eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 353
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Okiem eSpeedway: eWinner 1. Liga (cz. 2)
 2020-12-03 16:38:52  Konrad Klusak    inf.własna

Przed nami druga część podsumowania naszego cyklu pt. Przegląd Kadr. Dziś przyszła pora na przegląd kadr, które w naszej opinii zajmą miejsca od pierwszego do piątego. Różnice są niewielkie, więc zapowiada się ciekawie! Pierwszą część można przeczytać TUTAJ. Zaś podsumowanie 2. Ligi Żużlowej TUTAJ.

3-5. GTM Start Gniezno: 4,13

Gnieźnieńską ekipę opuściło dwóch podstawowych zawodników - Oliver Berntzon i Adrian Gała, a na ich miejsce zakontraktowany został Peter Kildemand oraz Mirosław Jabłoński. Wydaje się, że siła rażenia tej drużyny jest w tym momencie trochę mniejsza, ale w dalszym ciągu zespół ten wygląda bardzo dobrze. Dla Duńczyka sezon 2020 miał być odbudowaniem formy na zapleczu PGE Ekstraligi. Kildemand jednak zawodził kończąc sezon ze średnią 1,725. Od 31-latka oczekiwano zdecydowanie więcej. Miał kilka bardzo dobrych spotkań, gdy dawał drużynie zwycięstwo. Często jednak zawodził. Brakowało u tego zawodnika stabilizacji formy. W Gnieźnie z pewnością liczą, że uda mu się to znaleźć w przyszłym roku. Mirosław Jabłoński nie wydaje się być zawodnikiem, który może odmienić losy meczu, a ma być raczej wyłącznie dopełnieniem kadry meczowej swojej drużyny. Wychowanek gnieźnieńskiej ekipy ostatni sezon spędził jednak w żużlu, lecz nie jeździł ani nie trenował. Przed startem sezonu zdecydował się zerwać kontrakt i zawiesić karierę. Wszystko po to, żeby skupić się na pracy jako ekspert nSport+. ożna spotkać się nawet z głosami, że może przegrać walkę o skład z Kevinem Fajferem, który przedłużył kontrakt ze Startem Gniezno, a w sezonie 2020 pokazywał się z niezłej strony, szczególnie w domowych meczach. W Gnieźnie poza Fajferem zostało trzech znakomitych zawodników, którzy mają być liderami. Jednym z nich jest Frederik Jakobsen. Duńczyk ma zajmować rolę zawodnika do lat 24. Tegoroczne rozgrywki zakończył ze średnią 2,041 pkt/bieg, co dało mu dwunasty wynik w lidze. Nie ma wątpliwości, że będzie to bardzo silny punkt drużyny z pierwszej stolicy Polski. Ponadto na kolejny, czwarty już z rzędu rok pozostał Oskar Fajfer. Najstarszy jeżdżącego nadal na żużlu z klanu Fajferów od lat jest jednym z kluczowych zawodników drużyny z Gniezna, a w minionym sezonie był najskuteczniejszy w całej drużynie. Seniorskie zestawienie uzupełnia Timo Lahti - uznana już marka na pierwszoligowym podwórku z sukcesami także na arenie międzynarodowej. Fin bardzo dobrze prezentował się przy okazji tegorocznej edycji cyklu Tauron SEC. Stanął na podium turnieju w Gnieźnie (drugie miejsce) oraz Toruniu (trzecie miejsce), a cały cykl zakończył na siódmym miejscu. Pod koniec sezonu doznał kontuzji i był zmuszony szybciej zakończyć sezon. Ponadto z GTM Startem ważny kontrakt mają: Damian Stalkowski, Nick Agertoft, Maksymilian Bogdanowicz oraz Philip Hellstroem-Baengs. Jeśli chodzi o juniorski duet to jednym z juniorów będzie na pewno Marcel Studziński. Pytanie jednak, kto będzie startować w czerwono-czarnych barwach w wyścigu drugim u jego boku? W kadrze jest trzech wychowanków: Mikołaj Czapla, Kacper Grzelak jak i Szymon Szwacher. Ciężko jednak zdecydować się konkretnie wskazać jednego z nich, który będzie drugim juniorem gnieźnian.

3-5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 4,13

Bydgoszczanie w trakcie tego sezonu byli najbardziej aktywnym zespołem. Spośród zawodników, którzy podpisali kontrakt z tym zespołem w listopadzie 2019 roku pod koniec sezonu regularnie startowali tylko juniorzy, David Bellego oraz Andreas Lyager. Równie aktywni co w trakcie trwania sezonu byli w listopadzie tego roku. Grzegorz Zengota dołączył do Bydgoszczy pod koniec sezonu 2020, ale bardzo przyczynił się do utrzymania w eWinner 1. Lidze. To zaprocentowało kontraktem w Abramczyk Polonii na 2021 rok. Ruch oczywisty, bo Zengi pomimo powrotu do żużla po prawie dwóch latach przerwy dawał drużynie bardzo dużo, więc jeśli wychowanek Falubazu Zielona Góra będzie mieć na przygotowanie całą zimę to efekty mogą być jeszcze lepsze. Liderami obok Polaka mają być też David Bellego oraz Andreas Lyager. Francuz poprzedni sezon borykał się z kontuzją przez co nie mógł pokazać pełnego wachlarza swoich umiejętności. Mimo tego osiągnął średnią blisko dwóch punktów na bieg, a patrząc to, jak rozwija się ten zawodnik w ostatnich latach to z pewnością nadchodzący może być jeszcze lepszy. Zaryzykuję stwierdzeniem, że ma szansę zostać najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze. W Bydgoszczy postawili na bardzo szeroką kadrę. Oprócz wcześniej wymienionej trójki w składzie znaleźli się Wadim Tarasenko, Adrian Gała, Josh Grajczonek oraz Dimitri Berge. Chwilę uwagi warto poświęcić w szczególności pierwszemu z nich. Rosjanin został najskuteczniejszym zawodnikiem w 2. Lidze Żużlowej osiągając średnią ponad 2,600 pkt/bieg. Dodatkowo startował w ośmiu meczach na zapleczu PGE Ekstraligi jako gość w barwach Lokomotivu Daugavpils. Piąty wynik (2,146). To był zdecydowanie jego najlepszy rok w karierze. Jeśli utrzyma formę to Abramczyk Polonia Bydgoszcz będą bardzo groźni w rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo I Ligi. W walce o awans ma pomóc także Adrian Gała, który przyszedł po słabym sezonie w Gnieźnie. Wychowanek Startu Gniezno po raz pierwszy od momentu przejścia w wiek seniora opuszcza szeregi gnieźnieńskiej ekipy. Do Bydgoszczy po roku przerwy w startach na żużlu wrócił Josh Grajczonek. Australijczyk posiadający polską licencję w poprzednim sezonie nie zdecydował się na przeprowadzkę do Polski. Sezon 2020 spędził pracując u siebie w Australii... w kopalni złota. Pojawia się pytanie czy po roku bez siedzenia na motocyklu będzie w pełni przygotowany do sezonu. Nie należy skreślać także drugiego z Francuzów w kadrze bydgoskiej drużyny - Dimitri Berge. W tym sezonie nie zachwycał, ale pamiętajmy, że on dopiero 24-lata, a w Polsce będzie to jego czwarty spędzony sezon. W kadrze jest jeszcze Brayden McGuinness, ale ciężko zakładać, że Australijczyk będzie w stanie przebić się do wyjściowego składu. Jeśli chodzi o juniorską formację Abramczyk Polonii to podstawowym wyborem wydaje się być Nikodem Bartoch oraz, gdy tylko ukończy 16 lat, Wiktor Przyjemski. Wychowanek Falubazu Zielona Góra w poprzednim sezonem jeździł na przemiennie z innym młodzieżowcem bydgoszczan Mateuszem Błażykowskim, ale pozostawił po sobie lepsze wrażenie. Wiktor Przyjemski ma dopiero 15 lat, ale kilkakrotnie pokazywał, że "ma papiery na jazdę". Dodatkowo w składzie znajduje się także Hubert Gąsior.

3-5. Arged Malesa TŻ Ostrovia: 4,13

Arged Malesa TŻ Ostrovia to kolejna drużyna, która wykonała wiele ciekawych ruchów transferowych. Najbardziej hitowym transferem jest z całą pewnością ściągnięcie do zespołu stałego uczestnika cylu Grand Prix w sezonie 2021 - Olivera Berntzona. Szwed poprzedni sezon miał znakomity co poskutkowało powołaniem do kadry Szwecji na Speedway of Nations. Startując u boku Fredrika Lindgrena jego reprezentacja zakończyła turniej na czwartym miejscu. Dużym sukcesem było także zajęcie przez Berntzona drugiej pozycji w Grand Prix Challenge. Został także, drugi raz w swojej karierze, indywidualnym wicemistrzem Szwecji. W polskiej lidze szło mu bardzo dobrze. Osiągnął średnią 2,017 pkt/bieg, ale warto zaznaczyć, że dużo lepiej szło mu na wyjazdach (2,233) niż w domowych meczach (1,793). Jednym z głównych czynników, dlaczego zdecydował się Szwed zmienić barwy klubowe jest fakt, że bardzo nie pasuje mu tor w Gnieźnie, natomiast uwielbia ścigać się w Ostrowie Wielkopolskim. Najlepiej świadczy o tym fakt, jak się spisywał na ostrowskim owalu w ostatnich latach. W 2017 roku, jeszcze wówczas w drugiej lidze, zdobył 10 punktów i dwa bonusy. W 2019 roku z ostrowskim zespołem mierzył się dwukrotnie. Zdobywał w sześciu startach kolejno 16 i 13 punktów, a w tym roku w czterech startach zdobył 11 oczek. Z pewnością jest to duże wzmocnienie Arged Malesa TŻ Ostrovii. Czwarty rok z rzędu w biało-czerwonych barwach będzie startować Nicolai Klindt. Duńczyk, podobnie jak Berntzon z roku na rok prezentuje się coraz lepiej, a sezon 2020 był jego najlepszym sezonem w karierze. Został indywidualnym wicemistrzem Danii oraz szóstym najskuteczniejszym zawodnikiem w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Oboje mieli okazję startować jako gość w PGE Ekstralidze. Berntzon pojechał dwukrotnie w barwach Betard Sparty Wrocław, ale spisywał się poniżej oczekiwań. Klindt natomiast wystąpił tylko raz, ale pokazał się z bardzo dobrej strony zdobywając 11 punktów w sześciu biegach. Trzecim pewnym punktem tej ekipy wydaje się być Tomasz Gapiński, dla którego będzie to trzeci rok w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovii. Ostatnie sezony "Gapy" pokazały, że w dalszym ciągu potrafi być kluczową postacią w zespole i tak powinno być także w sezoni,e 2021. Jeśli chodzi o drugiego polskiego zawodnika oraz zawodnika do lat 24 to akurat w Ostrowie Wielkopolskim sytuacja jest bardzo ciekawa i daje wiele możliwości taktycznych. Do Adriana Cyfera, który przedłużył kontrakt z ostrowską drużyną kontraktem związali się 22-letni Patrick Hansen oraz 23-letni Daniel Kaczmarek. Polak może więc startować jako krajowy senior, a także jako zawodnik U24. Z zespołem umowę podpisał Grzegorz Walasek jednak to, czy będzie on startować w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovii jest bardzo wątpliwe. Prawdopodobnie wiosną zostanie wypożyczony. Formacja juniorska drużyny z południa Wielkopolski jest uważana przez wielu jako najlepsza na zapleczu PGE Ekstraligi. Liderem Młodzieżowych Drużynowych Mistrzów Wielkopolski wydaje się być srebrny medalista Brązowego Kasku oraz zwycięzca 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Sebastian Szostak. Został on także Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski. Ponadto w składzie jest także Jakub Krawczyk, Kacper Grzelak oraz Jakub Poczta. Ten ostatni poprzedni sezon startował na wypożyczeniu w SpecHouse PSŻcie Poznań. Grzelak oraz Krawczyk jeździli w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovii.

1-2. PGG ROW Rybnik: 4,25

Pierwsza linia PGG ROWu to duet zawodników, którzy jeszcze w tym roku z powodzeniem potrafili ścigać się w PGE Ekstralidze. Rune Holta do Rybnika wrócił po czterech latach. Wówczas pomógł rybnickiej drużynie w utrzymaniu się w najlepszej żużlowej lidze świata, a teraz ma pomóc w szybkim powrocie do niej. W prawdzie pewnym ryzykiem jest kontraktowanie 47-latka na lidera drużyny, ale jednak jest to zawodnik, który w dalszym ciągu prezentuje się znakomicie. W minionym sezonie w trzynastu meczach Eltrox Włókniarza wykręcił średnią 1,596 co było trzydziestym wynikiem w rozgrywkach. W podobnej roli co Rune Holta do zespołu z RM Solar Falubazu Zielona Góra przyszedł Michael Jepsen Jensen. "Liglad" jeszcze nigdy nie jeździł na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata - nic więc dziwnego, że oczekuje się od niego bardzo wysokich zdobyczy punktowych. W PGE Ekstralidze został sklasyfikowany na 36. lokacie ze średnią 1,488, a wraz z zielonogórską drużyną zajął czwarte miejsce. Bardzo silnym punktem drużyny powinien być również Siergiej Łogaczew. Rosjanin jest jedynym seniorem rybnickiej drużyny, który został w drużynie po spadku. Będzie to dla niego trzeci rok startów dla rybnickich "Rekinów". Bez wątpienia jest to bardzo rozwojowy chłopak i powinien być pewnym punktem tej drużyny. Dopełnieniem do składu winni być Kacper Gomólski oraz startujący w roli zawodnika do lat 24 - Wiktor Trofimow. Pierwszy ma za sobą dwa słabe sezony w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Do Rybnika przyszedł z nadzieją, że trener Marek Cieślak, z którym współpracował w czasach startów w Unii Tarnów, będzie w stanie pomóc zawodnikowi w odbudowaniu formy. Dla młodszego z nich będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów. Trofimow w Motorze Lublin pokazywał, że potrafi walczyć nawet z najlepszymi, więc z pewnością wymaga się od niego całkiem sporo. Na rezerwie znajduje się także Leon Flint. Ma dopiero 17 lat i  uważany jest za jeden z największych talentów brytyjskiego żużla. Ciężko powiedzieć jednak czy w Rybniku będą decydować się na niego postawić już w nadchodzącym sezonie. Juniorzy PGG ROWu Rybnik to także nie są zawodnicy, którzy mają po prostu przejechać cztery okrążenia bez upadku. Stać ich na wiele co pokazał choćby Mateusz Tudzież, który ma znakomite starty, a w PGE Ekstralidze pokonał nie byle kogo, bo Nielsa Kristiana Iversena. Paweł Trześniewski w zawodach ligowych będzie mógł startować dopiero od 28 lipca, ale już teraz w młodzieżowych zawodach pokazuje się z niezłej strony i może być w przyszłości bardzo solidnym ligowcem. Ponadto juniorami PGG ROWu są jeszcze Przemysław Giera oraz Błażej Wypior.

1-2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 4,25

Najaktywniejszą drużyną w tym oknie transferowym była właśnie drużyna z Gdańska. W zespole znalazło się tylko dwóch seniorów, którzy reprezentowali Zdunek Wybrzeże w sezonie 2020. Są to tegoroczni liderzy - Krystian Pieszczek oraz Rasmus Jensen. Dla polaka będzie to trzeci sezon z rzędu w barwach Zdunek Wybrzeża po powrocie do klubu z rodzinnego miasta. Dla Rasmusa Jensena był to pierwszy pełny sezon po długiej przerwie od polskiej ligi. Trzeba przyznać, że wrócił i z pewnością dał o sobie znać, bo prezentował się dobrze. To nie na tych zawodnikach będzie spoczywać przede wszystkim ciężar zdobywania punktów. Do drużyny udało się sprowadzić bowiem Jakuba Jamroga oraz Wiktora Kułakowa. Z pewnością dobrze znane nazwiska kibicom. Jamróg ostatnie sezony spędził w PGE Ekstralidze, gdzie radził sobie całkiem nieźle. Wiktor Kułakow natomiast znajduje się w czołówce jeśli chodzi o średnie biegopunktowe. W 2019 był najskuteczniejszym jeźdźcem w eWinner 1. Lidze, a w tym roku uległ w tej statystyce tylko Jackowi Holderowi. Szeroki wybór Gdańszczanie mają na pozycji zawodnika do lat 24. Michał Gruchalski, Lukas Fienhage a może Drew Kemp? Każdy z tych trzech zawodników jest w stanie wywalczyć sobie miejsce w składzie gdańskiej ekipy, choć największe wydaje się mieć Gruchalski. Jak będzie to przekonamy się jednak w przyszłym roku. Kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem podpisali także Aleksandr Kajbuszew oraz Kevin J. Pedersen. Jeśli chodzi o duet juniorski to jest to chyba największy problem tej drużyny. Alan Szczotka oraz Piotr Gryszpiński w prawdzie nie prezentują się źle, ale walki z seniorami raczej nie należy od nich wymagać. Dodatkowo w kadrze znajduje się jeszcze Amadeusz Szulist. 18-latek nie miał jednak jeszcze okazji zaprezentować się w rozgrywkach ligowych.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu