eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 185
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Prezes i trener GKM-u Grudziądz o przygotowaniach do sezonu
 2021-02-21 19:53:39  Damian Dudek    GKM TV

Kilka minut temu dla telewizji klubowej GKM TV wywiadu o przygotowaniach pod kątem sezonu 2021 udzielił prezes ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz - Marcin Murawski oraz trener - Janusz Ślączka. W materiale poruszony został również temat negocjacji z nie tak dawno przedstawionym nowym nabytkiem grudziądzan - Mateuszem Bartkowiakiem.

Już na samym początku prezes klubu uchyla rąbek tajemnicy, jak wyglądały negocjacje z działaczami Stali Gorzów, a podobno sam zawodnik dogadany był z nowym klubem już 12 listopada. 

- Negocjacje były bardzo trudne i zawiłe, ale to głównie z klubem z Gorzowa. Z samym zawodnikiem dogadaliśmy wszystko w godzinę, 12 listopada i od tego czasu byliśmy dogadani w stu procentach. Przez ponad 90 dni trwały negocjacje z klubem z Gorzowa. Na szczęście zakończyły się one sukcesem. 

- Myślę, że obie strony będą zadowolone i skorzystają na tym wypożyczeniu rocznym, my ze strony klubu nie stawiamy wysokich obietnic po wynikach Mateusza bo wiemy, że jest to młody zawodnik, utalentowany, ale miał też ciężką kontuzję, jednak myślimy ze ten transfer nam nie zaszkodzi, a może nam tylko pomóc - mówi prezes - Marcin Murawski

- Na pewno Mateusz jest wzmocnieniem drużyny. Widziałem tego juniora i jest na pewno bardzo utalentowanym juniorem. Wiadomo miał w tamtym roku kontuzję. Jak będzie się spisywał na wiosnę to treningi wszystko pokażą i kto będzie lepszy na treningach, ten będzie jechał w meczu - oznajmia trener - Janusz Ślączka.

Na temat planów ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz, co do przygotowań pod kątem nowego sezonu, prezes klubu wypowiada się następująco:

- Zawodnicy przygotowują się jeszcze cały czas kondycyjnie, indywidualnie Ci zawodnicy zawodowi, młodzież trenuje pod okiem Roberta Kościechy oraz Grzegorza Jasińskiego oraz treningi mentalne prowadzi nasz trener - Marcin Zygmunt.

Wszystko tak jak mówiłem jest na ostatniej prostej. Teraz pozostaje nam już tylko wyjazd na tor i wszystko zweryfikuje sport. Nie ma co gdybać i przewidywać jak to będzie wyglądać w sezonie bo zeszły rok nam pokazał, że papier to papier, a sport to sport. 

- Na pewno będziemy chcieli jak najszybciej wyjechać na tor, być może uda się to już z początkiem marca. Mamy inne plany jeżeli nie będzie to Grudziądz, to pojedziemy też gdzieś, czy może to będą Niemcy czy może Węgry, ale ro będzie zależało od pogody i czy będziemy mogli wyjechać za granicę - dodaje Ślączka

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Aforti Start Gniezno      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. 7R Stolaro Stal Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna    

 

SGB Premiership
1. Belle Vue Aces
     
2. Ipswich Witches
     
3. King's Lynn Stars
     
4. Peterborough Panters
     
5. Sheffield Tigers
     
6. Wolverhampton Wolves
     
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Ruszajmy bez względu na sytuację (felieton)

Jako, iż zarówno w Polsce jak i na świecie sytuacja epidemiologiczna nie uległa wielkiej zmianie to najprawdopodobniej władze żużlowe ponownie będą stały przed  trudnym wyborem – ruszyć zgodnie z planem czy też wstrzymać start ligi i liczyć, że nadejdzie moment powrotu kibiców na trybuny. Oba te plany mają zarówno swoje plusy jak i minusy. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu