eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 461
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Witold Skrzydlewski: Nikt nie lubi płacić podatków
 2022-03-11 13:57:47  redakcja    inf.prasowa

W piątek 11 marca na Moto Arenie Łódź odbyła się konferencja prasowa z udziałem Honorowego Prezesa KŻ Orzeł Łódź Witolda Skrzydlewskiego, trenera KŻ Orzeł Łódź Adama Skórnickiego oraz szkoleniowca zajmującego się przygotowaniem motorycznym Michała Płachcińskiego. Podczas spotkania z dziennikarzami poruszono wiele tematów, m.in. przygotowania drużyny do startu nowego sezonu.

- Jeśli chodzi o starty, jest to okres “martwy” w żużlu. Zawodnicy jednak cały czas pracują i przygotowują się do sezonu. Żużlowcy są bardzo dokładnie badani oraz trenują na najnowocześniejszych urządzeniach. Pierwszy mecz rozegramy za miesiąc z ROW-em Rybnik. Na naszym stadionie obecnie są montowane bandy. W przyszłym tygodniu spróbujemy przeprowadzić odbiór toru. Rozpoczniemy również pierwsze treningi - powiedział Witold Skrzydlewski.

- Drużyna wchodzi w kolejny etap przygotowań do sezonu. Teraz zaczynamy najbardziej lubiany okres przez zawodników, czyli wyjazd na tor. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu uda nam się pojeździć na naszym torze. Zanim to jednak nastąpi, większość naszych zawodników będzie miała okazję lub już ją miała, aby pojeździć na innych obiektach, m.in. w Danii czy Wielkiej Brytanii. Miejmy nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia nie będzie już minusowych temperatur i będziemy mogli przygotować nasz tor. Około czwartku i piątku nasi zawodnicy przyjadą do Łodzi i będziemy trenować wspólnie - opowiedział o najbliższych planach trener Adam Skórnicki.

Szkoleniowiec KŻ Orzeł Łódź podziękował również Michałowi Płachcińskiemu z Only You Fit & Beauty, który przygotowuje zawodników pod kątem motorycznym. - Chciałbym również podziękować trenerowi Michałowi Płachcińskiemu, że tak wspaniale nas przygotowywał. Na tym nie kończy się jego praca, gdyż w trakcie sezonu również będziemy korzystać z doświadczenia trenera. Już w zeszłym roku jeździł z nami na zawody i przygotowywał drużynę do meczów. To świetna sprawa, że trener z tak ogromnym doświadczeniem chce nam pomagać i widać, że robi to od serca - podziękował Michałowi Płachcińskiemu trener Skórnicki.

Szkoleniowiec odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne podsumował dotychczasową pracę wykonaną z łódzkimi żużlowcami. - Chcę, żebyśmy patrzyli na nadchodzący sezon optymistycznie. Zawsze chciałbym, żeby przygotowanie fizyczne było jeszcze lepsze. Mam już wyciągnięte pewne wnioski na przyszłą zimę. Mogę jednak powiedzieć, że byliśmy bardzo blisko optimum. Wykonaliśmy większość zadań, które sobie założyłem. Zawodnicy są pod ścisłą kontrolą dietetyczną, co jest bardzo ważnym elementem. Większość z nich wykonała plan dietetyczny i suplementacyjny nawet z nawiązką, co każe nam patrzeć optymistycznie na potencjalny przebieg tego sezonu. Uważam, że zbliżające się rozgrywki mogą być bardzo ciekawe. Z perspektywy treningowej, dietetycznej oraz odnowy myślę, że będzie to widać na torze. Oczywiście nie wchodzę w zakres obowiązków, którymi zarządza trener Skórnicki i cały management. Od strony przygotowania motorycznego oraz dietetycznego jesteśmy przygotowani bardzo dobrze - ocenia Michał Płachciński. - W przygotowaniach brali udział Polacy. Obcokrajowcy mają natomiast ten plus, że mogą korzystać z dobrodziejstw słońca, które odgrywa niebagatelna rolę. Wystarczy zobaczyć, na jakim luzie jeżdżą Australijczycy czy Amerykanie. My jednak też, poprzez różne manewry taktyczne staraliśmy się tego typu bodźce dostarczać zawodnikom, którzy byli w Polsce. Element światłoterapii, który próbowałem wdrażać też przełoży się na kondycję fizyczną - podsumował Michał Płachciński.

Na koniec rozmów o kwestiach typowo sportowych trener Adam Skórnicki został zapytany o terminarz spotkań sparingowych. - Pierwsze sparingi mieliśmy zaplanowane na 19-20 marca z Rawiczem. Jednak przeniesiemy ten spotkania na późniejszy weekend. Okres sparingowy zaczniemy 22 marca w Rawiczu. Następnie 25 marca rozegramy rewanż na naszym torze. 26 marca to data pojedynku z ekstraligowym Ostrowem. Następnego dnia w niedzielę podejmiemy ich na własnym obiekcie. Na tym zakończymy marcowe sparingi. Później przyjdzie weekend 1-3 kwietnia. Planujemy wówczas dwa mecze kontrolne - jednym z nich będzie turniej indywidualny z naszymi zawodnikami oraz żużlowcami z Finlandii, którzy zgłosili się do nas z prośbą o zorganizowanie obozu kadry. Miejmy nadzieję, że te mecze pozwolą nam na nabranie takiej pewności siebie, że tuż przed pierwszym spotkaniem ligowym będziemy mieli możliwość sprawdzenia się z drużyną Ekstraligi, która startowała w finale play-off. Starcie to ma odbyć się 6 kwietnia - obszernie opisał okres sparingowy trener Skórnicki.

Honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź Witold Skrzydlewski opowiedział również o spotkaniu z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem. – W czwartek wraz z Panem posłem Włodzimierzem Tomaszewskim miałem możliwość gościć u ministra sportu Kamila Bortniczuka. Minister został zaproszony na mecz KŻ Orzeł Łódź. Na pewno będzie nam kibicował, choć nigdy jeszcze nie był na meczu żużlowym. Apeluję zatem do naszych trenerów, żebyśmy nie dali plamy przed ministrem i to spotkanie wygrali. Z ministrem rozmawialiśmy również o Nowym Ładzie dotyczącym podatków. Oczywiście nikt nie lubi płacić podatków, ale nie wykorzystujemy jednej rzeczy. Ktoś, kto zainwestuje 100 zł w sport, ma prawo odliczyć 150 zł. Mało się o tym mówi. Jest wiele klubów sportowych, które chciałyby mieć dodatkowo sponsorów. Jeśli przedsiębiorcy zobaczą, na jakiej zasadzie to funkcjonuje, być może się skuszą - skomentował Witold Skrzydlewski.

Prezes Skrzydlewski zaprosił również na spotkanie sponsorów, które odbędzie się na stadionie KŻ Orzeł Łódź. - 17 marca o godzinie 18:00 na Moto Arenie Łódź organizujemy spotkanie z naszymi sponsorami. Będą też zaproszeni nowi sponsorzy oraz tacy, którzy chcieliby do nas dołączyć. Zapraszamy każdego przedsiębiorcę chętnego do udziału w spotkaniu - zakomunikował Witold Skrzydlewski.

Reklama

 


 

 

Relacje Live

PGE Ekstraliga

Gezet Stal Gorzów vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa
niedizela 17:00

Betard Sparta Wrocław vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Polonia Piła
czwartek 20:30

Dakar Development Stal Rzeszów vs Polonia Piła
sobota 16:30

H. Skrzydlewka Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
sobota 14:00

Hunters PSŻ Poznań  vs Cellfast Wilki Krosno
niedziela 13:00

Innpro ROW Rybnik vsMoonfin Magnus Ostrów 
niedziela 15:15

 

Krajowa Liga Żużlowa
OK Kolejarz Opole vs Speedway Kraków
niedziela 16:30

2. Półfinał DPŚ - Ryga
piątek 18:00


FIM Speedway Grand Prix  - Ryga
sobota 18:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Pres Toruń

12

20

+115

2. Betard Sparta Wrocław 11 20 +66
3.  Fogo Unia Leszno 12 20 +80
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5 Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 +5
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

12

7 -104
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 29 +233
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 -34
3. Hunters PSŻ Poznań  12 17 +5
4 Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 +5
5. Innpro ROW Rybnik 12 13 +29
6. Polonia Piła 12 10 -139
7. Moonfin Magnus Ostrów 12 8 -53
8. Cellfast Wilki Krosno

12

7

-46
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4. LVBET Lokomotiv Daugavpils 11 13 -8
5.  Ok Kolejar Opole  11 11 -25
6.  Speedway Kraków  11 8 -57
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 109
2.  Bartosz Zmarzlik 109
3. Robert Lambert 101
4.  Michael Jepsen Jensen 80
5.  Patryk Dudek 69
6.  Leon Madsen 65
7. Kacper Woryna 64
8.  Max Fricke 62
9. Jack Holder 55
10.  Jason Doyle 49
11. Andrzej Lebiediew 49
12.  Dominik Kubera 31
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  17
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1.  Mikkel Andersen 38
2.  Maksymilian Pawełczak 28
3.  Vilads Nagel  23
4.  Beau Bailey 22
5.  William Dreje 23
6.  Slater Lightcap 22
7.  Nicolai Heiselberg 22
8 Wiktor Przyjemsk 20
9.  William Cairns 19
10.  Kevin Małkiewicz 18
11.  Rasmus Karlsson 12
12.  Adam Bednar 10
13.  Mitchell McDiarmid 9
14.  Antoni Mencel 9
15.  Sven Cerjak 4

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu