eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 176
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Artykuły

  Zmiany, zmiany, zmiany... (zapowiedź okna transferowego)
 2020-10-31 23:07:18  Konrad Klusak    inf.własna

Już za niespełna godzinę rusza okno transferowe, które głównie ze względu na wprowadzenie przepisu o zawodniku do lat 24, zapowiada się bardzo emocjonująco. Wielu znakomitych zawodników musiało w związku z tym przepisem pożegnać się ze swoim dotychczasowym klubem, a niektórzy znakomici zawodnicy będą musieli szukać zatrudnienia w niższej klasie rozgrywkowej.

Wyżej wspomniany przepis o zawodniku do lat 24 zaskoczył i zaburzył plany transferowe wielu klubów. Wielu zawodników (zwłaszcza zagranicznych) musi szukać nowego pracodawcy. Wiele wskazuje na to, że tacy zawodnicy jak choćby Niels Kristian Iversen czy Michael Jepsen Jensen będą musieli szukać zatrudnienia w eWinner 1. Lidze Żużlowej, a przecież ci zawodnicy mają na swoim koncie starty w Grand Prix. Starszy z nich stanął w 2013 roku na najniższym stopniu podium na zakończenie cyklu.

Włókniarz Częstochowa pożegnał się z Jasonem Doylem, który miał wrócić do Apatora Toruń po rocznym wypożyczeniu. Jak się jednak okazuje w związku z tym, że torunianie postanowili postawić na braci Jacka i Chrisa Holdera dla trzeciego Australijczyka zabrakło miejsca w zespole i musiał on rozglądać się za nową drużyną. Wiele wskazuje na to, że Doyle przyodzieje barwy Unii Leszno. W podobnej sytuacji znalazł się inny Australijczyk mający ważną umowę ze Spartą Wrocław. Mowa o Maxie Fricke. Ten prawdopodobnie zasili Falubaz Zieloną Górę, która musi załatać dziurę po Martinie Vaculiku, który ma odejść do rywala zza miedzy - Stali Gorzów.

Młodzi zawodnicy skorzystają na tym przepisie mogąc pokazać się w polskiej lidze. Większość zawodników do lat 24 dopiero buduje swoją pozycję w światowym speedway'u. Wiele wskazuje na to, że Markus Birkemose, który ma ważną umowę ze Stalą Gorzów, Roman Lachbaum mający ważny kontrakt w GKMie Grudziądz, Jan Kvech - posiadający kontrakt z Falubazem Zielona Góra czy też Jonas Jeppesen, który łączony jest z Włókniarzem Częstochowa otrzymają szansę na regularne starty w PGE Ekstralidze. Jest to dla tych zawodników niewątpliwie duża szansa na rozwinięcie swojej kariery. W niższych ligach beneficjentem nowinek regulaminowych może okazać się choćby Patrick Hansen, który jest łączony z TŻ Ostrovią.

PGE EKSTRALIGA

Pomimo zmian w regulaminie większość klubów zatrzymało swoich liderów. Fogo Unia Leszno zatrzymała kluczowe postaci w swoich szeregach. Pozostanie w klubie zapowiedzieli Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki oraz Janusz Kołodziej. Wiele wskazuje na to, że w zespole zostanie także Jaimon Lidsey. Oprócz tego w zespole z Leszna startować będą wychowankowie: Kacper Pludra, Krzysztof Sadurski, Hubert Ścibak, Damian Ratajczak.
Wicemistrzowie Polski poinformowali, że w drużynie na kolejny sezon pozostanie kapitan drużyny oraz Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik. W zespole zostaje także Szymon Woźniak oraz Anders Thomsen. Ważny kontrakt mają także Rafał Karczmarz, Markus Birkemose oraz juniorzy - Wiktor Jasiński, Kamil Nowacki, Mateusz Bartkowiak oraz Kamil Pytlewski. Ważny kontrakt w Stal Gorzów ma Krzysztof Kasprzak, ale wszystko wskazuje na to, że Polak zostanie wypożyczony do innej drużyny z PGE Ekstraligi.
WTS Sparty Wrocław nie ogłosiła jeszcze żadnego zawodnika, który pozostanie w klubie na nowy sezon, ale wiele wskazuje na to, że dziesiąty rok z rzędu w kevlarze wrocławskiej ekipy będziemy oglądać Taia Woffindena. Poza Brytyjczykiem mają zostać także Maciej Janowski, Gleb Czugunow oraz Daniel Bewley. Ważny kontrakt z drużyną mają juniorzy - Przemysław Liszka oraz Mateusz Panicz, a przedłużyć kontrakt mają także bracia Michał oraz Bartosz Curzytek
W Falubazie Zielona Góra spośród seniorów ważne kontrakty mają Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Jan Kvech oraz Antonio Lindback. O ile tego, że Polaków oraz Czecha zobaczymy w barwach zielonogórskiej ekipy możemy być pewni, to wszystko wskazuje na to, że Szweda na kevlarze z Myszką Miki nie ujrzymy. Ważne umowy mają także wychowankowie: Jakub Osyczka, Fabian Ragus oraz Nile Tufft.
Pozostanie we Włókniarzu Częstochowa deklarowali Leon MadsenFredrik Lindgren oraz Jakub Miśkowiak. Ważny kontrakt mają: Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski, Jakub Martyniak, Kamil Król, Patryk Kowalik.
Motor Lublin trzeci rok z rzędu reprezentować będą Mikkel Michelsen oraz Grigorij Łaguta. Ważny kontrakt mają juniorzy - Wiktor Lampart, Wiktor Firmuga, Jan Rachubik oraz Maksymilian Śledź. Wszystko wskazuje na to, że w zespole na kolejny rok pozostanie Jarosław Hampel.
Grudziądzan w przyszłym sezonie będą reprezentować Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Przemysław Pawlicki, Roman Lakhbaum oraz juniorzy Damian Lotarski, Denis Zieliński oraz Kacper Łobodziński
Apator Toruń po roku przerwy ponownie będzie startować w PGE Ekstralidze. Wiemy już, że barwy tej drużyny w dalszym ciągu bronić będą Chris Holder, Jack Holder, Tobiasz Musielak oraz juniorzy - Kamil MarciniecKrzysztof Lewandowski, Aleks Rydlewski, Justin Stolp, Jakub Janik.

EWINNER 1. LIGA ŻUŻLOWA

Rybniczanom nie udało się zagościć w PGE Ekstralidze na dłużej niż rok. Po spadku zapowiedziano rewolucję. W zespole mają zostać tylko juniorzy oraz Siergiej Łogaczow. Vaclav Milik pomimo ważnego kontraktu prawdopodobnie zostanie wypożyczony do innego zespołu.
W Starcie Gniezno na nowy sezon pozostają: Timo Lahti, Oskar Fajfer, Kevin Fajfer, Frederik Jakobsen. Ważne kontrakty mają: Philip Hellstroem-Baengs, Nick Agertoft oraz juniorzy: Marcel Studziński, Mikołaj Czapla, Kacper Mateusz Grzelak, Szymon Szwacher.
Dużo niewiadomych jest w Orle Łódź. Ważny kontrakt mają tylko Mateusz Dul oraz Aleksander Grygolec, ale zapowiada się, że w zespole zostaną także Aleksandr Łoktajew, Norbert Kościuch oraz Marcin Nowak.
W Zdunek Wybrzeżu Gdańsk z seniorów pozostać ma tylko Krystian PieszczekRasmus Jensen oraz juniorzy - Piotr Gryszpiński Amadeusz Szulist. Wiele wskazuje także na to, że w dalszym ciągu w Zdunek Wybrzeżu dalej startować będzie Alan Szczotka.
Podobna sytuacja jak w Łodzi jest także w Tarnowie. Wiemy, że w Unii zostanie Ernest Koza oraz Przemysław Konieczny, Dawid Rempała, Mateusz Gzyl, Piotr Świercz.
Nad Ostrowem Wielkopolskim wisiały czarne chmury. Nie było pewne, czy w zespole zostanie choćby Mariusz Staszewski. Wiemy już, że "Stachu" w dalszym ciągu będzie trenerem zespołu, a wraz z nim pozostanie w zespole potwierdzili liderzy - Nicolai Klindt oraz Tomasz Gapiński. Starty w drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego w sezonie 2020 potwierdził również Adrian Cyfer. Ważne umowy mają juniorzy - Sebastian Szostak, Kacper Grzelak, Jakub Krawczyk oraz Jakub Poczta
Polonia Bydgoszcz potwierdziła już, że w drużynie pozostaną liderzy - David Bellego oraz Andreas Lyager. Poza tą dwójką pozostaną także Nikodem Bartoch, Mateusz Błażykowski, Wiktor Przyjemski oraz Hubert Gąsior.
Beniaminek z Krosna po awansie do eWinner 1. Ligi zapowiedział rewolucję. W Wilkach Krosno pozostanie jedynie Patryk Wojdyło, Witalij Kotlar, David Pacalaj oraz junior Kacper Przybylski.

2. LIGA ŻUŻLOWA

W najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce mamy najwięcej niewiadomych. Spadkowicz - Lokomotiv Daugavpils ma ważne umowy z Olegiem Michaiłowem oraz całą plejadą łotewskich juniorów - Francis GustsDanils KolodinskisErnest MatiuszonoksRicards AnsviesulisElvis AvgucevicAleksiej PilacsKrister LumanisRudolfs Sprogis, Maris Strielcovs. Wiele wskazuje na to, że kontrakt przedłuży także Jevgenijs Kostigovs.
Barw Kolejarza Opole kolejny rok bronić będą Oskar Polis, Mads Hansen oraz junior Oskar Rowecki.
RzTŻ Rzeszów potwierdził, że na sezon 2021 w zespole pozostają Ilja Czałow, Adam Ellis, Dawid Stachyra, Patryk Rolnicki, Mateusz Majcher, Jakub Stojanowski oraz Konrad Mikłoś. Prawdopodobnie na kolejny rok zostanie także Patryk Zieliński.
Wolfe Wittstock potwierdził, że w drużynie pozostanie Steven Mauer. Prawdopodobnie niemiecką ekipę w dalszym ciągu reprezentować będzie Sandro Wassermann oraz juniorzy - Lukas Baumann Celine Liebmann
W dalszym ciągu niewiadomo czy PSŻ Poznań oraz Kolejarz Rawicz przedłużą kontrakt z jakimkolwiek z zawodników.

Na rynku wielu ciekawych zawodników. Okno transferowe, ze względu na te zmiany, zapowiada się bardzo interesująco.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Aforti Start Gniezno      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. 7R Stolaro Stal Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna    

 

SGB Premiership
1. Belle Vue Aces
     
2. Ipswich Witches
     
3. King's Lynn Stars
     
4. Peterborough Panters
     
5. Sheffield Tigers
     
6. Wolverhampton Wolves
     
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Ruszajmy bez względu na sytuację (felieton)

Jako, iż zarówno w Polsce jak i na świecie sytuacja epidemiologiczna nie uległa wielkiej zmianie to najprawdopodobniej władze żużlowe ponownie będą stały przed  trudnym wyborem – ruszyć zgodnie z planem czy też wstrzymać start ligi i liczyć, że nadejdzie moment powrotu kibiców na trybuny. Oba te plany mają zarówno swoje plusy jak i minusy. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu