eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 123
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Troy Batchelor: Jako mały chłopiec podziwiałem najlepszych
 2013-12-12 14:36:31  Dominika Adamek    inf.własna

Troy Batchelor zaczynał swoją przygodę w zespole Betard Sparty Wrocław jako solidnie punktujący żużlowiec. Ze spotkania na spotkanie ten stan rzeczy się zmienił i Australijczyk wyrósł na jednego z liderów drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Żużlowiec przyznał, że zwyżka forma była konsekwencją zmiany przynależności klubowej. 

- To był naprawdę dobry sezon w moim wykonaniu. Myślę, że mimo tego nadal mogę dać z siebie jeszcze więcej. Mogę stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. Z roku na rok się co raz bardziej rozwijam, nawet o te 5 czy 10 procent. Liczę na to, że w nadchodzącym sezonie będę jeździł jeszcze lepiej - wypowiedział się Batch.

Zawodnik jest wdzięczny szkoleniowcowi wrocławskiemu, Piotrowi Baronowi, za to, iż otrzymał od niego szansę na rozwinięcie swoich skrzydeł. Pełniąc rolę podrzędnego seniora w klubie z Leszna, nie dostawał zbyt wielu okazji do pokazania się z lepszej strony. - W Lesznie spędziłem bardzo dużo czasu, sześć lat. Czasem po prostu trzeba zmienić otoczenie, żeby się rozwinąć. W tamtym klubie czułem się bardzo dobrze. Ciągle jednak byłem tym numerem dwa, zawsze ktoś był ponad mną. To było bardzo trudne. Kiedy przyszedłem do Wrocławia, trener Baron dał mi okazję do rozwinięcia skrzydeł. Potrenowałem z Taiem i od razu przyniosło to pozytywne rezultaty. Zaczęliśmy wygrywać swoje wyścigi w stosunku 5:1. Ponadto będąc drugim najlepszym żużlowcem w drużynie dostawałem korzystne pola startowe, zacząłem czerpać z tego stanu rzeczy więcej korzyści. 

W ubiegłym roku Batchelor wywalczył Indywidualne Mistrzostwo Australii. Zawodnik zamierza obronić ten tytuł. Czeka go jednak nie lada wyzwanie. W mistrzostwach kraju ma zamiar wystartować były Indywidualny Mistrz Świata, Chris Holder. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby obronić ten tytuł. Chris Holder wraca po latach do walki o mistzrostwo, więc zapowiada się pasjonująca walka. Czekam z niecierpliwością na to wyzwanie. Oboje chcemy zwyciężyć, zapowiada się niezły turniej.

W rundzie kończącej cykl Grand Prix w sezonie 2013 Kangur miał okazję do debiutu w tego rodzaju imprezie. Przebywając w parku maszyn w trakcie tych zawodów, Australijczyk przypomniał sobie jak przed 20 laty wpatrywał się w ekran telewizora i podziwiał światową czołówkę walczącą o najwyższe trofeum. - To było dla mnie niesamowite uczucie móc w końcu wystartować w tym cyklu. Od kiedy pamiętam jeszcze jako mały chłopiec podziwiałem najlepszych żużlowców walczących o mistrzowski tytuł. Dwadzieścia lat później i ja miałem okazję do występu w tej imprezie. Bardzo się z tego cieszę. Liczę na to, że w przyszłym roku tych okazji do startów będzie więcej, z racji tego, iż jestem rezerwowym cyklu. Muszę próbować, starać się przebić, notować dobre wyniki. Czuję, że to moje miejsce, do którego należę. Trzeba włożyć w spełnienie tego marzenia dużo wysiłku.

Ze względu na bardzo dobre rezultaty osiągane w barwach ekipy Swindon Robins, Batch został mianowany kapitanem Rudzików. Czy w związku z pełnieniem tej funkcj odczuwa jakąś presję? - To będzie dla mnie wyzwanie. Ja bardzo lubię tego typu sytuacje, w których muszę się wykazać. Kiedy coś zmienia, na pewno na tym zyskujemy, zdobywamy cenne doświadczenie. Jeśli sa perspektywy rozwoju, to wszystko zmierza w odpowiednim kierunku.

Na koniec zapytaliśmy żużlowca o jego cele indywidualne na nadchodzący sezon. - Chciałbym zdobywać więcej punktów. Będę jeździł w dużej liczbie klubów, w barwach każdego chciałbym się prezentować z jak najlepszej strony. Oczywiście, głównym celem jest awans do cyklu Grand Prix przez GP Challenge. 

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin vs  Krono Plast Włókniarz Częstochowa
piątek 18:00

Fogo Unia Leszno vs Pres Toruń
piątek 20:30

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoscz
niedziela 13:00

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Wybrzeże Gdańsk
niedziela 14:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

7

11

+48

2. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
3.  Pres Toruń 7 10 +20
4.  Fogo Unia Leszno 7 8 +32
5 Orlen Oil Motor Lublin 7 8 +80
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

7

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 7

0

-160
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 7 11 +25
3. Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
4  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 8 -28
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -5
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -11
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

7 10 +45
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 4 2 -25
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu