2019-01-14 16:24:30  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Jason Doyle uznawany jest za jednego z największych pechowców wśród żużlowców. Od kilku lat Australijczyk niemal regularnie doznawał poważnych kontuzji, które nie pozwalały mu na stuprocentowe przygotowanie się do nowego sezonu. Na całe szczęście klątwa została przełamana w niedawno zakończonych rozgrywkach.

Więcej
 2019-01-12 12:44:28  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

12 stycznia na torze w Kurri Kurri miała miejsce ostatnia runda Indywidualnych Mistrzostw Australii. Z kompletem punktów zwyciężył w niej Rohan Tungate. Tuż za triumfatorem sklasyfikowany został Max Fricke. Trzecie miejsce należało do Sama Mastersa. W całym cyklu triumfował wspomniany wcześniej Max Fricke. Zawodnik Betard Sparty Wrocław zdominował rywalizację i był najlepszy w trzech imprezach. Srebrny medal zawisł na szyi Rohana Tungate'a, a brąz zdobył Chris Holder.

Więcej
 2019-01-10 19:42:12  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Z roku na rok w kalendarzu sportu żużlowego pojawia się więcej imprez. Dodatkowo coraz bardziej atrakcyjne stają się ligi z innych państw niż Polska, Szwecja czy Wielka Brytania. Wielu zawodników lubi startować po kilka razy w ciągu tygodnia. Do tego grona nie należy jednak Martin Vaculik, dla którego priorytetem będzie rywalizacja w Grand Prix i PGE Ekstralidze.

Więcej
 2019-01-09 19:37:24  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Indywidualne Mistrzostwa Australii znajdują się już na finiszu. Po czterech rozegranych rundach w klasyfikacji generalnej przewodzi Max Fricke. Zawodnik Betard Sparty Wrocław triumfował w trzech turniejach. Niedawno zakończone zmagania w Wodondze również padły łupem 22-latka.

Więcej
 2019-01-09 12:56:26  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

Indywidualne Mistrzostwa Australii wkraczają w decydującą fazę. 9 stycznia odbyła się już czwarta i zarazem przedostatnia runda tej imprezy. Zwyciężył w niej Max Fricke, dla którego był to już trzeci triumf w bieżącej edycji krajowego czempionatu. Podium uzupełnili kolejno Rohan Tungate i Chris Holder.

Więcej
 2019-01-07 14:56:27  Wojciech Kulak  źródło: fb.com/AustralianSpeedwayChampionships

Max Fricke wciąż jest w kapitalnej formie. Jak do tej pory zawodnik Betard Sparty Wrocław nie schodzi z podium w Indywidualnych Mistrzostwach Australii. 7 stycznia zwyciężył on w trzeciej rundzie cyklu, która została rozegrana w Underze. Tuż za nim uplasował się Chris Holder, a na trzecim miejscu został sklasyfikowany Jaimon Lidsey.

Więcej
 2019-01-06 12:15:37  Wojciech Kulak  źródło: Przegląd Sportowy

5 stycznia w Australii poza indywidualnymi mistrzostwami tego kraju, w Perth został rozegrany turniej o miano Mistrza Stanu Zachodnia Australia. Z kompletem punktów zwyciężył w nim jedyny reprezentant innego kraju niż gospodarze, Tai Woffinden. Drugi był Cameron Heeps a trzeci Kane Lawrence.

Więcej

5 stycznia kibice w Mildurze byli świadkami drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii. Zwyciężył w niej Chris Holder. Drugie miejsce w sobotnich zawodach należało do Rohana Tungate'a. Trzeci był natomiast triumfator inauguracyjnych zmagań, Max Fricke.

Więcej

Tor w Gillman był areną zmagań inauguracyjnej rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii. Bardzo ciekawe zawody padły łupem Maxa Fricke, który zwyciężył z dorobkiem 17 punktów. Tuż za nim uplasował się Rohan Tungate. Najniższy stopień podium należał do Chrisa Holdera.

Więcej
 2019-01-02 15:09:12  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.org

2 stycznia na torze w Gillman odbyły się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Australii. Prawo do startu w krajowym czempionacie uzyskała najlepsza ósemka zawodów. Rywalizację zwyciężył Ryan Douglas. Podium uzupełnili Jordan Stewart i Justin Sedgmen. Start głównych zmagań już 3 stycznia.

Więcej
 2018-12-30 12:23:46  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.org

W Australii ściganie trwa w najlepsze. Tym razem na torze w Mildurze odbył się Turniej Phila Crumpa. Zmagania niespodziewanie padły łupem Jaimona Lidseya. W pokonanym polu pozostawił on między innymi Maxa Fricke, który zajął drugie miejsce. Najniższy stopień podium należał do Jordana Stewarta.

Więcej
 2018-12-26 13:49:47  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.org

Święta nie są czasem odpoczynku dla żużlowców w Australii. Na Antypodach odbył się bowiem turniej Jason Crump Classic Cup. W zmaganiach najlepszy okazał się Chris Holder, który okazał się bezbłędny i ani razu nie był zmuszony oglądać pleców rywali. Tuż za nim uplasował się Rohan Tungate, a trzeci był Sam Masters.

Więcej
 2018-12-20 20:03:12  Bartłomiej Florek  źródło: speedway.fi

Spore powody do radości mogą mieć kibice żużla z Finlandii. W rozgrywkach SM-Liigi weźmie udział bowiem 9 zespołów, co sprawiło, że liga wyraźnie się powiększyła (w ostatnich latach brały udział 4 zespoły). Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Porin Nopea Racing Pori, a w rozgrywkach mamy zobaczyć kilku zawodników znanych ze startów w lidze polskiej.

Więcej
 2018-11-20 21:20:41  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Ludzie dzielą się na pracowitych i leniwych. Niewątpliwie do tej pierwszej grupy należy nowy nabytek Stali Rzeszów, Josh Grajczonek. Australijczyk startujący z polską licencją korzysta z jazdy na motocyklu w każdym momencie i jak sam przyznaje duża ilość startów sprawia mu przyjemność i pozwala zapomnieć o innych problemach. Sezon 2018 jeśli chodzi o czas spędzony na motocyklu był bardzo intensywny dla 28-latka.

Więcej
 2018-11-17 14:47:48  Wojciech Kulak  źródło: inf.prasowa

Davis Kurmis to 20-letni Łotysz urodzony w Daugavpils. Wychowanek Lokomotivu zadebiutował w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2018 roku, po tym jak otrzymał od organizatorów stałą dziką kartę. Sezon w IMŚJ nie ułożył się jednak po myśli Kurmisa, który zakończył rywalizację na 17 miejscu, z dorobkiem 7 punktów na koncie.

Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Premiership: Podsumowanie sezonu 2018 (cz. II)

Za Nami półfinały rozgrywek SGB Premiership w sezonie 2018. Sezon w lidze zakończyły już zespoły Belle Vue Aces i Somerset Rebels. Rebeliantów czeka jeszcze walka w finale SGB Premiership Knock-Out Cup. Przyjrzymy się zatem dokonaniom obu ekip w tym sezonie.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!