eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 246
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ANGLIA

  M. Franków: Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej
 2011-05-03 13:33:58  Kajetan Biczkowski    inf.własna

W piątek na torze w Pile został rozegrany sparing pomiędzy zespołami Stokłosa Polonia Piła a Polonią Bydgoszcz. W tych zawodach nieźle zaprezentował się Mariusz Franków, który zdobył 5 punktów w trzech startach, a w swoim pierwszym biegu wygrał pozostawiając w pokonanym polu m.in. Denisa Gizatullina.

Mariusz, można powiedzieć, że start dzisiaj w miarę udany. Jesteś z siebie zadowolony?
- Testowaliśmy dzisiaj motocykle, nie było to pod kątem wygrywać przegrywać, tylko motocykle z przeciwnikiem, który jest lepszy, jest ligę wyżej. Co do mojej jazdy widać było, że jeden motocykl dobrze jechał, drugi troszkę gorzej, ale to też akurat jechałem po polaniu i można powiedzieć, że toromistrz nieudacznie to polał, zostawiał kałuże na torze, tak, więc trochę jeszcze musiałby się podszkolić pod tym kątem.

Wiem, że chcielibyście już o tym zapomnieć, ale jednak muszę wrócić do Opola. Nie udało się tam wam wygrać, więc teraz jedyna szansa, żeby się odbić od dna to Krosno, gdyż, jeżeli tam nie wygramy to awans odsunie się i to bardzo mocno, ponieważ potem będzie już bardzo ciężko szukać punktów na wyjazdach.
- No zobaczymy, zawsze jedzie się z nastawieniem, żeby wygrać. Też w Opolu jechałem na silniku, który odebrałem rano od mechanika, włożyłem go w ramę i tak trochę nie bardzo to było. W czasie meczu zacząłem się pasować, ale nie mogłem się ścigać od pierwszych biegów.

No właśnie odnośnie twojego pierwszego biegu. Zostałeś z niego wykluczony, mimo że to był pierwszy łuk i można powiedzieć, że zostałeś na nim wpasowany w bandę przez Marcina Jędrzejewskiego.
- No dokładnie, nie jest fajnie jak zaczyna się zawody od wykluczenia, i tak naprawdę zaczyna się jechać dopiero w kolejnym biegu. Wiadomo, że zawodnicy po pierwszym biegu są już w miarę spasowani, a moim pierwszym biegiem, był dopiero mój drugi wyjazd. No z tego biegu na pewno niesłusznie byłem wykluczony, bo mnie popchnął tam, ponadto w ogóle nie było tam miejsca. Motocykl wbił mi się pod tą bandę dmuchaną, że w ogóle nie mogłem go wyciągnąć, ale jak to się mówi sędzia sprzyja gospodarzom.

Też ostatnio stwierdziliśmy razem z kibicami, że na sparingach idzie tobie dobrze, albo nawet bardzo dobrze, ale w meczach już tak nie jest. W czym tkwi problem?
- Sam nie wiem, ciężko to powiedzieć, cały czas jeszcze szukam czegoś w sprzęcie. Jak już wspomniałem na ten mecz w Opolu miałem pożyczony silnik od braci Pawlickich, było wszystko ok na treningu w Gnieźnie ostatni wyjazd byłem już super spasowany i pech chciał, że silnik się rozleciał. Musiałem go więc oddać do mechanika i rano w dzień zawodów go odbierałem, wsadziłem w ramę i jechałem w meczu. Miało być teoretycznie to samo, ale jak wiadomo po rozebraniu silnika i złożeniu go nigdy nie można powiedzieć, że będzie to samo.

Dzięki za rozmowę i powodzenia w dalszej części sezonu.
- Również dzięki, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Hunters PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 19:00

Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków vs LV BET Lokomotiv Daugavpils
sobota 17:30

LV BET Lokomotiv Daugavpils vs Trans MF Landshut Devils
niedziela 16:00

Sląsk Świętłochowice vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

Speedway European Championship - Zielona Góra
sobota 18:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 23 +191
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  10 14 +15
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +83
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +5
3.  Trans MF Landshut Devil 9 12 +34
4.  Ok Kolejar Opole 8 9 +5
5.  Speedway Kraków 10 8 -55
6. LVBET Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 9 4 -78
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu