2020-07-14 23:41:20  Łukasz Sagała  źródło: twitter.com/JKonikiewicz

Informacje, które spłynęły we wtorkowy wieczór obróciły cały żużlowy świat o 180 stopni. Przez przypadek osoby funkcyjnej w Rybniku, która była zakażona koronawirusem, ze względu bezpieczeństwa jutrzejsza 3. runda SEC, która miała odbyć się w Gnieźnie zostaje odwołana. Więcej informacji dowiemy się jutro.

Więcej
 2020-07-13 15:17:20  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwayeuro.com

Za nami dwie rundy cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Najlepszy z Polaków - Bartosz Smektała, w zawodach na torze w Bydgoszczy zdobył 7 punktów, a w łącznej klasyfikacji generalnej plasuje się na szóstej pozycji. Zawodnik podkreśla, że chce odrobić straty do czołówki.

Więcej
 2020-07-13 14:45:12  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwayeuro.com

Z pewnością duże zadowolenie panuje w teamie Grigorija Łaguty. Rosjanin w drugiej rundzie cyklu Tauron Speedway Euro Championship zajął trzecie miejsce, a dzięki dużemu dorobkowi punktowemu, udało mu się przedostać na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Więcej
 2020-07-13 14:34:32  Kamil Szyszkowski  źródło: inf.prasowa

Bartosz Zmarzlik po raz drugi w tym sezonie otrzymał dziką kartę na turniej TAURON Speedway Euro Championship. Tym razem, Zmarzlik pojedzie w Rybniku, podczas czwartej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że Bartosz Zmarzlik zadebiutował w cyklu, 4 lipca na toruńskiej Motoarenie.

Więcej
 2020-07-10 01:39:22  Jakub Fordon  źródło: One Sport

W pierwszej rundzie cyklu Tauron SEC rozgrywanej w ToruniuDavid Bellego zdobył 6 punktów i zajął 11 miejsce . Druga runda odbywała się na jego domowym torze w nadchodzącym sezonie. Francuz w Bydgoszczy rozpoczął zawody od widowiskowo zdobytych trzech punktów, jednak w kolejnych biegach szło mu gorzej, przez co ostatecznie zdobył po raz kolejny 6 punktów, plasując się na 10 miejscu.

Więcej
 2020-07-09 02:32:54  Jakub Fordon  źródło: One Sport

Po zajęciu czwartego miejsca w pierwszej rundzie cyklu Tauron SEC, Bartosz Smektała miał apetyt na kolejny świetny występ. Jednak rundy w Bydgoszczy nie będzie mógł zaliczyć do udanej. Polak zdobył 7 punktów i zajął 9 miejsce. Po dwóch rundach wychowanek Unii Leszno zajmuje 6 miejsce z 18 punktami.

Więcej
 2020-07-08 21:20:04  Łukasz Sagała  źródło: inf.własna

W środowy wieczór na stadionie Polonii w Bydgoszczy odbyła się druga runda zmagań cyklu Tauron SEC w sezonie 2020. W tej rundzie, jak w poprzedniej zwyciężył Duńczyk - Leon Madsen, drugi był jego rodak i Mistrz Europy z ubiegłego sezonu, Mikkel Michelsen, a na najniższym stopniu podium uplasował się Rosjanin, Grigorij Laguta. Trzecia runda odbędzie się za tydzień - 15.07 w Gnieźnie.

Więcej
 2020-07-08 04:09:28  Jakub Fordon  źródło: speedwayeuro.com

Przez kontuzje Andzeja LebiediewaTimo Lahti mógł wystąpić w pierwszej rundzie cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy w Toruniu. Fin nie był zadowolony ze swojej postawy. Zdobył on 8 punktów, zajmując dzięki nim 7 miejsce.

Więcej
 2020-07-08 00:14:23  Kamil Szyszkowski  źródło: inf.własna

Po kilku latach przerwy w Bydgoszczy na ulicy Sportowej 2 znów zawita wielki żużel. W mieście nad Brdą zawita poraz pierwszy cykl Tauron Speedway Euro Championship. Powrót na dobrze znany tor zaliczy Emil Sajftudinow. Rosjanin wystąpi w tych zawodach jako dzika karta.

Więcej
 2020-07-08 00:05:24  Łukasz Sagała  źródło: speedwayeuro.com

Tegoroczne zmagania w cyklu Tauron SEC, nieudanie zaczął w sobotę broniący tytułu z 2019 roku, Mikkel Michelsen. Duńczyk nie był zadowolony ze swojej postawy. Awans do barażu, lecz nie udało się awansować do finału turnieju. Ostatecznie Mikkel zajął 6 miejsce, zdobywając w całych zawodach 10 punktów.

Więcej
 2020-07-07 23:57:52  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwayeuro.com

Leon Madsen zwyciężył w 1. finale Speedway Euro Championship na torze w Toruniu. Co prawda, mimo zwycięstwa, Duńczyk zajmuje dopiero trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, gdyż zgromadził on 11 oczek. Dla Madsena to kolejne szczęśliwe zawody na Motoarenie. Jak podkreśla, wygrał on tam trzy ostatnie swoje turnieje.

Więcej
 2020-07-07 15:09:39  Kamil Szyszkowski  źródło: inf.prasowa

Już w najbliższą środę o godzinie 19:00 cykl TAURON Speedway Euro Championship zawita do Bydgoszczy. Zawody w mieście nad Brdą będą drugą rundą zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Na dzień przed zawodami doszło do zmian na liście startowej. Pod numerem 17. wystąpi Kamil Brzozowski, natomiast pod numerem 18. zobaczymy Matica Ivacica.

Więcej
 2020-07-07 14:57:57  Łukasz Sagała  źródło: One Sport

Sobotnie zmagania w ramach cyklu Tauron Speedway European Championship w sezonie 2020, może dobrze wspominać dzika karta tych zawodów - mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin zdobył 10 punktów i odpadł w barażu o finał zawodów. Początek sezonu dla popularnego F16 był ciężki, lecz widać już, że jest coraz bliżej swojej optymalnej formy.

Więcej
 2020-07-06 13:19:55  Łukasz Sagała  źródło: One Sport

W sobotnie popołudnie na toruńskiej Motoarenie zainaugurowano cykl Tauron SEC w sezonie 2020. W pierwszych zawodach zwyciężył Duńczyk Leon Madsen. Zadowolony ze swojego występu mógł być kapitan ROWu Rybnik, Kacper Woryna, który zdobył 8 punktów i zabrakło Polakowi punktu, by mógł znaleźć się w barażu o finał zawodów.

Więcej
 2020-07-05 12:24:21  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z I rundy TAURON Speedway Euro Championship, która odbyła się na torze w Toruniu, a zwyciężył Leon Madsen. Zapraszamy do fotorelacji, którą można oglądać TUTAJ.

Sebastian Szostak: Najważniejsze to dobrze punktować

W tej chwili cały świat sportowy stoi w miejscu. Każdy wyczekuje aż pandemia koronawirusa się zakończy, a sportowcy będą mogli wrócić do uprawiania dyscyplin, z których słyną. Nie inaczej jest z żużlowcami. W tym momencie sytuacja zmusza ich do trenowania w domowym zaciszu. Udało się jednak poprosić wychowanka Arged Malesa TŻ Ostrovia - Sebastiana Szostaka, o udzielenie krótkiego wywiadu. Ostrowianin odpowiedział na pytania przez szklany ekran.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   A mi się pomysł z U24 podoba... (felieton)

W środowisku żużlowym panuje obecnie spora wymiana negatywnych i pozytywnych zdań w sprawie wprowadzenia przepisu dotyczącego zawodnika do 24 lat na pozycji seniorskiej. Zarzuca się, że część doświadczonych zawodników straci swoje miejsca w klubach. Jednakże ten przepis według mnie ma więcej plusów niż wad. Chciałbym przedstawić kilka z nich.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Początki pierwszej ligi oraz zwycięzcy rozgrywek

Zbliżają się rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Kibice pierwszoligowych zespołów już odliczają dni, żeby obejrzeć ukochaną drużynę. Przy tej okazji warto przyjrzeć się jakie drużyny kiedyś wygrywały pierwszą ligę? Prezentuję artykuł, który poświęcony jest początkom rozgrywek na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce, a także ich zwycięzcom.