eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 71
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Przegląd kadr: MrGarden GKM Grudziądz
 2020-11-26 10:52:11  Kamil Szyszkowski    inf.własna

Za nami okno transferowe w PGE Ekstralidze. Do kilku zmian doszło w składzie MRGARDEN GKM-u Grudziądz, gdzie z klubem pożegnali się Artem Laguta oraz Krzysztof Buczkowski. W ich miejsce ściągnięto Krzysztofa Kasprzaka oraz Norberta Krakowiaka. Postanowiliśmy ocenić kadrę żółto-niebieskich. 

1 linia: Kenneth Bjerre, Nicki Pedersen

Duński zaciąg grudziądzan ma zapewnić utrzymanie w PGE Ekstralidze. Zadanie to nie będzie proste. Przez wielu ekspertów to właśnie drużyna z nad Wisły jest skazywana na spadek z elity. Jeżeli GKM chce myśleć o utrzymaniu w elicie to z pewnością musi liczyć na jeszcze lepszą postawę swoich liderów. Pedersen w jednym z wywiadów wspomniał iż bardzo zależy mu na utrzymaniu Gołębi w Ekstralidze. Chce między innymi wspomóc Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka, którzy mają za sobą bardzo słaby sezon. Być może to on przejmie rolę kapitana po Krzysztofie Buczkowskim. Duńczycy w sezonie 2020 spełnili swoje role. Bjerre ze średnią biegopunktową na poziomie 1.786 zajął 26. miejsce wśród zawodników sklasyfikowanych w PGE Ekstralidze i był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem miejscowych. Pedersen natomiast zajął 11. pozycję ze średnią 2.057, będąc drugim najlepszym zawodnikiem grudziądzan. Obaj zawodnicy chcąc utrzymać klub w elicie muszą wykręcić jeszcze lepsze średnie. 

2 linia: Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki

Obaj zawodnicy mają za sobą bardzo słaby sezon. Dla drugiego z nich sezon 2020 był najgorszym w karierze, a sam zawodnik tak naprawdę do końca nie zna przyczyn słabych występów. Działacze MRGARDEN GKM-u obdarzyli go jednak sporym kredytem zaufania, a sam Pawlicki wie, że ma sporo do udowodnienia. Średnia na poziomie 1.024 pkt/bieg dała starszemu z braci Pawlickich dopiero (!) 60. pozycję wśród zawodników PGE Ekstraligi. Nie lepiej prezentują się statystyki Krzysztofa Kasprzaka. Popularny KK ma za sobą najgorszy sezon od lat, a i brak pewnego pierwszego składu nie dawał prognostyk na poprawienie sytuacji. Kasprzak zakończył sezon ze średnią 1,244 pkt/bieg zajmując w klasyfikacji zawodników dalekie 46. miejsce. Obaj zawodnicy mają przed nadchodzącym sezonem wiele do udowodnienia i kolejny słaby sezon przekreśli ich szanse na występy w elicie. Dodatkowo będzie prężyć na nich presja, gdyż to od nich głównie zależy czy MRGARDEN GKM Grudziądz utrzyma się w PGE Ekstralidze. 

U24: Roman Lachbaum, Norbert Krakowiak

Zasady tej pozycji są jasne i znane obu zawodnikom. Kto lepiej spisze się na przedmeczowych treningach i sparingach ten zajmie miejsce w pierwszym składzie. Drugi z zawodników najpewniej wyląduje pod numerami 8/16. Liczby przemawiają za Krakowiakiem, który wykręcił całkiem niezły sezon w barwach RM Solar Falubazu Zielona Góra, będąc podstawowym juniorem Myszki Miki. Zawodnik przechodzący w wiek seniora uzyskał średnią na poziomie 1.566 pkt/bieg, co kwalifikuje go na całkiem niezłej 34. pozycji wśród zawodników PGE Ekstraligi. Pamiętać trzeba jednak, że przejście w wiek seniorski to zawsze dodatkowa presja, a na przykładach wielu zawodników było widać znaczącą różnicę klas. Wracając do młodego Rosjanina, Romana Lachbauma, można by rzec, że jak nie teraz to kiedy? Lachbaum już od kilku lat zajmuje pozycję rezerwowego w grudziądzkim klubie i tak naprawdę nie miał jeszcze okazji do pokazania pełni możliwości. Papiery na jazdę ma, lecz musi mieć pewność występów, co często bywało problemem. Potrafił on jednak pokazać się nie raz z dobrej strony i przechylić wynik na korzyść grudziądzan, jak chociażby w meczu w Grudziądzu, gdzie GKM podejmował częstochowskie Lwy. Gdyby nie przywiózł za sobą Jasona Doyla, grudziądzanie skończyliby mecz z zerowym dorobkiem punktowym. Lachbaum zakończył sezon 2020 ze średnią biegopunktową 0.667 pkt/bieg. 

Pozycja juniorska: Denis Zieliński, Kacper Łobodziński

Przez dłuższy czas wydawało się, że grudziądzanie będą mieli do dyspozycji trzech młodzieżowców, którzy będą walczyć o wyjściowy skład. Ostatecznie do tego nie dojdzie, gdyż niespodziewanie były już junior GKM-u Damian Lotarski postanowił zakończyć karierę. Obsada juniorska żółto-niebieskich prawdopodobnie będzie najsłabszą w PGE Ekstralidze. Obaj zawodnicy dopiero nabierają doświadczeń na ligowych torach. Zieliński ma co prawda za sobą występy w sezonie 2019 w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk, lecz tak naprawdę nadal uczy się żużlowego rzemiosła. Łobodziński natomiast dopiero co zdał żużlową licencję i nikt od niego nie będzie wymagać wielkich wyników. Przed juniorami GKM-u sporo pracy i czasu na zbieranie doświadczenia, które ma zaowocować w przyszłości. 

Nasze oceny: 

Pierwsza linia: 4,5

Druga linia: 3

U24: 3

Juniorzy: 2

Średnia ocena: 3,12

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu