#MistrzJestJeden
Współpraca

SEC

2020-07-29 21:45:55  Łukasz Sagała  źródło: inf.własna

W środowy wieczór na toruńskiej Motoarenie odbyła się 5. finałowa runda TAURON SEC. Najlepszy w dzisiejszych zawodach, jak i w całym cyklu okazał się Brytyjczyk, Robert Lambert. Drugie miejsce w turnieju, jak i w całym cyklu zajął Duńczyk Leon Madsen, a na najniższym stopniu podium stanął Fin, Timo Lahti.

Więcej
 2020-07-29 21:25:14  Łukasz Sagała  źródło: inf.własna

Bieg finałowy 5 rundy TAURON SEC dopiero decydował o zwycięstwie w całym cyklu mistrzostw Europy w sezonie 2020. Nowym mistrzem Europy został Brytyjczyk Robert Lambert, który wygrał również rundę w Toruniu. Wicemistrzem Europy został Duńczyk Leon Madsen, a brązowym medalistą został Rosjanin Grigorij Laguta.

Więcej
 2020-07-29 20:39:36  Łukasz Sagała  źródło: inf.własna

W biegu 12 5. finału TAURON SEC na toruńskiej Motoarenie, kibice zgromadzeni na stadionie, jak i kibice przed telewizorami byli świadkami fatalnego upadku. Andriej Kudriashov nie utrzymał motocykla na ostatnim łuku i prosty motor wleciał w jadącego po szerokiej Davida Bellego. Francuz został odwieziony do szpitala. Rosjanin wycofal się z zawodów.

Więcej
 2020-07-28 23:38:52  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwayeuro.com

Po czterech rozegranych rundach cyklu o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Duńczyk Leon Madsen zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnik z kraju Hamleta wygrał w tym sezonie trzy rundy i do liderującego Roberta Lamberta traci zaledwie dwa oczka. Jak zapowiada, zrobi wszystko aby zdobyć tytuł.

Więcej
 2020-07-28 23:33:00  Kamil Szyszkowski  źródło: inf.prasowa

Tylko dwa punkty dzielą drugiego w tabeli, Leona Madsena od lidera klasyfikacji przejściowej cyklu, Roberta Lamberta. Prawdopodobnie, to między tymi dwoma zawodnikami rozegra się walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy oraz o miejsce w stawce zawodników FIM Speedway Grand Prix 2021. Zawody w Toruniu zapowiadają się niezwykle ciekawie, dlatego wizyta na toruńskiej Motoarenie wydaje się być obowiązkowym punktem na środowym rozkładzie dnia.

Więcej
 2020-07-24 17:15:01  Tymek Szerszyński  źródło: inf.własna

Osiem "oczek" w pięciu biegach nie dały Michelsenowi choćby promocji do biegu barażowego. Duńczyk nie ukrywał, że liczył na lepsze rezultaty za równo w Rybniku, jak i Gnieźnie. Przed ostatnią rundą w Toruniu jego szanse na obronę tytułu są już iluzoryczne.

Więcej
 2020-07-24 16:59:02  Tymek Szerszyński  źródło: inf.własna

Gnieźnieńską rundę SEC-u Krzysztof Kasprzak może zaliczyć do udanych. Żużlowiec gorzowskiej Stali w niezłym stylu zameldował się w finale, ostatecznie plasując się tuż za podium. Zaraz po zakończeniu zawodów Polak skomentował swój występ.

Więcej
 2020-07-24 12:13:16  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z III rundy TAURON Speedway Euro Championship, która odbyła się na torze w Gnieźnie, a zwyciężył Robert Lambert. Zapraszamy do fotorelacji, którą można oglądać TUTAJ.

Więcej
 2020-07-23 22:14:15  Tymek Szerszyński  źródło: inf.własna

Zwycięstwem Lamberta zakończyła się gnieźnieńska runda indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Drugie miejsce padło łupem żużlowca miejscowego Startu - Timo Lahtiego, a podium uzupełnił Grigorij Łaguta. Najlepszy z Polaków - Krzysztof Kasprzak uplasował się na czwartym miejscu.

Więcej
 2020-07-23 10:40:31  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z IV rundy TAURON Speedway Euro Championship, która odbyła się na torze w Rybniku, a zwyciężył Leon Madsen. Zapraszamy do fotorelacji, którą można oglądać TUTAJ.

Więcej
 2020-07-22 21:23:20  Kamil Szyszkowski  źródło: inf.własna

Trwa niesamowita passa Leona Madsena! Duńczyk zwyciężył w 4. finale Tauron Speedway Euro Championship na torze w Rybniku i równocześnie trzecim turnieju z rzędu w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Rosjanin Grigorij Laguta, natomiast najniższy stopień podium przypadł dzikiej karcie - Bartoszowi Zmarzlikowi. W klasyfikacji generalnej Madsen umocnił swoją pozycję lidera mając na koncie 42 punkty.

Więcej
 2020-07-20 15:22:01  Łukasz Sagała  źródło: inf. prasowa

Wychowanek toruńskiego klubu, Paweł Przedpełski otrzymał „dziką kartę” na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship 2020, który odbędzie się 29 lipca w Toruniu. Bilety na to wydarzenie dostępne są wyłącznie na eBilet.pl.

Więcej
 2020-07-15 10:41:28  Filip Mikha  źródło: facebook.com/SpeedwayEuro

Jak informowaliśmy wcześniej, nie dojdzie do skutku zaplanowana na środę (15 lipca) trzecia runda cyklu SEC. Organizatorzy przekazali już informacje o nowej dacie zawodów w Gnieźnie. Kolejne podejście zaplanowano na 23 lipca (czwartek) o 19:00. Bilety zachowują ważność.

Więcej
 2020-07-14 23:41:20  Łukasz Sagała  źródło: twitter.com/JKonikiewicz

Informacje, które spłynęły we wtorkowy wieczór obróciły cały żużlowy świat o 180 stopni. Przez przypadek osoby funkcyjnej w Rybniku, która była zakażona koronawirusem, ze względu bezpieczeństwa jutrzejsza 3. runda SEC, która miała odbyć się w Gnieźnie zostaje odwołana. Więcej informacji dowiemy się jutro.

Więcej
 2020-07-13 15:17:20  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwayeuro.com

Za nami dwie rundy cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Najlepszy z Polaków - Bartosz Smektała, w zawodach na torze w Bydgoszczy zdobył 7 punktów, a w łącznej klasyfikacji generalnej plasuje się na szóstej pozycji. Zawodnik podkreśla, że chce odrobić straty do czołówki.

Tomasz Bajerski o dotychczasowej formie eWinner Apatora

Za nami pierwsze cztery kolejki PGE Ekstraligi. Na postawę swojej drużyny nie mają prawa narzekac kibice eWinner Apatora Toruń. Anioły mają na swoim koncie dwie pewne wygrane u siebie, a na wyjazdach pokazali pazur stawiając opór dużo wyżej notowanym rywalom. Trener drużyny Tomasz Bajerski zdradza jakie są powody dobrej postawy beniaminka.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Apator mógł uniknąć porażki

Wczorajsze spotkanie pomiędzy eWinner Apatorem Toruń a Motorem Lublin było bardzo zacięte. Kibice drżeli o wynik do ostatniego wyścigu, w którym lepsi okazali się goście z Lublina. Na szczęście dla torunian, ten mecz nie miał aż tak wielkiego znaczenia, jednak niedosyt po porażce jest. Po części za przegraną można winić trenera Aniołów - Tomasza Bajerskiego.