała Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi i zapewniła sobie czwarty z rzędu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Po meczu nie obyło się bez komentarzy i wypowiedzi z obu stron. Poniżej przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi zawodników i działaczy finalistów PGE Ekstraligi sezonu 2020.

Bartosz Zmarzlik w trakcie zawodów pogratulował FOGO Unii Leszno obrony tytułu DMP i przyznał, że srebro dla gorzowian to duży sukces. - Myślę, że tutaj dla Stali Gorzów srebrny medal jest naprawdę dużym sukcesem. Należy się z tego cieszyć. Duże gratulacje dla Unii Leszno, od początku było widać, że ten sezon jest ich. Dzisiaj było widać jak perfekcyjnie mają opanowany swój tor. Na to przyjdzie jeszcze czas. Na razie trzeba podsumować ten rok i przezimować. Myślę, że naprawdę mega szybka Unia, a dwa, że gdzieś tam się pogubiliśmy kompletnie, ale to nie jest wymówka. Gdzieś tam potem chłopaki znaleźli ustawienia i zdecydowanie lepiej pojechali. To jest finał, mistrzowie Polski u siebie po raz czwarty z rzędu. Chciałbym podziękować wszystkim wszystkim gorzowskim kibicom, że trzymali kciuki za nas do końca. Srebrny medal przy Stali Gorzów, złoto dla Unii Leszno. Gratulacje dla wszystkich zespołów mimo wszystko, bo pojechali mimo trudnej sytuacji na świecie. Pojechaliśmy wszyscy ten sezon do końca. Każdy się pcha do tej linii, bo przy krawężniku jest bardzo twardo, to jest finał i każdy chce dobrze jechać. - mówił Zmarzlik. Wychowanek gorzowskiej Stali skierował też kilka słów do trenera Stanisława Chomskiego. - Trenerze, robiliśmy co mogliśmy, ale nie udało się. Srebro też Ci przywieziemy do domu. - przekazał Zmarzlik.

Zadowolenia z obrony tytułu nie krył także Piotr Baron. Trener Fogo Unii Leszno zadedykował złoty medal zmarłemu trenerowi leszczynian, Tomaszowi Skrzypkowi. - Udało nam się po raz czwarty sięgnąć najwyższego krążka. Bardzo, ale to bardzo nas to cieszy. Dla mnie też fajnie. Dziesięć lat pracy jako menedżer, złoty medal, czego chcieć więcej. Za chwilę idziemy w wąskim gronie na grilla, posiedzimy, pogadamy. Będzie czas i trochę luzu. Nie mamy już tak naprawdę jazdy, może jeszcze jakiś trening. Możemy poświętować, bo jest za co. Bardzo się cieszymy, chociaż jesteśmy zmęczeni. Dedykujemy ten medal ś.p. Tomkowi Skrzypkowi. Chciałbym też podziękować moim córkom i mojej żone. - powiedział Piotr Baron.

Również kapitan Fogo Unii Leszno Piotr Pawlicki zadedykował medal zmarłemu Tomaszowi Skrzypkowi. - Chciałbym wszystkim podziękować przy tym dziwnym sezonie za obecność i wsparcie. Widzimy się w kolejnym sezonie. Wcale nie jest powiedziane, że nie chcemy walczyć o piąty tytuł. Ten czwarty medal dedykujemy świętej pamięci Tomkowi Skrzypkowi, bo wniósł do tej drużyny bardzo dużo. Dzisiaj go z nami nie ma, ale pamiętamy o nim i brakuje go nam bardzo. Przed meczem nie chciałem robić dodatkowej presji, ale bardzo zależało mi na tym by z chłopakami porozmawiać. Ostatecznie do tego nie doszło. Chciałem powiedzieć, że jedziemy dla ś.p. Tomka i ten medal musimy obronić. Udało się i dedykujemy ten medal jemu, bo to wspaniały człowiek. Tęsknimy za nim bardzo. - powiedział wychowanek leszczyńskich Byków.

Komentarza po meczu udzielił trener Stanisław Chomski. - W jakiś sposób człowiek duchem był tam. Na początku było nerwowo, bo kompletnie nic nie wychodziło chłopakom. W międzyczasie rozmawialiśmy czy z Przemkiem czy Krzysztofem. Co zrobić. Leszczynianie atuty wykorzystali do bólu. Było kilka fajnych wyścigów, nie mówiąc już o tym dziewiątym. Unia Leszno była dominatorem. Punkty nie oddają tego co się działo na torze. Biegi były godne finału. To jest niesamowita historia. To jest coś co przytrafiło się w mojej karierze po raz pierwszy. Falubaz miał podobną przygodę. Wylądowaliśmy w finale. Było rozczarowanie po meczu w Rybniku, gdzie tylko my przegraliśmy. Wieszano na nas psy. Konsekwencja prezesa Grzyba była taka, że robimy swoje, rozkładamy to na czynniki pierwsze i wstajemy z kolan. Trochę szczęścia i okazało się, że wracamy na właściwe tory. Te, które cechuje zespół. Monolit i atmosfera w zespole. Ktoś powie, że to są frazesy, ale bez wzajemnego wsparcia, zwłaszcza Bartka, który z tyłu miał obronę mistrzostwa, początek sezonu też mu nie wyszedł, szarpał się, dzisiaj nie był jego dzień. Nie zawsze można wygrywać, trzeba umieć przyjął porażkę z honorem. Ja się cieszę, mamy srebro. - powiedział Stanisław Chomski.

- Dedykuję ten medal Stanisławowi Chomskiemu, to jest ten medal, który wywalczyłeś z całą drużyną, przykro nam, że nie ma Ciebie dzisiaj z nami, ale pamiętaj, że jesteś z nami obecny. Wiedzieliśmy o tym, że co najmniej srebro zdobędziemy. Srebrny medal jest w Twoich rękach, na pewno Ci go przywieziemy. - mówił do trenera Stanisława Chomskiego prezes MOJE BERMUDY Stali Gorzów - Marek Grzyb.

Trener Stanisław Chomski został zapytany również czy wierzył w medal dla jego drużyny po tak ciężkim sezonie w ich wykonaniu. - Uwierzyłem jak awansowaliśmy do play-offów. To już tak sobie z prezesem mówiliśmy, że walczymy o wszystko. Było bardzo źle, można powiedzieć, że trafiliśmy z piekła do nieba. Jeżeli jest się w play-offach to się walczy o wszystko. Nie można mówić o rozczarowaniu, bo Mistrz Polski trafił w godne ręce. Gratulacje dla prezesa Piotra Rusieckiego, dla całego zespołu, Romana Jankowskiego, Piotra Barona. Ciężka praca Romana Jankowskiego i innych, których trudno wymienić. Gratulacje dla leszczyńskich kibiców. Dziękuję też naszym kibicom, którzy nie zwątpili w nasz zespół, mimo że seria porażek była zatrważająca. - powiedział trener gości. Chomski został również zapytany, czy miał chwilę zwątpienia co do swojej posady w sezonie 2020. - Ja nie myślałem o rezygnacji. Widziałem jaka jest sytuacja w zespole. Odbyliśmy kilka rozmów na ten temat. Oddałem się do dyspozycji. Powiedziałem, że może moja osoba jest niewydolna. Winę za porażki odnoszę też ja, nie tylko zawodnicy, bo cały zespół na to pracuje. Z całą odpowiedzialnością brałem to na siebie. Zyskałem kartę zaufania od prezesa i powiedział, że nie ma o czym mówić. Jedziemy dalej i robimy swoją robotę i musi być dobrze. - wyjaśnił Chomski.

Szymon Woźniak w trakcie pomeczowego wywiadu skierował parę słów do będącego na antenie trenera Stanisława Chomskiego. - Witamy się zazwyczaj słowami “buongiorno”. Tak samo się przywitam na wizji. Byłeś z nami jak było źle, teraz jesteś z nami jak jest dobrze. W imieniu całej drużyny dziękuję trenerowi za ten spokój, jaki trener nam dał, że tyle trener brał w trudnych chwilach na swoją klatę, by ułatwić nam zadanie. Dla nas i dla trenera jest najlepszą nagrodą za ten bardzo trudny rok. Oby już nigdy więcej, oby wszystko szło tak jak trzeba bo się zajedziemy. - przekazał Woźniak. Zawodnik gości został zapytany również o postawę swojej drużyny w sezonie 2020. - Ciężko to w jakiś sposób podsumować. Piękno żużla, piękna historia. Cieszę się, że w jakiś sposób mogę być częścią tej historii. Wiadomo jak ten sezon się dla mnie układał i dla drużyny. Jakoś się sprzęgliśmy, to moje przełamanie jakoś się zgrało z przełamaniem Stali. To był najtrudniejszy sezon w mojej karierze. Żaden sezon mnie tyle nie nauczył co ten, jeżeli chodzi o sprzęt, życie sportowca i wiele różnych aspektów. Dedykuję ten medal wszystkim tym, którzy wierzyli we mnie wtedy, gdy mało kto we mnie wierzył, takich chwil nie brakowało. Przede wszystkim, rodzinie, żonie, córeczkom, mojemu teamowi, który wykonywał ciężką pracę, moim sponsorom, którzy zachowali się jak rodzina, nikt się ode mnie nie odwrócił, każdy mnie wspierał na tyle ile mógł. Również dedykuję trenerowi i klubowi, wszystkim zawodnikom, którzy byli ze mną w tych trudnych chwilach i wierzyli, że będzie dobrze. - powiedział Szymon Woźniak.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu