eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 114
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Walasek jednak w Ostrowie
 2020-11-20 00:13:13  Konrad Klusak    wlkp24.info

Z Arged Malesa TŻ Ostrovią kontrakt podpisał wychowanek Falubazu Zielona Góra - Grzegorz Walasek. Dla Grega będzie to trzeci rok, gdy zdecydował się podpisać kontrakt z ostrowskim zespołem, ale nie wiadomo czy będzie on reprezentować barwy drużyny z grodu nad Ołobokiem.

Jak powiedział prezes klubu Waldemar Górski - Grzegorz ma podpisany z nami kontrakt z opcją wypożyczenia, ale jak będzie, przekonamy się wiosną. O tym gdzie zobaczymy Walaska w sezonie 2021 przekonamy się na wiosnę.

Walasek dwa ostatnie sezony spędził w Arged Malesa TŻ Ostrovii. Ostatni sezon zakończył ze średnią na poziomie 1,774 pkt./bieg. Na taki wynik przeniosła się jednak przede wszystkim znakomita postawa na domowym obiekcie. Na wyjazdach był cieniem samego siebie zdobywając średnio 1,387 pkt./bieg.

W swojej karierze Greg reprezentował barwy klubów z Zielonej Góry (1993-1999, 2006-2009, 2015), Częstochowy (2000-2005, 2014), Bydgoszczy (2010-2011), Rzeszowa (2012-2014), Krakowa (2016), Torunia (2017-2018) oraz Ostrowa Wielkopolskiego (2019-teraz).

Grzegorz Walasek w swojej karierze miał okazję startować w niemal każdej europejskiej lidze począwszy od Anglii, Szwecji, Danii czy Rosji, a skończywszy na Niemczech, Czechach i Włoszech.

Największym jego sukcesem na arenie międzynarodowej jest z pewnością zdobycie wraz z reprezentacją Polski Drużynowego Mistrzostwa Świata w latach 2005 oraz 2007. Raz w tym turnieju zdobył także srebrny medal (2008 roku). W 2006 roku został także srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Grzegorz Walasek był dwukrotnie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W 2002 roku zakończył rozgrywki na 21 miejscu (wówczas nie wystąpił we wszystkich rundach), a w 2009 roku na trzynastej lokacie.

Walasek ma też sporo osiągnięć na krajowym podwórku. W 2004 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski, w 2007 roku został zwycięzcą turnieju o Złoty Kask. Drużynowo może pochwalić się tytułem Mistrza Polski z roku 2003 oraz 2009. W tym samym roku, gdy po raz drugi poczuł smak zwycięstwa w DMP wraz z Rafałem Dobruckim oraz Grzegorzem Zengotą zwyciężył także w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Francis Gusts: Chcę być najlepszym juniorem w 2 lidze

Całe żużlowe środowisko żyje obecnie oknem transferowym, które powoli dobiega końca. Jednak udało mi się odbyć krótką rozmowę z nadzieją łotewskiego żużla Francisem Gustsem.  Ma on za sobą fantastyczny debiutancki sezon, w którym zdobywał średnio 1,529 punktu na bieg. Gusts odpowiedział dla nas na pytania dotyczące jego planów i celów na przyszłość.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobrze, że Landshut jest w polskiej lidze (komentarz)

Polacy jak to Polacy, ile ludzi tyle zdań. Szerokim echem odbiło się dołączenie drużyny z Landshut do 2. Ligi Żużlowej. Niektórzy uważają, że to zły pomysł, gdyż nie wspieramy w ten sposób polskich ośrodków. Trochę w tym racji jest, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Szykuje się najciekawsza liga od lat

Miniony sezon PGE Ekstraligi zostanie w mojej pamięci na długi czas, mimo że pierwszy raz miałem okazję śledzić te rozgrywki bez udziału mojej drużyny. Był to sezon wyjątkowy, niestety nie z powodu emocji wynikających z walki na torze, tylko z wydarzeń mających miejsce poza torem żużlowym, chociaż w przypadku częstochowskiej sagi to określenie może być nietrafione. Całe szczęście, składy ekstraligowych zespołów na nadchodzący sezon pozwalają mieć nadzieję, że będzie to sezon wyjątkowy z powodu rozstrzygnięć sportowych.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu