#MistrzJestJeden
Współpraca

Inne

2018-08-08 09:50:12  Wojciech Kulak  źródło: ligue-nationale-speedway.fr

W sierpniu do rywalizacji powróciła liga francuska. W jedynym spotkaniu rozegranym we wtorek ekipa MMC Morizes nie dała szans MC Marmande i wygrała aż 64:28. Bohaterem miejscowych był Julien Cayre (13+1). Honoru gości bronił Dimitri Berge (12), który jako jedyny w swoim zespole uzyskał dwucyfrowy dorobek punktowy.

Więcej
 2018-08-06 11:00:31  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

Timo Lahti zdominował rywalizację o miano najlepszego żużlowca w Finlandii. 26-latek okazał się klasą dla samego siebie i nie zdołał pokonać go żaden rywal. Na drugim miejscu turniej ukończył Tero Aarnio. Najniższy stopień podium należał do Antti Vuolasa.

Więcej
 2018-08-06 10:55:58  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

W niedzielny wieczór Matej Zagar po raz siedemnasty w swojej karierze zwyciężył w Indywidualnych Mistrzostwach Słowenii. Tuż za utytułowanym zawodnikiem uplasował się Jurica Pavlic. Trzecie miejsce należało do Matica Ivacica. W zawodach wzięło udział dwóch "biało-czerowonych". Marcel Kajzer był piąty, a Marek Lutowicz czternasty.

Więcej
 2018-08-04 18:21:26  Bartłomiej Florek  źródło: speedwayupdates.proboards.com

Reprezentacja Australii nie dała najmniejszych szans reprezentacji Wielkiej Brytanii w sobotnim meczu towarzyskim pomiędzy tymi reprezentacjami. Zawodnicy z Antypodów zwyciężyli na torze w Glasgow 57:33. Najskuteczniejsi wśród podopiecznych Marka Lemona byli Chris Holder (11+2), Max Fricke i Brady Kurtz (obaj po 11+1). Wśród Brytyjczyków brylował Tai Woffinden (12).

Więcej
 2018-07-28 17:58:24  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

Zwycięstwem Joela Klinga zakończył się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, który rozegrany został na torze w norweskim Oslo. Drugie miejsce przypadło Frederikowi Jakobsenowi, a trzeci był Andreas Lyager. Poza podium do wielkiego finału awansowali również Lasse Fredriksen, Patrick Hansen oraz Christian Thaysen.

Więcej
 2018-07-22 12:25:12  Wojciech Kulak  źródło: fb.com/motospeed.ro

Obiekt w Nagyhalsz był areną zmagań inauguracyjnej rundy Pucharu MACEC. W turnieju z kompletem punktów zwyciężył Wiktor Trofimow. Drugie miejsce należało również do reprezentanta Polski, Patryka Wojdyło. Na najniższym stopniu podium uplasował się Andriy Kobrin.

Więcej
 2018-07-21 23:12:35  Wojciech Kulak  źródło: fb.com/GPARacingSpeedway

W sobotni wieczór na torze w Lonigo rywalizowano w drugim półfinale Mistrzostw Europy Par. Zawody we Włoszech zakończyły się triumfem reprezentacji Trzech Koron, której liderem był Oliver Berntzon (11+2). Drugie miejsce zajęli gospodarze i to oni poza zwycięzcami pojadą w wielkim finale.

Więcej
 2018-07-18 14:57:26  Bartłomiej Florek  źródło: FIM Europe

Poznaliśmy składy na 2. półfinał Mistrzostw Europy Par, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Lonigo. O awans do finału, który odbędzie się 1 września w duńskim Brovst powalczą ekipy Włoch (gospodarzy), Rumunii, Wielkiej Brytanii, Czech, Szwecji i Słowenii.

Więcej
 2018-07-14 18:52:38  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

Reprezentacja Polski zdominowała pierwszy półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Rydze, triumfując z przewagą 18 punktów nad drugim miejscem. Tuż za naszymi rodakami uplasowali się Szwedzi. Najniższy stopień podium w sobotnie popołudnie należał do Łotyszy.

Więcej
 2018-07-07 18:49:48  Bartłomiej Florek  źródło: speedwaylive.eu

Zwycięstwem reprezentacji Polski zakończył się sobotni finał Pucharu Europy Par U-19 w słowackiej Zarnovicy. Polskę do trimfu poprowadzili Jakub Miśkowiak, Wiktor Trofimow i Szymon Szlauderbach. Drugie miejsce zajęła para z Danii, natomiast trzecie miejsce zajęli Łotysze.

Więcej
 2018-07-01 14:01:01  Wojciech Kulak  źródło: Przegląd Sportowy

W sobotni wieczór we francuskim Macon odbył się półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Zwycięstwo odniosła reprezentacja Szwecji. Dalej uplasowali się Niemcy, Czesi i miejscowi Francuzi. Awans do wielkiego finału uzyskał tylko triumfator.

Więcej
 2018-07-01 00:06:00  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.org

Węgierskie Nagyhalasz było areną zmagań pierwszego półfinału Mistrzostw Europy Par. Zwycięstwo w turnieju powędrowało do Łotyszy. Tuż za triumfatorami uplasowali się Niemcy. Obie drużyny zakwalifikowały się do wielkiego finału, który odbędzie się 1 września w Brovst.

Więcej
 2018-06-29 20:51:21  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

Za nami inauguracyjna runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, która odbyła się w Daugavpils. Turniej rozegrany na Łotwie padł łupem Maksyma Drabika. Drugie miejsce zajął Robert Lambert. Na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Smektała.

Więcej
 2018-06-29 14:13:24  Wojciech Kulak  źródło: jamrogracing.pl / speedway24.at.ua

W czwartek 28 czerwca na torze w ukraińskim Równe odbył się turniej o Puchar Auto-Moto Rewia. Zawody zwyciężył Andrij Karpow. Co ciekawe triumfator miał tyle samo punktów co Jakub Jamróg i o tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium musiał zadecydować rzut monetą. W nim szczęscie uśmiechnęło się do reprezentanta gospodarzy. Polak odbił to sobie zwyciężająć Memoriał Igora Marko.

Więcej
 2018-06-29 13:51:13  Wojciech Kulak  źródło: inf.prasowa

Piętnastu najlepszych juniorów świata, reprezentujący barwy siedmiu krajów, spotka się w piątek (29.06) w Daugavpils, aby rywalizować o pierwsze punkty do klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Czy podobnie jak rok temu w Poznaniu, już pierwsza runda, wskaże nam głównego faworyta do tytułu?

Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Premiership: Podsumowanie sezonu 2018 (cz. II)

Za Nami półfinały rozgrywek SGB Premiership w sezonie 2018. Sezon w lidze zakończyły już zespoły Belle Vue Aces i Somerset Rebels. Rebeliantów czeka jeszcze walka w finale SGB Premiership Knock-Out Cup. Przyjrzymy się zatem dokonaniom obu ekip w tym sezonie.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!